Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Telefon rezistent 3-4 ani.

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
zzava96

zzava96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.04.2017
Salutare,

Cum spune și titlul doresc să achiziționez un telefon care să mă țină ceva timp.

Mă gândeam la: Lenovo K5 note, K6 note, Xiaomi Redmi Pro, Huawei P10 lite, Nova si Nova Plus.

Voi ce ați alege? Bugetul este de 1300 lei.

Mulțumesc!

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Mai multe de 2 ani nu ai ce face cu niciunul din ele. Poti sa te intinzi si la 3 si la 4, dar va fi chin. Decent vor merge maxim 2.

#3
zzava96

zzava96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.04.2017
Si ce telefon ar fi ok?

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016
Eu am de cateva luni Xiaomi Redmi Pro si-s foarte multumit. Cativa colegi au deasemenea ceva Xiaomi de cativa ani si inca-s foarte multumiti de ele.

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Eu, ca un fapt divers am un Hongmi,(3 ani),  sunt super multumit de el si de baterie, si cat poate face el, la nivelul sau, dar cel mai multumit sunt de screen, Gorilla glass, nu are nici cea mai mica urma de atingere. este tel perfect pentru mine. Merge pe el tot ce am nevoie, ma descurc lejer zilnic....

Sotia are un super Motorola, e adevarat ca la cum se misca si ce poze si ce sunet are. (Motorola, nu sotia)..., dar eu nu am nevoie de mai mult. De ce sa dau bani doar ca sa fiu in trend ?
Sunt multumit cu vechitura mea si nu o schimb pana nu moare de tot.

Edited by keta, 29 April 2017 - 01:08.


#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Nu exista telefon care sa tina mai mult de 2 ani, chiar daca e iPhone de ultima generatie sau Samsung de ultima generatie. Trebuie schimbate o data la 2 ani.

#7
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016

View Postronuquet, on 29 aprilie 2017 - 00:59, said:

Nu exista telefon care sa tina mai mult de 2 ani, chiar daca e iPhone de ultima generatie sau Samsung de ultima generatie. Trebuie schimbate o data la 2 ani.
Ba exista, din cele vechi mai am telefoane de 10 ani si inca functioneaza foarte bine(nokia). Problema apare la smarturi care dupa 2 ani deja nu mai fac fata noilor aplicatii, se  misca greu, etc, dar pot functiona ani buni. Eu cam am grija de telefoane, inca mai am un samsung de vreo 4 ani si zici ca-i nou, functioneaza impecabil doar ca unele aplicatii nu mai merg pe el sau merg mai greu.

#8
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

View Postronuquet, on 29 aprilie 2017 - 00:59, said:

Nu exista telefon care sa tina mai mult de 2 ani, chiar daca e iPhone de ultima generatie sau Samsung de ultima generatie. Trebuie schimbate o data la 2 ani.
Chiar vorbesti serios?Atunci de ce Galaxy S4-ul meu functioneaza ireproșabil....si-l am de 3 ani jumate..

#9
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016
Cred ca voia sa spuna ca nu merita sa tii un telefon mult de doi ani, ceea ce aste cam adevarat.

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Eu am un XT890 din 2012 care are carcasa din metal si ecran super amoled, care functioneaza perfect si astazi...

Deci orienteaza-te spre un telefon cu ecran amoled, de exemplu Xiaomi Redmi Pro: http://www.gsmarena....mi_pro-8233.php

#11
zzava96

zzava96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.04.2017

View Postronuquet, on 29 aprilie 2017 - 00:59, said:

Nu exista telefon care sa tina mai mult de 2 ani, chiar daca e iPhone de ultima generatie sau Samsung de ultima generatie. Trebuie schimbate o data la 2 ani.

Iphone-ul meu este de 5 ani, astăzi a murit bateria și stă blocat în Logo-ul Bateriei.

Ce-mi puteți spune despre cameră frontală a telefonului Xiaomi  Redmi PRO? De asta mă gândeam să aleg între Xiaomi Redmi Pro și Huawei Nova ( care are o cameră frumoasă rău)

Edited by zzava96, 29 April 2017 - 06:13.


#12
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View Postzzava96, on 29 aprilie 2017 - 00:45, said:

Si ce telefon ar fi ok?
Un flagship cu data de lansare dupa 2016 si preferabil cu 4GB daca e android.

Edited by rumlegok, 29 April 2017 - 06:41.


#13
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
La mine smarturile nu prea ajung sa fie depasite ptr ca se strica fizic ... de aceea caut telefoane proiectate ptr activitati out door. Acum am un xcover 3 .... se misca suficient de bine chiar daca are la activ multe busituri

#14
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Bateria cedează prima. Caută un telefon cu baterie detașabilă.

#15
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Al meu face 3 ani in curand, autonomia a scazut la jumatate, de la 2 zile la una conteaza insa si calitatea semnalului foarte mult.
A, da, si nu e chinezarie!

Edited by farausername, 29 April 2017 - 07:33.


#16
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postmissionnad, on 29 aprilie 2017 - 03:35, said:

Chiar vorbesti serios?Atunci de ce Galaxy S4-ul meu functioneaza ireproșabil....si-l am de 3 ani jumate..

Pune mana pe un telefon mai nou si iti vei da seama ca ce ai tu e o mizerie :lol:. Mie mi se pare ca se misca oribil pana si S5 :))).

#17
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
pai daca vine apocalipsa la anu' tie ce-ti mai trebe telefon sa tina 3-4 ani ....
aaaaaaaaaaaa tu vrei sa-ti faci selfi' dupa apocalipsa :)
Lasand gluma la o parte daca nu e 3310 nu cred ca gasesti alceva sa te tina 3-4 ani ... mai ales daca il si folosesti!
Totusi eu merg pe Samsung si sunt multumit de marca

#18
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Două chestiuni trebuiesc respectate pentru a atinge longevitatea asta:
- baterie detașabilă (și ieftină)
- utilizare normală fără jocuri sau alte aplicații care îl solicita la maxim.
Și ar fi a treia... să ai grijă de el!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate