Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Mi-a furat contul google!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
cotovanudima

cotovanudima

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2017

 rosix, on 26 aprilie 2017 - 06:17, said:

In primul rand, contul de mail e un spatiu privat. De ce sa dai parola unei alte persoane, dupa care sa te plangi ca a schimbat-o? Cum dovedesti ca era contul tau? Ai acte de proprietate, ceva?
Am destule dovezi ca contul imi apartine, in primul rind loginul include numele si prenumele meu. Mersi de raspuns

 arg, on 26 aprilie 2017 - 08:57, said:

??
@cotovanudima
In cazul asta vorbeste cu prietenul si zi ca-i faci plangere prealabila la politie si se lasa cu dosar penal.
Pasul 2 contactezi google suport romania si incerci sa-ti recuperezi contul..
Mersi mult de raspuns, insa unde anume sa fac plingere, exista un anumit birou pentru plingeri daca ai probleme pe internet? P.s: la moment sunt in Londra

#20
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
N ai mai deschis acu cateva zile un topic cu aceeasi problema? Cand prietenul si a pus pe cont 2 factor authentication?

#21
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Arianna-D, on 26 aprilie 2017 - 05:13, said:

Si asta inseamna ca respectivul i-a dat acordul de a schimba emailul & numarul? Daca ii dai cuiva cardul sa scoata suma X ii dai acordul sa iti scoata tot salariul?

@Initiator: poti incerca recuperarea contului de google (vezi pasii pusi la dispozitie de ei) ori poti discuta cu cineva care s-a intalnit cu situatii de genul/plangere la politie.
Cam asta inseamna. Daca i-ai dat cuiva cheia de la masina, poti reclama furtul masinii? Politia te intreaba prima oara: unde sint cheile masinii, ambele chei?
Daca spui ca tu le-ai dat persoanei, cam greu...

 cotovanudima, on 26 aprilie 2017 - 09:58, said:

Am destule dovezi ca contul imi apartine, in primul rind loginul include numele si prenumele meu. Mersi de raspuns


Mersi mult de raspuns, insa unde anume sa fac plingere, exista un anumit birou pentru plingeri daca ai probleme pe internet? P.s: la moment sunt in Londra
Incearca direct la google

#22
cotovanudima

cotovanudima

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2017

 florinbad, on 26 aprilie 2017 - 06:18, said:

Cum dovedeste la politie ca este contul sau?Posted Image
Login-ul include numele si prenumele meu, plus la asta am emailul de rezerva care era folosit inainte pe cont si ma pot conecta la el, la fel include si el numele meu.

 leventebest, on 26 aprilie 2017 - 10:02, said:

N ai mai deschis acu cateva zile un topic cu aceeasi problema? Cand prietenul si a pus pe cont 2 factor authentication?
Inseamna ca a fost el cu aceasta intrebare, eu mi-am protejat un alt cont cu 2 factor authentication, mi-am securizat contul la maxim. Ce nesimtit, a dorit sa-mi sparga si al 2-lea cont, ca permament imi venea mesaje pe telefon daca ii permit sa se conecteze la cont. Si sa inteleg ca chiar a cerut sfaturi cum sa sparga securitatea de 2 factor authentication, nemernicul. Cere ajutor ca sa poata fura conturi. Mersi de raspuns, acum am inteles ce ``prieten`` am.

#23
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,831
  • Înscris: 01.11.2005

 cotovanudima, on 26 aprilie 2017 - 10:16, said:

Inseamna ca a fost el cu aceasta intrebare, eu mi-am protejat un alt cont cu 2 factor authentication, mi-am securizat contul la maxim. Ce nesimtit, a dorit sa-mi sparga si al 2-lea cont, ca permament imi venea mesaje pe telefon daca ii permit sa se conecteze la cont. Si sa inteleg ca chiar a cerut sfaturi cum sa sparga securitatea de 2 factor authentication, nemernicul. Cere ajutor ca sa poata fura conturi. Mersi de raspuns, acum am inteles ce ``prieten`` am.
In cazul asta, nu-l ierta....ar fi o prostie.

#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

 cotovanudima, on 26 aprilie 2017 - 09:58, said:

Mersi mult de raspuns, insa unde anume sa fac plingere, exista un anumit birou pentru plingeri daca ai probleme pe internet? P.s: la moment sunt in Londra
In romania as depune sesizre direct la politia nationala, o trimit ei unde trebuie si te chiama "la interviu" (sa dai declaratie).
Ca esti la Londra cred ca ar trebui sa depui acolo sesizarea.

Inainte sa mai umplem pagini cu posturi, suna la google suport si cereti contul inapoi.

https://accounts.goo...signin/recovery

sau poti sa incerci sa il recuerezi cu vechiul telefon care este la tine sau cu vechia adresa de email.

Edited by arg, 26 April 2017 - 12:02.


#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
ce a facut prietenul lui se numeste abuz de incredere si e pedepsit penal. de exemplu eu pot sa las cheile de la casa vecinului sa ude florile cat sunt in concediu, dar asta nu-i da dreptul sa-mi goleasca apartamentul.

#26
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007

 cotovanudima, on 26 aprilie 2017 - 10:16, said:

Login-ul include numele si prenumele meu, plus la asta am emailul de rezerva care era folosit inainte pe cont si ma pot conecta la el, la fel include si el numele meu.


Inseamna ca a fost el cu aceasta intrebare, eu mi-am protejat un alt cont cu 2 factor authentication, mi-am securizat contul la maxim. Ce nesimtit, a dorit sa-mi sparga si al 2-lea cont, ca permament imi venea mesaje pe telefon daca ii permit sa se conecteze la cont. Si sa inteleg ca chiar a cerut sfaturi cum sa sparga securitatea de 2 factor authentication, nemernicul. Cere ajutor ca sa poata fura conturi. Mersi de raspuns, acum am inteles ce ``prieten`` am.


https://forum.softpe...n-contul-gmail/

uite topicul, ia vezi, poate va lamuriti ce si cum

#27
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 TheRipper, on 26 aprilie 2017 - 06:03, said:

te fura ala milioane de euro si omoara oameni si sta acasa, si altu face 6 luni pentru schimbarea unei parole de google? in ce era traiesti?
Asa sunt  legile in Romania... gainariile se taxeaza dublu. Incearca sa-i faci chestia aia unuia... ala sa te reclame si ai sa te convingi singur daca am dreptate sau nu. De regula se ia amenda penala de 5000 de lei ..asa este peste tot la orice furt in domeniu informational... inclusiv descarcarea ilegala de material de pe torenti...numai ca acolo se confisca si unitatea

 rosix, on 26 aprilie 2017 - 06:17, said:

In primul rand, contul de mail e un spatiu privat. De ce sa dai parola unei alte persoane, dupa care sa te plangi ca a schimbat-o? Cum dovedesti ca era contul tau? Ai acte de proprietate, ceva?
Nu se fac glume dinastea, este considerata infractiune.

 florinbad, on 26 aprilie 2017 - 06:18, said:

Cum dovedeste la politie ca este contul sau?Posted Image
Dovedesc aia de la google ca-n baza lor de date apare numarul de telefon vechi al posesorului de cont...chiar daca ala care i-a furat contul modifica telefonul de zeci de ori

Edited by bogdan181180, 26 April 2017 - 14:15.


#28
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

 bogdan181180, on 26 aprilie 2017 - 14:16, said:

inclusiv descarcarea ilegala de material de pe torenti...
eu stiam ca se pedepseste doar daca le folosesti in scop comercial sau cand distribui.....
problema la torenti e ca atunci cand descarci si distribui daca nu faci setarile necesare....

#29
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 dexterash, on 26 aprilie 2017 - 06:39, said:

Gheorghe: Ma Vasile, iote astea sunt datele mele de contectare la Gogole... Ti le scriu si pe hartie, sa nu le uiti (sa le pui acolo, in portofel, langa card &co).
Vasile: Bine ma. Hai, sa fie primit!
[2 luni]
Gheorghe: Ba Vasile, da' de ce mama ta si tatal tau te folosesti de ceea ce ti-am dat eu gratis si pe degeaba amu 2 luni? Da' e frumos asa?

The end.
------------
Ce rahat sa faca Politia? Sa il ia pe Vasile la bastoane ca Gheorghe e prost cu spume si se mai si lauda cu asta?
Este infractiune spargerea oricarui cont de mail. De luat la bataie nu il ia.... da' o sa-i dea instanta o amenda penala frumusica de cateva mii de lei

 arg, on 26 aprilie 2017 - 14:18, said:

eu stiam ca se pedepseste doar daca le folosesti in scop comercial sau cand distribui.....
problema la torenti e ca atunci cand descarci si distribui daca nu faci setarile necesare....
si... cand stai la upload pentru ratie... asta ce mai inseamna?

Edited by bogdan181180, 26 April 2017 - 14:23.


#30
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
@bogdan181180
dar de freeleech, nu ai auzit?
si cine a zis ca pe torenti sunt doar chesti piratate? poti sa-ti faci ratia si cu chestii care sunt free fara drepturi de autor....

#31
cotovanudima

cotovanudima

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2017

 Fane, on 26 aprilie 2017 - 12:12, said:

ce a facut prietenul lui se numeste abuz de incredere si e pedepsit penal. de exemplu eu pot sa las cheile de la casa vecinului sa ude florile cat sunt in concediu, dar asta nu-i da dreptul sa-mi goleasca apartamentul.
Mersi mult, foarte bine zis. Ador raspunsul acesta, un exemplu foarte clar!

 leventebest, on 26 aprilie 2017 - 14:02, said:



https://forum.softpe...n-contul-gmail/

uite topicul, ia vezi, poate va lamuriti ce si cum
Ahahah, e el. A mai fost un cont pe miinile lui, insa nu a fost atent la toate detaliile, am putut sa-mi recuperez contul deoarece eu aveam unite 2 numere de telefon la cont, iar el a modificat doar unul, asa ca eu am folosit nr. vechi pentru a recupera contul si l-am securizat la maxim, a incercat de zeci de ori sa se conecteze insa nu i s-a primit, pacat ca acest cont nu l-am securizat la maxim, dar cred ca voi rezolva. va multumesc la toti de raspunsuri.
Pot sa dau reclamatie la orice post de politie?
P.S: nu a fost nici o cearta intre noi, pur si simplu am avut prea multa incredere in el, iar el se vede ca e un invidios si un inselator!

#32
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
dar pana la urma ale cui sunt conturile ale tale, ale lui?
ce pisici faceati doua persoane pe mai multe conturi?

#33
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,330
  • Înscris: 24.05.2010
Schimbarea numarului de telefon nu se facea cu sms?

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

 MooF2010, on 26 aprilie 2017 - 16:01, said:

Schimbarea numarului de telefon nu se facea cu sms?
ce mai conteaza.... ma intreb si ce mai imparteau....

#35
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Deci pana la urma a reusit sa-ti sparga contul sau tu ia-i dat datele aferente contului de buna voie? Cum zice si moderatorul @andreic , sunt 2 lucruri total diferite.

Edited by YourFan, 26 April 2017 - 17:19.


#36
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,831
  • Înscris: 01.11.2005
Eu zic sa se uneasca cele doua topice intr-unul singur....
Din ce vad eu niciunul nu are dreptate...ambii se dau victime si ambii au schimbat parole la niste mailuri.

Ah...da nu stiu de ce imi miroase a dublu-troll....

Edited by tehnics, 26 April 2017 - 17:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate