Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Plata in rate

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
CristiM12

CristiM12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2017
Ok,am inteles.Si când trebuie să plătesc rata,e o zi anume sau?
De exemplu daca am cumparat pe 23 aprilie,trebuie să plătesc luna viitoare tot pe 23

#20
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Trebuie sa platesti pana in ultima zi de gratie care difera de la card la card, poate fi de la 50 de zile pana la 56 de zile.
Daca ai luat luna asta pe 23, trebuie sa platesti rata pana pe 19-25 luna viitoare, depinde de banca si cate zile de gratie acorda.
In principiu, ce cheltui in intervalul 1-31 luna asta platesti luna viitoare pana la data de 19-25.

Poti sa platesti si pe 1, nu se supara banca, dar recomandat e sa astepti sa se faca extrasul sa stii exact cat trebuie sa pui...

#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostCristiM12, on 26 aprilie 2017 - 16:26, said:

Ok,am inteles.Si când trebuie să plătesc rata,e o zi anume sau?
De exemplu daca am cumparat pe 23 aprilie,trebuie să plătesc luna viitoare tot pe 23

Rata intras in extras pe 23 la Raif si la sfarsitul lunii la BT si trebuie platita impreuna cu celelalte sume pana la data de scadenta (25 ale lunii urmatoare)

#22
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostCristiM12, on 26 aprilie 2017 - 16:26, said:

Ok,am inteles.Si când trebuie să plătesc rata,e o zi anume sau?
De exemplu daca am cumparat pe 23 aprilie,trebuie să plătesc luna viitoare tot pe 23
Vezi pe extrasul de cont, trimis pe email sau prin posta ultima zi de plata. Sau suni la banca.

View Postrosix, on 26 aprilie 2017 - 22:01, said:


Rata intras in extras pe 23 la Raif si la sfarsitul lunii la BT si trebuie platita impreuna cu celelalte sume pana la data de scadenta (25 ale lunii urmatoare)
La BT eu am ultima zi de plata pe 25. La BRD am ... cand cum, dar extrasul de cont apare de fiecare data pe 5 a lunii. Se putea alege data la care apare extrasul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate