Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

recomandare orga electronica incepatori

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Salut tuturor sunt nou pe forum puteti sa ma ajutati la alegerea unei clape din urmatoarele.Gem gk340. Gem Ws1. Gem pk7. Psr275. Psr303.  Roland E70. Korg Is40. Psr550. Psr620. Ultimele 4 costa peste 100€ .mentionez ca sunt incepator si as vrea sa fac cea mai buna alegere poate si sai bag cateva ritmuri populare si cum se pot baga. Modelele sunt sh de aici din roma. Va multumesc, astept un raspuns

#2
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010
Buongiorno, sunt toate cam prostute si vechi, dar ai putea sa-ti indeplinesti "visele" cu E-70, insa eu ti-as recomanda o Yamaha PSR-E433 ( nu face mult mai mult decat Roland-ul dar se vede diferenta). Cheers!

#3
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Deci PSR E 433 este mai buna ca PSR 620 ca pe asta am gasito cu 100€. Rolandul E 70 cere 120€

#4
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
PS am gasit o PSR 303 la 50€ sau tot mai bine celelalte

#5
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010

View Postene78, on 27 aprilie 2017 - 11:09, said:

Deci PSR E 433 este mai buna ca PSR 620 ca pe asta am gasito cu 100€. Rolandul E 70 cere 120€

Deci eu incercam sa ma rezum la ce ai afisat tu mai sus, e logic ca 620 e mai fain, desi e batrana si aia si trebuie sa fii atent daca ii merge totul ok, aveau la un moment dat probleme cu cititorul usb si cu butoanele de reglare a intensitatii.

View Postene78, on 27 aprilie 2017 - 11:41, said:

PS am gasit o PSR 303 la 50€ sau tot mai bine celelalte

E decizia ta, si doar a ta, stabileste-ti bugetul, cauta fiecare model pe youtube cu terminatia demonstration si ai sansa acolo sa apreciezi, asa cu urechea ta "virgina" cum se aude, apoi te gandesti daca e buna pentru ceea ce cauti tu. apoi cauti configuratia pe site-ul lor oficial sau mai sunt unii uploaderi care au caracteristicile in descrierea clipului. Cam asta-i toata povestea! Cheers!

#6
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Multumesc pt raspuns dar psr 620 nu are iesire usb cred costa 80€ dar se pot introduce ritmuri asta nu stiu. Sunt un incepator

Dar psr e 303 se poate baga ritmuri........sau tot mai bine ma indrept spre E70 cu 120€ decat celelalte 2

#7
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Dar un korg Is 40 stiti ceva cine la avut primeste ritmuri romanrsti si cum este buna costa 150€

#8
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Va multumesc pt raspuns am luat o PSR 620. Cum fac sai instalez ceva ritmuri populare cu flopydisc sau sa caut un cablu midi. Si cum se poate face. Are cineva ritmuri pt aceasta orga.     Multa sanatate

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate