Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Mi-a furat contul google!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#1
cotovanudima

cotovanudima

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2017
Buna, un prieten cunostea datele mele de conectare la google, dupa un timp el mi-a furat contul, a schimbat numarul si email-ul de recuperare. Cum pot sa primesc contul inapoi sau unde pot sa depun o plingere pentru ca-mi foloseste identitatea? Mersi

Edited by cotovanudima, 26 April 2017 - 01:35.


#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,632
  • Înscris: 23.10.2006
Neata, nu i-a ,,spart" nici un cont, stia de de la el datele de logare, le-a dat de bunavoie, si acum plange ca bunul lui prieten l-a ,,rezolvat"

#3
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 baribalu, on 26 aprilie 2017 - 04:43, said:

Neata, nu i-a ,,spart" nici un cont, stia de de la el datele de logare, le-a dat de bunavoie, si acum plange ca bunul lui prieten l-a ,,rezolvat"

Si asta inseamna ca respectivul i-a dat acordul de a schimba emailul & numarul? Daca ii dai cuiva cardul sa scoata suma X ii dai acordul sa iti scoata tot salariul?

@Initiator: poti incerca recuperarea contului de google (vezi pasii pusi la dispozitie de ei) ori poti discuta cu cineva care s-a intalnit cu situatii de genul/plangere la politie.

Edited by Arianna-D, 26 April 2017 - 05:17.


#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,751
  • Înscris: 09.05.2005
E fapta penala, fa plangere la politie.

#5
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 cotovanudima, on 26 aprilie 2017 - 01:33, said:

Buna, un prieten cunostea datele mele de conectare la google, dupa un timp el mi-a furat contul, a schimbat numarul si email-ul de recuperare. Cum pot sa primesc contul inapoi sau unde pot sa depun o plingere pentru ca-mi foloseste identitatea? Mersi
Reclama-l la Politie, exista birou special pentru ase ceva..ceva cu fraudele informationale (nu mai stiu exact cum se numeste)...Google Romania  colaboreaza cu autoritatile romane si-n acest caz.... isi ia o amenda de vreo 5000 de lei sau 6 luni pana la un an parnaie. Spune-i asta cu voie buna si daca nu vrea atunci reclama-l. Este chestia de cateva zile pana iti recuperezi contul.

Edited by bogdan181180, 26 April 2017 - 06:01.


#6
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

 bogdan181180, on 26 aprilie 2017 - 06:00, said:

Reclama-l la Politie, exista birou special pentru ase ceva..ceva cu fraudele informationale (nu mai stiu exact cum se numeste)...Google Romania  colaboreaza cu autoritatile romane si-n acest caz.... isi ia o amenda de vreo 5000 de lei sau 6 luni pana la un an parnaie. Spune-i asta cu voie buna si daca nu vrea atunci reclama-l. Este chestia de cateva zile pana iti recuperezi contul.
te fura ala milioane de euro si omoara oameni si sta acasa, si altu face 6 luni pentru schimbarea unei parole de google? in ce era traiesti?

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
In primul rand, contul de mail e un spatiu privat. De ce sa dai parola unei alte persoane, dupa care sa te plangi ca a schimbat-o? Cum dovedesti ca era contul tau? Ai acte de proprietate, ceva?

Edited by althea, 26 April 2017 - 08:04.
fara jigniri!


#8
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,255
  • Înscris: 14.11.2006
Cum dovedeste la politie ca este contul sau?Posted Image

#9
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Gheorghe: Ma Vasile, iote astea sunt datele mele de contectare la Gogole... Ti le scriu si pe hartie, sa nu le uiti (sa le pui acolo, in portofel, langa card &co).
Vasile: Bine ma. Hai, sa fie primit!
[2 luni]
Gheorghe: Ba Vasile, da' de ce mama ta si tatal tau te folosesti de ceea ce ti-am dat eu gratis si pe degeaba amu 2 luni? Da' e frumos asa?

The end.
------------
Ce rahat sa faca Politia? Sa il ia pe Vasile la bastoane ca Gheorghe e prost cu spume si se mai si lauda cu asta? Asa considerati voi ca e normal? Adica un fel de "Politia Prostilor", care sa ii apare pe prosti de restul? De preferat pe banii "altora" si "normalilor"?

Edited by dexterash, 26 April 2017 - 06:40.


#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005
Voi ati luat-o razna?
Eu am agenda de telefon in contul de google, datele de contact sunt reale (nume, adresa telefon, etc.), la fel am si poze urcate in contul de google, mail-uri, documente neimportante pe drive etc....

@cotovanudima
daca contul este creat cu datele reale il recuperezi instant, in primul rand dai recuperare parola prin sms.
dar banuiesc cu ne nimic real pe acolo sa ca distractie placuta....

Edited by arg, 26 April 2017 - 08:02.


#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@arg a schimbat si numarul de telefon!

#12
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,654
  • Înscris: 30.10.2009
Inițiatorul a venit pe Softpedia să pună o întrebare, nu să-l faceți varză! Aveți sfaturi, da-ți-i, nu aveți, abțineți-vă.
Și terminați cu ironiile că nu-i concurs de limbi ascuțite.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,146
  • Înscris: 07.02.2003

 LensFlare, on 26 aprilie 2017 - 05:44, said:

E fapta penala, fa plangere la politie.
Tot el va fi gasit vinovat intrucat a favorizat infractorul dandu-i datele, din momentul ala se rupe filmul Posted Image

Edited by andreic, 26 April 2017 - 08:17.


#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Initiatorul a spus ca "prietenul" ii cunostea datele. Dar nu a spus si in ce mod a obtinut acel "prieten" datele.
Daca initiatorul avea acele date scrie pe o hartie, pe un birou la el acasa si prietenul lui a fost de ajuns sa faca o poza fara cunostinta lui asta cum vine ? Nu se numeste furt ? Eu cred ca da.
Eu zic mai intai sa vorbeasca cu prietenul si daca nu intelege in secunda doi la politie. As garanta ca nu apuca sa ajunga la politie ca o sa il contacteze prietenul sa-i dea contul inapoi.
Am vazut multi dintr-astia cu freze intr-o parte si cu blugii mulati pe gambe care incearca si ei sa para interesanti ca a furat un cont de mail....Ce nu inteleg tinerii astia este faptul ca totul e luat foarte bine in serios nicidecum si o gluma de genul asta ar putea sa le zdruncine freza.
EU am patit asa ceva odata la locul de munca unde cei de la IT mi-au scris pe o foaie parola de user. Dupa cateva zile aud ca defapt venise unu si se logase de pe calculatorul meu ca sa caute el nu stiu ce desene...A doua zi i-a fost interzisa intrarea in zona de birouri ( respectivul fiind muncitor pe santier, prieten cu mine si mai venea pe al birou si il mai ajutam cu desene sau indicatii pentru productie ).

Edited by tehnics, 26 April 2017 - 08:47.


#15
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 TheRipper, on 26 aprilie 2017 - 06:03, said:

te fura ala milioane de euro si omoara oameni si sta acasa, si altu face 6 luni pentru schimbarea unei parole de google? in ce era traiesti?
Asta pentru ca cei ce fura milioane impart cu cine trebuie ca au ce imparti... cel ce fura in cont google nu are ce imparti, deci se alege cu dosarel si chiar condamnare.
In primul rand trebuie sa stabilesti ca esti proprietarul contului... oricum politia nu prea se omoara cu cazuri de genul asta, le arunca undeva in sertar si acolo mor... nu se omoara cu furturi si talharii de telefoane, cu un cont google amarat nici macar atat... poate doar daca te cheama Cioaca si ai cont comun cu nevasta :D
Solutia cea mai simpla e sa faci un nou cont... cotovanudima2 at google sau sa te impaci cu prietenul :D

Totusi cum ti-a schimbat toate datele de recuperare din cont, ca ultima data cand am facut asta imi cerea confirmare ca sunt detinatorul fostelor date...

#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005

 rumlegok, on 26 aprilie 2017 - 08:38, said:

Totusi cum ti-a schimbat toate datele de recuperare din cont, ca ultima data cand am facut asta imi cerea confirmare ca sunt detinatorul fostelor date...
Ar mai putea fi si alta varianta, si anume prietenul l-a ajutat sau a facut un cont google pentru el. Si eu am facut asa ceva pentru cineva dar niciodata nu m-am apucat sa ii schimb datele desi cateodata mai primesc pe mail informari cu incercari neautorizate catre contul respectiv....

#17
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Atunci tehnic si legal e contul prietenului dat spre folosinta cu titlu gratuit catre initiator :D

#18
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005

 easy90rider, on 26 aprilie 2017 - 08:04, said:

@arg a schimbat si numarul de telefon!
??
@cotovanudima
In cazul asta vorbeste cu prietenul si zi ca-i faci plangere prealabila la politie si se lasa cu dosar penal.
Pasul 2 contactezi google suport romania si incerci sa-ti recuperezi contul..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate