Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare trapa vizitare / chepeng pod rezistent la foc EI 30

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Salutare, softpedisti!

Am nevoie de un chepeng pentru accesul in pod / trapa de vizitare rezistent la foc minim 30 de minute.
Dimensiunile golului din placa de beton sunt: 800x800 mm iar grosimea acesteia 130 mm.

Cautand pe internet am vazut ca dimensiunea mea este atipica; pana in 600x600 mm se pot gasi usor astfel de chepenguri.
Daca v-ati lovit cu o problema similara, am nevoie de un sfat/recomandare (producator, cod catalog) unde pot gasi asa ceva.

Foarte importante sunt documente care atesta performanta la foc a chepengului (agrement tehnic, certificat de performanta, certificat CE) si manual cu instructiuni de montaj.

Pana acum, am gasit pe un site romanesc asa ceva dar mi-l pot aduce in 8 saptamani, la circa 650 de euro. Dupa ce i-am intrebat de acte nu mi-au mai raspuns. Posted Image

Multumesc!

#2
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
incearca la Fakro dar vad ca au alte dimenisiuni....LWF 45 are dimenisunile golului de 55x120, 60x120, 70x120, 70x130...LSF Antifoc ar fi pentru goluri de: 50x70, 60x90, 60x120, 70x80, 70x90, 70x110 ....vezi tu catalogul....

#3
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Mai exista un element important: cred ca ai nevoie de o scara de acces la pod, nu de un simplu chepeng, atunci este importanta si inaltimea camerei de dedesubt ( masurata intre partea superioara a finisajului podelei si partea inferioara a finisajului tavanului. In ce priveste dimensiunea, alege cea mai mare scara de acces la pod care incape si pe care ti-o permiti financiar, ignora dimensiunile actuale ale golului! Este o greseala comuna a beneficiarilor atehnici, sa ceara o scara dupa dimensiunea golului, ignorand faptul ca este incomparabil mai mic scorul pentru modificarea gaurii, decat pentru achizitionarea unei scari de dimensiuni atipice! Posted Image

#4
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Am cautat la Fakro dar nu au in catalog ce vreau eu. Le dau un telefon/email luni.

Am nevoie doar de chepeng fara scara, podul este nevizitabil.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate