Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Unde se plateste amenda ptr lipsa rovinietei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Unde se plateste amenda ptr lipsa rovinietei ? Vad ca in 48 de ore e 125 de lei daca ma grabesc.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ghiseul.ro
ar trebui sa scrie si pe foaia aceea

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://e-rovinieta....a-de-rovinieta/

Greu cu GOGU!Posted Image

Edited by arab, 27 April 2017 - 10:11.


#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,471
  • Înscris: 17.04.2006
Posta

#5
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Online nu pot ptr ca nu eu am primit amenda, nu e pe numele meu ci pe al firmei unde lucrez. Deci ramane eterna si fascinanta posta...Pe exemplarul primit nu scrie absolut nimic despre modalitati de achitare.

View Postarab, on 27 aprilie 2017 - 10:10, said:

TREZORERIE ???
Stii ce cozi sunt pe acolo ???

#6
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006
Prin op la RO65RNCBX800000100416233, BCR SUCURSALA UNIREA, pentru DRDP Bucuresti.

Sau, nu platesti si iti trimit titlu executoriu peste 3 luni si iti retrag banii din contul firmei, ori compenseaza daca ai plati in plus catre Anaf.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
el vrea sa plateasca jumatate in 48 de ore. solutia sfanta e statul la coada, asta e....

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
La Posta cica trebuie sa fie reprezentantul legal :). Orice ar face sa nu munceasca bugetarii astia....de parca vine cineva sa-ti plateasca tie amenzile.

#9
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
poti plati direct la caseria CNADR-ului pe iuliu maniu (daca esti din Bucuresti), cu ocazia asta verifici daca mai ai si alte amenzi pentru lipsa rovignetei.

pardon: la sediu cnadr-ului poti sa platesti cei 28 euro (vezi ca sunt 2 obligatii de plata).

amenda 125 (48ore) sau 250 lei o platesti la orice trezorerie a statului, cu obligatia sa faci dovada platii la cnadr in 15 zile (citeste si tu instintarea)

Edited by AlinE, 27 April 2017 - 11:42.


#10
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostAlinE, on 27 aprilie 2017 - 11:35, said:

pardon: la sediu cnadr-ului poti sa platesti cei 28 euro (vezi ca sunt 2 obligatii de plata).
Tariful de despăgubire (cei 28 de euro) s-a anulat în 2012.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRemicade, on 27 aprilie 2017 - 10:13, said:

Online nu pot ptr ca nu eu am primit amenda, nu e pe numele meu ci pe al firmei unde lucrez. Deci ramane eterna si fascinanta posta...Pe exemplarul primit nu scrie absolut nimic despre modalitati de achitare.


TREZORERIE ???
Stii ce cozi sunt pe acolo ???

La cumpararea vignetei nu sunt cozi,le poti cumpara dim multe locuri Posted Image Posted Image Posted Image Asta ca sa eviti statul la coada.

#12
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostRemicade, on 27 aprilie 2017 - 10:13, said:

TREZORERIE ???
Stii ce cozi sunt pe acolo ???
Ce cozi, ca eu rar am vazut cozi pe la astea... cred ca ma duc eu la ore nepotrivite, cand e moarta activitatea, ca toti fraierii se inghesuie la alte ore...

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postadisz, on 27 aprilie 2017 - 12:56, said:

La cumpararea vignetei nu sunt cozi,le poti cumpara dim multe locuri Posted Image Posted Image Posted Image Asta ca sa eviti statul la coada.
se poate cumpara si online

View Postrumlegok, on 27 aprilie 2017 - 14:23, said:

Ce cozi, ca eu rar am vazut cozi pe la astea... cred ca ma duc eu la ore nepotrivite, cand e moarta activitatea, ca toti fraierii se inghesuie la alte ore...
De obicei la orele de inchidere am observat ca e mai liber la ghiseele institutiilor statului, cu vreo 60-15 minute inainte

Edited by gumball3000, 27 April 2017 - 17:08.


#14
carmen_p09

carmen_p09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.03.2012
Pe ghiseul ro nu merge pentru firme. Iar in contul acela de la BCR am platit eu si mi s-au intors inapoi banii pentru ca nu era bun. (Noroc ca s-au intors!! Dar am observat de-abia la sfarsitul lunii si trecusera de 10 ori 48 de ore Posted Image ). Si da, pe foaie nu scrie NIMIC despre asta. Doar statul la coada te salveaza. Restul e loterie ....Asta-i Romania, tzara hartiilor plimbate si a cozilor la ghisee...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate