Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Eroare la REinstalarea Office 365

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
SO windows 10 caruia i-am facut un recovery; imediat dupa asta cand am vrut sa reinstalez Office imi apare aceasta eroare
Am mai citit cate ceva,dar nu gasesc rezolvare :(

Attached Files



#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
sa ii multumim lui MS pentru porcaria de click-to-run.
Am avut destul de multe cazuri de genul, unele escaladate si la support la MS si unul s-a lasat cu OS reinstalat din nou, chiar la sfatul Microsoft.
Daca nu ti-e prea complicat as zice sa faci fix asta.

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Userul de pe care instalezi este admin?
Schimba limba in care doresti sa instalezi si mai incearca o data sau descarca varianta offline (avea vreo 1.35G ultima data).

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
la cum arata eroarea aia deja s-au instalat jdemii de balarii in multe locuri. Viata e scurta, Full reinstall.

#5
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Da, am citit despre varianta offline. O s o incerc si pe aia. Chestia e ca doar ce am reinstalat windowsul. E prima data cand o fac de cand am cumparat laptopul. Am facut asta pt ca in urma unui update nu imi mai mergea imprimanta. (https://forum.softpe...2#entry21063402)
Sa incerc si instalare in engleza ziceti...ok.

Pe cuvant va spun ca am incercat si "variante neortodoxe" :P....imi trebuie office musaaaaai...dar tot eroarea asta imi da. Asta cu 11 care am postat o si mai e una cu "40" in loc de 11 :(

Edit
Citisem pe undeva chiar sa fac un cont nou la microsoft, dar nu ma ajuta cu nimic, ca ofiice e instalat pe contul asta...uuufffff
Aaa...si mai era ceva pe undeva vorba de un fix tool. Apa de ploaie, nu ?
Cred ca nu scap fara reinstal windows :(
Are vreo legatura cu faptul ca am dat disable la windows update ??? Nu mai vreau iar balaria de update care mi a facut imprimanta sa nu mai mearga

Edited by G_DD, 28 April 2017 - 09:41.


#6
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Si eu am patit recent cu office sa nu se instaleze...nu versiunea 365, aia printr-un miracol a vrut, dar versiunea normala cum incepea sa se instaleze cum ERROR... si asta pe mai multe PC-uri. Si nu, nu era corupt kitul de instalare, ca am testat dupa mai multe medii de stocare pe care aveam acelasi kit care in trecut a mers.
Am apelat la solutia cu instalarea O365 daca aia a vrut sa se instaleze fara probleme.

Edited by rumlegok, 28 April 2017 - 11:08.


#7
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Mi se pare aberant ca sa nu mai zic frustrant sa nu existe o rezolvare

In cele din urma zice "bootstrapper has stop working"
Am incercat fel e fel de variante de repair nici una nu merge, nici full reinstall

Edited by G_DD, 29 April 2017 - 22:27.


#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Elimina orice antivirus non-Microsoft pe care il ai instalat (daca ai inlocuit Windows Defender-ul).
Dezinstaleaza complet Office-ul: https://support.offi...cc-2fdf5dbf61d8
Elimina cheia din Registry la care se face referire aici (facand mai intai backup la cheia respectiva): http://www.thewindow...ing-office-2013
Efectueaza un clean boot: http://www.thewindow...tate-in-windows
Incearca sa instalezi Office-ul...
Daca folosesti o imagine ISO pentru instalare este foarte important sa o montezi direct in Explorer. Nu se folosesc alte tool-uri! (@rumlegok).
Dupa instalare revin-o la "Normal startup" via msconfig...

#9
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Absolut tot ce ai spus am facut EXACT DUPA ACEL TUTORIAL CHIAR . Se pare ca inlaturarea registrilor din windows nt (App....flag) nu mai functioneaza. Montat din explorer....no idea...
Clean boot ca la carte...eliminat toate procesele microsoft, dat disable la toate celelalte
Antivurus nu e...windows proaspat reinstalat
Vreau sa zic ca office 2010 merge si imi e ok cu el, insa ma roade de ce nu merg celelalte

Edit
Nimeni nu stie de fapt la ce se refera acea eroare

Edited by G_DD, 30 April 2017 - 08:24.


#10
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 _-_, on 30 aprilie 2017 - 07:46, said:

Elimina orice antivirus non-Microsoft pe care il ai instalat (daca ai inlocuit Windows Defender-ul).
Dezinstaleaza complet Office-ul: https://support.offi...cc-2fdf5dbf61d8
Elimina cheia din Registry la care se face referire aici (facand mai intai backup la cheia respectiva): http://www.thewindow...ing-office-2013
Efectueaza un clean boot: http://www.thewindow...tate-in-windows
Incearca sa instalezi Office-ul...
Daca folosesti o imagine ISO pentru instalare este foarte important sa o montezi direct in Explorer. Nu se folosesc alte tool-uri! (@rumlegok).
Dupa instalare revin-o la "Normal startup" via msconfig...
Nici nu am alt tool pentru montare iso... daca isi face cel inclus treaba in mod evident ca il folosesc pe ala.
Acum am rezolvat situatia cu O365, desi nu ma incanta idea sa le las logate pe contul meu mereu, dar daca versiunea ofice normala nu a vrut, asta e.
Cand o sa am chef si timp chiar o sa incerc alea... desi nu cred ca ajuta prea mult, deoarece unul din PC-uri era proaspat resetat, avand licenta preinstalata windows. Ma refer la Reset this PC cu stergerea tuturor datelor.

#11
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Incerc sa gasesc ceva de genul asta
Adica inerc sa gasesc si eu eroarea la instalare sa zica exact DE CE

Am omorat googleul cautand. Multi au ramas fara idei dupa ce au incercat tot ce se poate si sigur au fost aplicate in mod corect...pur si simplu au renuntat pt ca nu stie nimeni cauza. Nici cei de la MS...pt ca altfel veneau cu un fix...ceva

Attached Files


Edited by G_DD, 30 April 2017 - 08:49.


#12
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

 rumlegok, on 30 aprilie 2017 - 08:39, said:



Cand o sa am chef si timp chiar o sa incerc alea... desi nu cred ca ajuta prea mult, deoarece unul din PC-uri era proaspat resetat, avand licenta preinstalata windows. Ma refer la Reset this PC cu stergerea tuturor datelor.
Pai zic nici sa nu te obosesti.... :P ca daca nu a mers din prima nici nu o sa mearga
Bine ca s a instalat 365 !!! As fi vrut si eu asa :(
Unii vehiculeaza ideea ca ar avea de a face chiar cu configuratia pc ului...ceea ce mi se pare aberant ca licenta mi ai dat pe asta deci pe asta sa meargaaaaa !!!

#13
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 G_DD, on 30 aprilie 2017 - 08:15, said:

Vreau sa zic ca office 2010 merge si imi e ok cu el, insa ma roade de ce nu merg celelalte

Nu cumva ai instalat mai intai Office 2010? In unele situatii apar probleme la instalarea unor versiuni de Office in paralel sau una dupa cealalata, chiar daca prima a fost mai intai dezinstalata.

#14
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

 _-_, on 30 aprilie 2017 - 09:50, said:



Nu cumva ai instalat mai intai Office 2010? In unele situatii apar probleme la instalarea unor versiuni de Office in paralel sau una dupa cealalata, chiar daca prima a fost mai intai dezinstalata.
Nu nu !!!
Imediat dupa ce am reinstalat windows normal ca am intrat in contul MS sa imi descarc versiunea pe care o folosisem, adica 365. Nu stiam ce batai de cap o sa imi dea
Apoi la sfatul vostru alt windows recovery...iar 365
Abia apoi 2010 :P

#15
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Gata...mi a ajuns cu investigatiile. Mi s a luat
Era si culmea sa reusesc ceva cand si cei care le mananca pe paine au renuntat
Asta e...traiasca MS !!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate