Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum se poate aduce o motoreta din alta tara in Romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Nicolaepedia

Nicolaepedia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.04.2017
Salut.Nu stiu daca am postat unde trebuie, dar voiam sa intrem cum as putea aduce un motor din,sa zicem,Germania sau Franta.Ma intereseaza un Ninja 300 la mana a doua.In tara nu se gasesc deloc,am vazut doar unul cu 25 de mii de km si era mai scump ca unul de la dealership.Vreau SH fiindca sunt incepator si sunt constient ca o sa mai cad cu ea si e pacat daca mai e si noua(plus mai ieftinuta).De asta nici nu pot sa vin eu cu ea ca nu as fi in stare sa ma merg prea mult pe autobahn sau chestii de genu'.Nici nu stiu pe nimeni care experimentat care ar fi dispus sa o aduca.


#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,831
  • Înscris: 13.07.2011

View PostNicolaepedia, on 28 aprilie 2017 - 10:28, said:

Salut.Nu stiu daca am postat unde trebuie, dar voiam sa intrem cum as putea aduce un motor din,sa zicem,Germania sau Franta.Ma intereseaza un Ninja 300 la mana a doua.In tara nu se gasesc deloc,am vazut doar unul cu 25 de mii de km si era mai scump ca unul de la dealership.Vreau SH fiindca sunt incepator si sunt constient ca o sa mai cad cu ea si e pacat daca mai e si noua(plus mai ieftinuta).De asta nici nu pot sa vin eu cu ea ca nu as fi in stare sa ma merg prea mult pe autobahn sau chestii de genu'.Nici nu stiu pe nimeni care experimentat care ar fi dispus sa o aduca.

exista foarte multi romanii care aduc masini din Franta/Germania pe platforma si le vand in Romania dupaia. Trebuie sa dai peste unul de genul si sa il rogi sa iti puna motorul pe platforma intre masini si sa ti-o aduca si tie si il platesti.

#3
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Dacă expeditorul o poate ambala pe un palet standard, se poate trimite și prin curier.

#4
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Citeşte ghidul >http://www.stelianmu...te-second-hand/

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postretele, on 28 aprilie 2017 - 11:05, said:

Dacă expeditorul o poate ambala pe un palet standard, se poate trimite și prin curier.
Nu sunt sigur, dar cred ca ii rupe buzunarul un astfel de colet.

#6
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
""Cum se poate aduce o motoreta din alta tara in Romania? --->>> Cu caruta ai incercat? Posted Image

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,831
  • Înscris: 13.07.2011

View Postretele, on 28 aprilie 2017 - 11:05, said:

Dacă expeditorul o poate ambala pe un palet standard, se poate trimite și prin curier.

curier nu face mai mult de 31kg din cate stiu, aici trebuie cu firma de expeditie. La Gebrüder Weiss te costa cam 270eur pe 1500km pentru un scuter, la greutatea motocicletei plus distanta mai lunga calculeaza un 500-700eur.

#8
Nicolaepedia

Nicolaepedia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.04.2017

View Postbusiness11, on 28 aprilie 2017 - 14:42, said:



curier nu face mai mult de 31kg din cate stiu, aici trebuie cu firma de expeditie. La GebrĂŒder Weiss te costa cam 270eur pe 1500km pentru un scuter, la greutatea motocicletei plus distanta mai lunga calculeaza un 500-700eur.
Aah, am inteles.Multumesc pentru raspuns

View PostFreemanG1, on 28 aprilie 2017 - 12:23, said:

Mersi mult

#9
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

View Postbogdan181180, on 28 aprilie 2017 - 14:36, said:

Cu caruta ai incercat? Posted Image
Tu asa ai facut ?

#10
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postbusiness11, on 28 aprilie 2017 - 14:42, said:

curier nu face mai mult de 31kg din cate stiu, aici trebuie cu firma de expeditie. La Gebrüder Weiss te costa cam 270eur pe 1500km pentru un scuter, la greutatea motocicletei plus distanta mai lunga calculeaza un 500-700eur.

Când am spus curier, ma gândeam la orice firmă care face transport.
GW e mult mai scump, eu aș recomanda DBS, greutatea este mai puțin importantă decât să se încadreze în standardele dimensiunilor de euro-palet, caz în care toată treaba n-ar trebui să coste mai mult de 200€, în regim de grupaj.

Edited by retele, 06 May 2017 - 12:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate