Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Share internet pe Android in retea de tip "domain"

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
last1left911

last1left911

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.01.2017
Va salut,
Lucrez la o companie si as dori sa pot folosi internetul de pe pc(desktop-fara wifi) pe android.
Am achizitionat un adaptor wifi b/g/n usb 2.0 si dupa ce-si instaleaza driverele imi apare un mesaj: "Attempting to authenticate. Windows cannot connect to xxx.ro domain".
In conditiile in care sunt conectat la o retea de tip "domain", cum altfel pot rezolva decat sa vorbesc cu administratorul de retea!?
Adaptorul wireless functioneaza ok, am facut hotspot de pe telefon si m-am conectat fara probleme dar cand incerc sa ma conectez la reteaua principala "intu.ro" nu reusesc sub nicio forma.
Ma aflu si in spatele unui firewall de la "Endpoint Security By Bitdefender" care nu-mi ofera nicio varianta de modificare setari ca sa pot dezactiva temporar Firewall-ul desi cred ca si aici e tot mana admin-ului.
Totusi, am incercat pe un pc al unui coleg fara antivirus si ma lovesc de aceeasi problema.
In conditiile date, exista vreo varianta sa pot folosi Internet-ul de la munca pe telefon? Mersi anticipat si scuze de deranj Posted Image

Edited by last1left911, 28 April 2017 - 15:02.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cine-i primul sa le dea de stire la adminii de la intu.ro ca un angajat vrea sa faca din PC-ul firmei un hotspot neautorizat? Chiar asa nu aveti ce face decit sa pierdeti vremea pe banii firmei incercind sa faceti chestii ilegale ca sa nu luati un internet pe telefon de citiva euro?

#3
last1left911

last1left911

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.01.2017

View Postf300, on 28 aprilie 2017 - 15:13, said:

Cine-i primul sa le dea de stire la adminii de la intu.ro ca un angajat vrea sa faca din PC-ul firmei un hotspot neautorizat? Chiar asa nu aveti ce face decit sa pierdeti vremea pe banii firmei incercind sa faceti chestii ilegale ca sa nu luati un internet pe telefon de citiva euro?
Mersi de ajutor. Am abonament dar nu-mi ajung 2.5 G/luna :D

ALTE PARERI? Mersi frumos :)

#4
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Merge prin cablul USB , dar nu stiu ce drepturi ai pe PC si daca poti crea noi retele. Daca poti, gasesti pe google zeci de tutoriale.

#5
last1left911

last1left911

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.01.2017

View Postdiahim, on 28 aprilie 2017 - 16:03, said:

Merge prin cablul USB , dar nu stiu ce drepturi ai pe PC si daca poti crea noi retele. Daca poti, gasesti pe google zeci de tutoriale.
Te referi la reverse tethering? Nu merge, de-asta am apelat la adaptor wireless.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate