Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pot fi urmarit prin laptopul sau mobilul meu?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

 Optimistul98, on 01 mai 2017 - 18:09, said:

... recunosc ca romana n-a fost niciodata punctul meu forte
atata limba romana care nu te ajuta prea mult in viata ?
Nu era o corectie cauzata de o obsesie pentru corectitudine, doar atrageam atentia ca exprimarea respectiva schimba sensul [dorit al] mesajului.

#38
Optimistul98

Optimistul98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.11.2016

 Dobrin_M, on 01 mai 2017 - 18:20, said:

Problema se pune în cu totul alt mod, mai precis naște mari îndoieli privitoare la capacitatea intelectuala a unei persoane care nici măcar nu e în stare să rețină câteva reguli relativ simple ale limbii pe care o aude, vorbește, scrie și citește zilnic, de câțiva zeci de ani, ceea ce ar trebui deja sa fie o rutină, un automatism.
Dar de, mai greu pentru unii, treaba cu sinapsele.
Cu agramatii nici eu nu sunt de acord.

 BlueKing-69, on 01 mai 2017 - 18:29, said:

Nu era o corectie cauzata de o obsesie pentru corectitudine, doar atrageam atentia ca exprimarea respectiva schimba sensul [dorit al] mesajului.
Am inteles corectia, multumesc, uneori iti mai scapa, mai ales cand locuiesti intr-o alta tara.

#39
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

 Optimistul98, on 01 mai 2017 - 12:25, said:

Cum pot sa stiu daca cineva ma urmareste video, audio sau locatie cu ajutorul laptopului sau mobilului meu?
Exista aplicatii care pot scana laptopul sau telefonul mobil si astfel sa am un raspuns?

nu te urmareste "cineva" la propriu
doar esti inregistrat intr-o baza de date, de care acel "cineva" se pooate folosi oricand
o simpla cautare pe google dupa "my ip" iti va arata atat adresa cu care accesezi internetul cat si locatia ta
pe android nu mai zic, google si alte aplicatii vor inregistrarea nr de telefon, iar cum orice smart are gps, efectuarea apelurilor ori primirea lor este localizata
observ ca ti-a raspuns inclusiv userul Adm, care face parte din "Grup: Admin", iti poate confirma faptul ca stie de pe ce adresa postezi, de pe ce sistem de operare, ce browser folosesti etc
apoi e simplu...!
...daca vrea sa sape mai adanc !

Edited by LORELYAN, 01 May 2017 - 19:16.


#40
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Poti sa protejezi  laptopul , calculatorul ... se poate proteja sistemul :  Anti Key... , Keystroke Encryption,Sound Logger Protection ,Clipboard/Screen Capture Protection,WebCam Protection,Restricted Apps.Sunt programe care monitorizeaza sistemul  pt ca apoi sa ceara  acceptul pentru orice proces din calculator indiferent daca este legitim sau nu...stai si stabilesti reguli  pana ... .In ceea ce priveste locatia  ...

#41
Optimistul98

Optimistul98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.11.2016

 adisluc, on 01 mai 2017 - 19:51, said:

Poti sa protejezi  laptopul , calculatorul ... se poate proteja sistemul :  Anti Key... , Keystroke Encryption,Sound Logger Protection ,Clipboard/Screen Capture Protection,WebCam Protection,Restricted Apps.Sunt programe care monitorizeaza sistemul  pt ca apoi sa ceara  acceptul pentru orice proces din calculator indiferent daca este legitim sau nu...stai si stabilesti reguli  pana ... .In ceea ce priveste locatia  ...
Multumesc, din toata aceste aplicatii care mi le-ai sugera pt laptop si telefon?
Inca o intrebare, exista vreo aplicatie care ar putea scana sistemul si sa-mi comunice daca am vreun intrus care ma urmareste?

#42
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Cel mai sigur e sa folosesti un router destept prin care 'sa iesi' in internet. Daca e destept il poti configura in asa fel incit sa inregistreze ce te intereseaza.
Cel mai simplu e cu un linux cu doua placi de retea dar trebuie sa te pricepi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate