Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Pot lua asa ceva in bagajul de cabina?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
din cate stiu eu exista arme de foc din plastic....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1jFjtE7bzeU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Eu am patit un caz similar cu un briceag de toata frumusetea, luat din Bulgaria. Am uitat sa il pun in bagajul de cala si mi l-au confiscat in aeoportul din Sofia. Mi l-au pus intr-o cutie plina cu bricege confiscate :) Pentru ca la Bulgari asta e un suvenir de baza. Lama era destul de mare. Legal, puteam sa mi-o iau grav.

#21
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postbaribalu, on 25 aprilie 2017 - 22:38, said:

Este posibil sa te oblige sa il pui la cala, cel mai bine intrebi direct la compania cu care vei zbura.
Dar controlul se face de angajatii aeroportului si nu de cei ai companiei, nu? Scanarea

#22
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Da. Sunt angajatii aeroportului. Ca daca ar fi dupa companii fiecare si-ar face propriul regulament de securitate. Unii te-ar lasa si cu topor ca sa te aiba de client :)

Edited by caiuscorneliu, 26 April 2017 - 10:03.


#23
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Nu sunt angajatii aeroportului, sunt angajati ai anti-tero, ai statului, ministerului de interne sau ce-o fi al tarii respective.

Edited by mdt, 26 April 2017 - 10:33.


#24
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Pot fi si ai aeroportului sau chiar privați . Meseria se numește agent de securitate aeroportuarã. Numai la noi se baga de la SRI, ca-s gratis.

#25
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
99% rezolvat! Am luat legătura cu o firma românească de transport, care printre altele face și coletărie. Prețul e foarte rezonabil, nu mi-a luat decât 5 euro! Mâine mă întâlnesc cu șoferul și îi dau jucăria. Decât să mă risc la avion, am preferat sa dau 5 euro.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate