Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Lia Olguța Vasilescu: ”e logic” ca bugetarii să câștige mai mult decât cei de la privat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
Lia Olguța Vasilescu spune că ”e logic” ca bugetarii să câștige mai mult decât cei de la privat: ”La stat sunt persoane cu studii superioare în proporție de 98%”

sursa

l-am pus la fun fiindca aici ii e locul si sa se poata comenta in voie. :)

Edited by Fane, 27 April 2017 - 21:23.


#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View PostFane, on 27 aprilie 2017 - 21:21, said:

Lia Olguța Vasilescu spune că ”e logic” ca bugetarii să câștige mai mult decât cei de la privat: ”La stat sunt persoane cu studii superioare în proporție de 98%”

sursa

l-am pus la fun fiindca aici ii e locul si sa se poata comenta in voie. Posted Image
Dansa este autoarea?Posted Image

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 27 April 2017 - 21:26.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Olguța lia vasilescu e o vaca. Fără cabina.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostFane, on 27 aprilie 2017 - 21:21, said:

Lia Olguța Vasilescu spune că ”e logic” ca bugetarii să câștige mai mult decât cei de la privat: ”La stat sunt persoane cu studii superioare în proporție de 98%”

sursa

l-am pus la fun fiindca aici ii e locul si sa se poata comenta in voie. Posted Image
Si mie mi se pare normal ce zice.

... Daca ar fi existat teste regulate de competente, si concedieri daca uiti materia sau nu te pui la punct cu materia noua.

#5
skyhigh91

skyhigh91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 22.03.2017

View Postxmanyacs77, on 27 aprilie 2017 - 21:26, said:

Dansa este autoarea?Posted Image

ce bine arata bruneta..roscata e nasoala:|

#6
luca.matei

luca.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.03.2007
Si vanghelie si becali au studii superioare, pe la tot felul de facultati private de cacat.

#7
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Cam are dreptate. Bugetarii sunt si ei oameni ca si privatii, nu sunt sclavi care trebuie sa munceasca gratis.
La buget ai stabilitate si salariu ceva peste medie, dar e plafonat, si libertate mai putina.
La privat limita e cerul, acolo sunt si cele mai mari si cele mai mici salarii.
Vedeti, fiecare vine cu avantaje si dezavantaje. Intr-o tara normala ar trebui sa fie echilibru intre ele. Dar la noi se cam poarta extremele

#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
si la stat cand ajungi pe un post de pe care iese spaga limita e cerul. mai greu e pana strangi banii sa dai spaga care se cere pt acel post cu spaga... iar spaga vine in plus pe langa salar...

Edited by Fane, 27 April 2017 - 21:47.


#9
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Are dreptate... În anii 90 mulți funcționari făceau psihologie la ff pentru spor de salariu. Dar s-a dat lovitura cu Spiru Haret, chiar mă gândeam să-mi obțin și eu vreo două kilograme de diplome. Ghinionul meu e că sunt angajat doar dacă aduc profit, conform ultimelor informații, firma ia 100$ pe oră pe mine când sunt la client...

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postxmanyacs77, on 27 aprilie 2017 - 21:26, said:

Dansa este autoarea?Posted Image

Inca de mica ii placea sa calareasca Posted Image

#11
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,571
  • Înscris: 05.11.2009
olguta e dovada vie ca muma prostilor e mereu gravida si ca mai da nastere din cand in cand si unor proaste..

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Mie imi place cand vorbeste in engleza . O pun adeseori cand is suparat . Pun discursul de la ONU , si viata e iar frumoasa .

#13
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
Niste inconstienti care fac experiente pe noi si amaneteaza vietile copiilor nostri!

#14
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Jur ca nu am vazut in toata viata mea o persoana publica mai paralela cu realitatea in Romania si cred ca in 20+ de ani au trecut destule exemple care puteau fi concludente :D

#15
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

View PostFane, on 27 aprilie 2017 - 21:21, said:

Lia Olguța Vasilescu spune că ”e logic” ca bugetarii să câștige mai mult decât cei de la privat: ”La stat sunt persoane cu studii superioare în proporție de 98%”

sursa

l-am pus la fun fiindca aici ii e locul si sa se poata comenta in voie. Posted Image

Studii superioare facute unde ? In Moldova ca mr Iordache ? Si nu trebuia la fun atata timp cat e pe bune, asta e romanul, face bascalie de ce nu trebuie. Tuta asta ne distruge economia, ce e asa amuzant? Si Poiana era un loc unde se putea comenta in voie. Oameni ca tuta asta ma fac sa imi para rau ca nu am plecat in UK. Si englezii au fost prosti ca au votat Brexit, dar hai sa fim seriosi, uite ce am votat noi.

Edited by VladBtz, 27 April 2017 - 22:45.


#16
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostFane, on 27 aprilie 2017 - 21:21, said:

Lia Olguța Vasilescu spune că ”e logic” ca bugetarii să câștige mai mult

La 6 din 49

View PostFane, on 27 aprilie 2017 - 21:21, said:

Lia Olguța Vasilescu : ”La stat sunt persoane cu studii superioare în proporție de 98%”
Si daca ii iese la Codruta cu dosarele, prevad ca o sa faca si mai multi sefi de bugetari facultate pe viitor!

Edited by gabyxm, 28 April 2017 - 02:23.


#17
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Plata muncii (salariul) ar trebui sa reflecte valoarea muncii prestate si nu studiile sau numarul de diplome (de pe urma carora nu au nicio competenta si nu stiu sa faca nimic), pe care le au functionarii publici. In institutiile publice este un surplus de personal care a fost adus de toate partidele care s-au perindat la guvernarea Romaniei. Toti sefii de partide si-au rasplatit lipitorii de afise cu functii publice, fara sa-i inlocuiasca pe cei adusi de partidele dinaintea lor. Supraincarcarea institutiilor publice cu oameni ineficienti si iresponsabili (in sensul ca nu raspund de nimic fiindca nu sunt capabili sa faca ceva) a facut ca Romania sa nu fie capabila sa atraga fonduri europene pentru a se dezvolta ca Polonia, Ungaria, Cehia si alte tari foste comuniste. Cu oameni ca Olguta si multi altii numiti in functii inalte pe criterii doar de Dragnea si Grindeanu stiute, Romania nu are nicio perspectiva.

#18
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostFane, on 27 aprilie 2017 - 21:21, said:

”La stat sunt persoane cu studii superioare în proporție de 98%”
Olguta asta este o mare IDIOATA... "Leana lu' Costel = Olguta lu' PSD"..... de modul cum sunt facute studiile alea superioare nu spune nimeni NIMIC?....  Pai hai ca va spun.... ca am dat peste bugetari dinastia puturosi de o varsta cu tata si care ca sa nu-i dea afara si sa mai stea cu cururile lor buhave pe un loc caldut la stat ca sa apuce pensionarea..... s-au vazut obligati sa dea la facultate.... cursuri in mare parte facute la seral sau frecventa redusa... cu spagi imense date in grup la profesori ca sa treaca examenele ca n-au timp sa invete din cauza "programului" incarcat de la munca (frecat menta). I-am avut de colegi si sa nu-mi spuna OLGA PROASTA ca 98% sunt cu studii superioare cand inclusiv ea a trecut prin facultate ca "cutitul prin branza" fara sa se lipeasca nimic de firavii ei neuroni. Proasta dracu... mai este si ministru

Ca-n Romania se intampla "anomalia" ca bugetarii sa aibe salarii mult mai mari ca-n mediu privat asta tine EXCLUSIV de prostia si naivitatea omului care accepta un salariu de rahat oferit de patron, ca tace si inghite mizeriile patronului fara sa-l reclame la autoritati..... de la ne-plata la timp a salariului, trecerea acestuia in vechime si programu de munca in mare parte suplimentar si neplatit corespunzator. Asa la stat.... salarizarea se face ca la muls turma de oi... se mulge una... apoi vin toate la muls... daca ia un bugetar dintr-o "turma" salariu vin si restu din turma sa ia acelasi salariu... ca bugetu acesta numit pompos PIB-UL ROMANIEI a ajuns vaca de muls la toti puturosii bugetari de la salariati pana la asistati sociali si pensionari... fara sa se faca 1km de autostrada si fara sa se faciliteze investitiile externe majore ca sa-l trimita la faliment pe "jegosul" patron roman... care-n afara sa-si plimbe pitipoanca in masini scumpe si sa se imbrace mai ceva ca cocalaru.... fix in basca il doare de soarta angajatului din firma lui. In Romania in majoritatea cazurilor "patronul roman" este un evazionist ordinar care nu plateste taxele la stat, nu plateste corespunzator munca omului si se dezvolta pe un plan de afaceri mascat facut special sa fenteze fiscul si angajatul

Edited by bogdan181180, 28 April 2017 - 06:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate