Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

"Superweapon-ul" romanesc: O nava plina cu oi a scufundat o nava de razboi Ruseasca in Marea Neagara :))

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#37
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cand spuneam ca rusii is mandri detinatori de ruginituri cu staif unii se ofuscau . Va dati seama ce tehnica dracoasa daca vasul de spionaj nu se poate apara nici pe el insusi si este  dat la fund de o ruginatura togoleza . Halal spioni .Posted Image

#38
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Stiri de ca**t de la site-uri in domeniu, pana la urma erau "furaje pt corporatisti " ?

Edited by Gotyc, 27 April 2017 - 20:43.


#39
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
Agenția de presă rusă Novosti relatează:
”In apele teritoriale turce un vas de pescuit rusesc care pescuia pașnic a fost atacat de o navă de război rămânească. Pescadorul rus a ripostat și a scufundat nava atacatoare”

Agenția Rompress:
”In apele teritoriale turce un vas de transport românesc care transporta pașnic niște oi a fost atacat de un vas de război rus. Transportorul a ripostat ți a scufundat nava atacatoare.”

Agenția Reuters:
”In apele teritoriale turce a avut loc o reuniune de lucru pe tema păcii în regiune”

(banc adaptat)

#40
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Deci niște ouțe românești au doborât un dovleac plutitor rusesc?

Pățăști :)

#41
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,294
  • Înscris: 07.02.2003
Nu stiu de ce va mirati, nu cred ca nava ruseasca era chiar proasta dar a suferit avarii in zone critice (ca Titanic-ul). Armatorul navei cu oi va plati gras va dati seama, pentru ca dupa cum imi imaginez avariile, ala a intrat in nava ruseasca si nu invers, deci va fi gasit vinovat.
Pe de alta parte portavionul ala rusesc imens al lor cand a plecat spre Mediterana cand cu Siria in afara ca scotea fum gramada a luat dupa el si un remorcher, sa nu ramana in pana...

Edited by andreic, 27 April 2017 - 20:55.


#42
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007

 andreic, on 27 aprilie 2017 - 20:46, said:

Nu stiu de ce va mirati, nu cred ca nava ruseasca era chiar proasta dar a suferit avarii in zone critice (ca Titanic-ul). Armatorul navei cu oi va plati gras va dati seama, pentru ca dupa cum imi imaginez avariile, ala a intrat in nava ruseasca si nu invers, deci va fi gasit vinovat.
Pe de lata parte rortavionul ala rusesc imens al lor cand a plecat spre mediterana cand cu Siria in afara ca scotea fum gramada a luat dupa el si un remorcher, sa nu ramana in pana...
Fumul ala era sistem de bruiaj contra satelitilor.
(ce sa stii tu ! :P)

#43
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012

 andreic, on 27 aprilie 2017 - 20:46, said:

Nu stiu de ce va mirati, nu cred ca nava ruseasca era chiar proasta dar a suferit avarii in zone critice (ca Titanic-ul). Armatorul navei cu oi va plati gras va dati seama, pentru ca dupa cum imi imaginez avariile, ala a intrat in nava ruseasca si nu invers, deci va fi gasit vinovat.

Are ercea la Carpatica, bo$$!

#44
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
A fost ca in 007 - rusii au incercat sa treaca Bosforul nereperati si au luat ca momeala cargoul.
Doar ca oile s-au imbulzit pe punte si au deviat cargoul peste rusi.

#45
JackNo7

JackNo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.02.2013

 andreic, on 27 aprilie 2017 - 20:46, said:

Nu stiu de ce va mirati, nu cred ca nava ruseasca era chiar proasta dar a suferit avarii in zone critice (ca Titanic-ul). Armatorul navei cu oi va plati gras va dati seama, pentru ca dupa cum imi imaginez avariile, ala a intrat in nava ruseasca si nu invers, deci va fi gasit vinovat.
Pe de lata parte rortavionul ala rusesc imens al lor cand a plecat spre mediterana cand cu Siria in afara ca scotea fum gramada a luat dupa el si un remorcher, sa nu ramana in pana...

E normal ca nava ruseasca sa fie mult mai afectata dupa impact pentru ca este mult mai mica dar faptul ca nu au reusit sa evite coliziunea arata ca probabil nu era foarte bine echipa, ei trebuiau sa evite pentru ca probabil erau pe "silent mode" fiind o nava de spionaj deci nava cu oite nu prea avea cum sa-i evite fiind ceata.

Daca privim invers am putea spune ca oitele noastre sunt foarte eficente dar poate ar trebui sa fie dotate si cu un radar de ultima generatiePosted Image

#46
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007
In conluzie...Beheheeeeee  Posted Image

#47
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Eu zic sa facem oile alea eroi naționali 😂

#48
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
[ https://s17.postimg.org/me7e0jf27/Battlesheep_ha_7ab670_4029505.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Imi place ca noi, romanii, avem talent la facut haz de necaz si misto de necazul altora. Ne pricepem de minune.

#50
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Dupa ce oile stealth anti nava si-au facut datoria pe mare ministerul apararii va comanda si 100 de oi blindate bazate pe aceeasi tehnologie

Noul TR-95

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/4d/65/844d657df7cf9ef962103f5ff7929d71.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012

 JackNo7, on 27 aprilie 2017 - 21:01, said:


E normal ca nava ruseasca sa fie mult mai afectata dupa impact pentru ca este mult mai mica dar faptul ca nu au reusit sa evite coliziunea arata ca probabil nu era foarte bine echipa, ei trebuiau sa evite pentru ca probabil erau pe "silent mode" fiind o nava de spionaj deci nava cu oite nu prea avea cum sa-i evite fiind ceata.

Daca privim invers am putea spune c-oitele noastre sunt foarte eficente dar poate ar trebui sa fie dotate si cu un radar de ultima generatiePosted Image
Fixed

#52
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002

Miorița 2017, varianta prescurtată


Pe un lin de ape,
P-aici pe aproape,
Iată vin în cală,
În mare-ngrămădeală,
Vreo opt mii de oi,
Luate de la noi,
C-un vapor ciudat,
Din Togo împrumutat.


Rușii cei hapsâni,
Pe toate puși stăpâni,
Mării se vorbiră,
Și se sfătuiră,
Ca pe deasă ceață,
Într-o dimineață,
Să vadă pe țărm,
Dacă turcii dorm.


Și cum cercetau,
În jur nu zăreau,
Venind alt vapor,
Fix spre nava lor.


Morala:
Degeaba-ți zici “Liman”
De ești biet lighean,
Spulberat din cale,
De câteva mioare.


#53
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
In urma incidentului a aparut si prima victima care se pare ca va avea nevoie de consiliere psihologica pentru tot restul vietii.

#54
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 GingisHan2015, on 27 aprilie 2017 - 20:37, said:

Cand spuneam ca rusii is mandri detinatori de ruginituri cu staif unii se ofuscau . Va dati seama ce tehnica dracoasa daca vasul de spionaj nu se poate apara nici pe el insusi si este  dat la fund de o ruginatura togoleza . Halal spioni .Posted Image

De fapt nava rusă era submarin.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate