Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Probleme "frames dropped" si sunet la final

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Poti coaca noral ca poti. Deschizi PPro apesi F5, faci captura, inchizi PPro si faci ce vrei tu cu ea in Pinnacle.
DAR!!!!
Eu te intreb asa: daca ai vila poti sa intri in vila pe usa din fata si sa ajungi apoi in beci sa dormi acolo?  :D  :D  :D  Poti, normal ca poti. dar de ce sa nu dormi in dormitorul din vila daca tot e a ta si ai intrat in ea?  :D  :D Of, of, mai coaca, nika nu vrei sa inveti.

#38
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Am transferat cu Pinnacle 9.4 o caseta miniDV si la final arata "frames dropped - 90".
Am incercat si cu PPro si sus arata "dropped frames - 4" si in dreapta jos "handles - 0", bineinteles cu eroarea de rigoare.

Am facut captura cu PPro (avi - 13GB), vreau sa fac efecte,meniu...... cu Pinnacle(cu PPro nu ma descurc la editare) si dupa ce termin treaba in pinnacle cum sa procedez pt. DVD-ul final????Vroiam sa incerc si altceva pt. comprimare decat pinnacle.(mai explicit-plssss)

Edited by coaca, 18 February 2006 - 01:27.


#39
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
coaca(sau cocar-suna mai bine :D ),ia citeste aici:
Dropped frames during capture
When capturing video, the player window displays a "Frames dropped" counter. If this counter shows any value other than zero, it means frames of your video will be missing. A large number of dropped frames will result in poor quality, "choppy" video and audio output. Dropped frames may be the result of poor computer system performance, often related to hard drive or graphics performance. If your system is dropping frames due to poor graphics performance, you may be able to solve this by turning off video preview during capture. To do this, go into the Capture menu in Studio and turn off the option "Display video while capturing". (When the option is turned off, no checkmark will appear next to it in the menu.) Now try your capture again, noting the number of dropped frames for signs of improvement.
Respect! :peacefingers:

#40
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Auzi ma tu sigur nu ai lipse/sarituri de timecode pe banda?  :D

#41
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Am facut captura cu PPro (avi - 13GB), vreau sa fac efecte,meniu...... cu Pinnacle(cu PPro nu ma descurc la editare) si dupa ce termin treaba in pinnacle cum sa procedez pt. DVD-ul final????Vroiam sa incerc si altceva pt. comprimare decat pinnacle.(mai explicit-plssss)

#42
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View Postcoaca, on Feb 12 2006, 23:34, said:

Sal.Am 2 probleme :

1.Cand copiez cu Pinnacle de pe camera video miniDV pe hard apare la " Frames dropped - 90 ".E normal???

2. Am filmat 1 h si cand am transferat pe hard, 5 min la final sunt fara sunet ( daca ma uit de pe camera are sunet ).De la ce poate fi????
Nu fa prostia sa-ti instalezi toate codecurile din lume,ca o sa-ti mearga si mai greu calculatoru;ar fii bine sa ai un procesor de min. 2Giga si memorie de min. 512 Mhz DDRam;incearca sa copiezi prin intrarea analogica (asta daca ai placa de captura cu intrare DV/AV cu in/out sau tuner sau placa grafica-Nvidia GeForce4 de ex.);problema poate fi din cauza ca ai intreruperi de filmare pe banda (apar pureci intre filmari);eventual incearca sa capturezi pe bucati;ca sa nu mai recapturezi tot,idi vand un pont: dai play la ce ai capturat (mai la sfarsitul filmarii) si stai sa vezi cand dispare sunetu;unde nu ai sunet acolo e buba;salvezi portiunea cu sunet,dar atentie sa te uiti sa nu fie decalat fata de imagine (la inceputul filmarii vei vedea ca totul e ok,iar mai pe la sfarsit o sa constati aceste probleme-acolo ii dai "Cut" si salvezi);capturezi doar partea care nu ti-a iesit bine si-o lipesti in Timeline si "SAVE"!

Edited by daacy1975, 19 March 2006 - 14:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate