Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Pegas - Fat Bike

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Imi doresc o bicicleta si mi s-a pus pata pe modelele astea noi aparute, stiu ca prin oras nu e necesar asa ceva, dar arata bine. Acum, ce am gasit pe la noi ar fi doar Pegas Suprem, care la ei pe site e 2399 de lei.

Bicicleta ar fi folosita doar la plimbare prin oras sau dus la munca, deci nu ar fi supusa la socuri mari.

La emag e mai ieftina, 2375,99.
http://www.emag.ro/b...s/pd/DX3837BBM/


Ma intereseaza daca la 17 kile e o bicicleta grea si daca piesele din care e facuta  merita banii astia.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Să zicem că prețul ar fi oarecum justificat pentru o bicicletă nouă deși frânele ar fi putut fi mai bune. Înainte de a te hotărâ să cumperi un fat, caută prețuri pentru anvelope și camere la dimensiunea necesară. Să nu ai surprize neplăcute după achiziție.

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
M-am uitat si la preturile pieselor si camera ar fi 50 de ron iar cauciucul 145. Cam scumpute fata de o bicla normala, insa sper sa nu faca pana prea usor.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Errr, nu numai ca "nu e necesar" dar ai de dat mai mult la pedale decit trebuie, posibil sa ai surprize la preturi (si chiar disponibilitate, mai ales cind ai mare nevoie) la camere si anvelope cum s-a spus (nu mai spun chiar roti daca ajungi sa ai nevoie), etc.

De asemenea pentru o bicicleta de oras daca chiar vrei sa mergi la munca cu ea n-ai aripi, lumini, portbagaj. Cu luminile e simplu de rezolvat dar in rest poate sa fie destul de complicat/scump. Ca o paranteza imi place ca au o singura catadioptrie desi prin alte parti minimul legal e doua, deh adaptata pentru piata romaneasca.

Edited by f300, 29 April 2017 - 16:12.


#5
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View Posttiestodj20, on 29 aprilie 2017 - 15:45, said:

Ma intereseaza daca la 17 kile e o bicicleta grea
cand o sa ramai in pana si trebuie sa o cari pe umeri o sa vezi ca e o bicicleta a naibi de grea :)

#6
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
De banii aia iti iei masina.. doh

#7
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Pegas numai cu numele. A încetat să mai fie Pegas în momentul când au pus mâna pe marcă niște indivizi lacomi. Nu are nimic de-a face cu adevăratele Pegas.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Adevaratele Pegas la care stringi pedala si ramii cu ea in mina. Sau la care ti se desprinde ventilul de camera.

#9
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
La 17 kg nu este grea, este groaznic de grea. Un fier inutil la care trebuie sa depui mult efort suplimentar. Pentru oras exista alte variante mult mai ok si mult mai usoare.

#10
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Maica Precista, făcătoare de minuni!
Unde ai găsit caloriferu'? Primești subvenție de la primărie??? La cat agent termic intra acolo, nu prea cred...

Și nu înțeleg de ce îți trebuie furca cu suspensie pentru plimbări pe asfalt!

#11
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Doar am intrebat, ca sa ma lamuresc cum e treaba cu ele.

Am inteles, din ce ati scris aici, ca nu e o alegere buna. O sa ma orientez catre altceva. Posted Image

#12
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,794
  • Înscris: 19.06.2005
Uite, pentru oras https://www.sportadd...2895-model-2015 nu e pegas,dar cred ca isi face treaba.

#13
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
E grea pentru ca anvelopele sunt grele, nu e nimic in neregula. Oricum, nu e bicicleta de oras.

View PostNexus11, on 29 aprilie 2017 - 20:28, said:

Uite, pentru oras https://www.sportadd...2895-model-2015 nu e pegas,dar cred ca isi face treaba.
Pentru o simpla plimbare sau mers la munca merge orice bicicleta. E de preferat sa fie cat mai ieftina daca trebuie lasata nesupravegheata, nu ca nu sunt sanse sa dispara, dar macar sa nu fie paguba prea mare.

#14
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postepuru, on 29 aprilie 2017 - 17:00, said:

La 17 kg nu este grea, este groaznic de grea. Un fier inutil la care trebuie sa depui mult efort suplimentar. Pentru oras exista alte variante mult mai ok si mult mai usoare.
Dar asa de grea fiind, faci si muschi la brate cand o cari pe scari, deci ai doi in unu...

#15
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Iar hotul se va alege cu o hernie!

#16
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Urate bicicletele astea fat. Mai bine ar veni pe piata cu unele cu aspect și functionalitati mai comune și baterii rebuildable. Altfel...oricine își poate comanda un kit Bafang.

Edited by Fuserisk, 31 July 2018 - 14:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate