Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Problema recovery mode. Android 4.2

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
monster14

monster14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2017
Salut! am un Samsung Galaxy S3 mini cu root mai vechi, si am incercat sa instalez un custom recovery mode (TWRP) cu odin 3. L-am instalat si cand am intrat in Recovery mode il aveam pe cel stock de la Android. Am mers in system" si am sters "recovery-from-boot.h" fiindca acesta este scriptul care da replace la custom recovery cu cel stock. Dupa e am reinstalat TWRP cu Odin din nou am apasat sa intre in recovery mode si gata, se blocheaza la boot screen (acolo unde scrie 'Samsung galaxy s3 mini GTi8200' si nu pot face nimic. Daca scot bateria si doar deschid telefonul, mi se deschide totul, e ok imi merg aplicatiile, insa nu ma mai lasa sa intru in recovery mode. Am facut un back-up la acel script in caz de ceva. As vrea sa stiu de ce mi se blocheaza ecranul cand intru in recovery mode.. tin sa precizez ca am instalat  TWRP-ul care este compatibil cu telefonul meu!

#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
De ce ai tinut tu neaparat sa pui TWRP pe Android 4.2 daca era deja rootat?

#3
monster14

monster14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2017

View Postcllaudyu, on 27 aprilie 2017 - 13:07, said:

De ce ai tinut tu neaparat sa pui TWRP pe Android 4.2 daca era deja rootat?
Fiindca vreau sa imi au update la android de la 4.2 la 5.1, si am nevoie de un custom recovery mode pentru asta. Daca ai tu o alta solutie cu care mi-as putea da update la android fara custom recovery, explica-mi. PS: Am pc

#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
o solutie e flash ROM cu card SD, si nu era nevoie de TWRP, ar fi mers si cu recovery initial. foloseai PhoenixCard sa faci flash-ul pe cardul SD, folosind un cititor de carduri.

Edited by cllaudyu, 27 April 2017 - 13:24.


#5
monster14

monster14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2017

View Postcllaudyu, on 27 aprilie 2017 - 13:16, said:

o solutie e flash ROM cu card SD, si nu era nevoie de TWRP, ar fi mers si cu recovery initial.

Imi poti da un tutorial sau sa-mi explici cum? am card SD.

Edited by monster14, 27 April 2017 - 13:29.


#6
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008

View Postmonster14, on 27 aprilie 2017 - 13:19, said:


Imi pot da un tutorial sau sa-mi explici cum? am card SD.
cauti un custom ROM pe net, care sa semene cu specificatiile telefonului tau, deschizi PhoenixCard, astepti sa detecteze cardul, si selectezi ROM-ul si faci Burn pe card. dupa flash pe telefon cardul e inutilizabil, trebuie sa il formatezi la starea lui dinaintea flash-ului. priveste aici in clipurile astea cum sta treaba mai clar

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r86aY-hZtqI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zb1jpI4F9ps?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar acum daca ai pus TWRP nu stiu daca functioneaza metoda asta.

#7
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
ai topic dedicat acestui model
https://forum.softpe...__ galaxy mini

#8
monster14

monster14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2017

View Postcllaudyu, on 27 aprilie 2017 - 13:35, said:

cauti un custom ROM pe net, care sa semene cu specificatiile telefonului tau, deschizi PhoenixCard, astepti sa detecteze cardul, si selectezi ROM-ul si faci Burn pe card. dupa flash pe telefon cardul e inutilizabil, trebuie sa il formatezi la starea lui dinaintea flash-ului. priveste aici in clipurile astea cum sta treaba mai clar

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r86aY-hZtqI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zb1jpI4F9ps?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar acum daca ai pus TWRP nu stiu daca functioneaza metoda asta.
Mersi, nu conteaza ca l-am pus, il pot scoate, eu voiam sa stiu de ce nu mi se deschide ca l-am instalat corect. O sa-mi pun recovery mode-ul cel stock si incerc varitanta aceasta, mersi mult! o zi frumoasa!

#9
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
aici e un tutorial in engleza

http://www.android.g...rom-custom-rom/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate