Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Serviciile de urgenta...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#91
CaleaAdevarulSiViata

CaleaAdevarulSiViata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 13.10.2016

 mihnearau1, on 26 aprilie 2017 - 22:10, said:

il chemi pe bruce willis?
eu cred ca tu n-ai sapat niciodata in viata o groapa de macar 1m

Nu pe Bruce, o firma in domeniu, nimic special.

#92
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 CaleaAdevarulSiViata, on 26 aprilie 2017 - 22:12, said:


Nu pe Bruce, o firma in domeniu, nimic special.

aha, si aia in cat timp ajungeau cu tot cu utilaje?

#93
CaleaAdevarulSiViata

CaleaAdevarulSiViata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 13.10.2016

 mihnearau1, on 26 aprilie 2017 - 22:12, said:


aha, si aia in cat timp ajungeau cu tot cu utilaje?

Utilajele trebuie sa le aiba ISU in dotare, gata de transport cu elicopterul in orice zona din tara, plus instructie gen ... copil/test la 20 de metri adancime, sa vedem in cat timp sapam paralel si cum facem sa ajungem mai repede, minute/metru, sunt multe.

Interventie romaneasca, primarul de acolo chiar zice ca ISU si-a facut el treaba dar in final a fost ... mana/minunea Lui D-zeu, emblematic.

#94
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Bateti apa in piua degeaba . Eu am spus . Put de 30 de centimetri , pompa in put , cel putin 15 centimetri pompa (cea mai mica ) , pompa , nu o cobori in put doar tinand de cablul electric , are o sfoara cu care o cobori si o ancorezi in apa . Se spune ca ar fi fost cazut pe pompa , logic , ca nu incapea pe langa pompa , sa cada in apa . Trebuia , sa traga pompa sus , ca.i prindea o mana intre tub si pompa , tipa , si lasau jos , dupa care dadeau iar inainte . Dar eu , sau noi , nu stim , daca acolo era o pompa , daca era ancorata cu sfoara , cu toate ca in aceste cazuri , taiau curentul si trageau de fir . Sunt multe necunoscute . E usor sa vorbim de pe margine .

#95
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 CaleaAdevarulSiViata, on 26 aprilie 2017 - 22:19, said:


Utilajele trebuie sa le aiba ISU in dotare, gata de transport cu elicopterul in orice zona din tara, plus instructie gen ... copil/test la 20 de metri adancime, sa vedem in cat timp sapam paralel si cum facem sa ajungem mai repede, minute/metru, sunt multe.

Interventie romaneasca, primarul de acolo chiar zice ca ISU si-a facut el treaba dar in final a fost ... mana/minunea Lui D-zeu, emblematic.

vorbesti aiurea
dupa tine isu ar trebui sa aiba si macarale gata de transport cu elicopterul si nu mai stiu ce
si antrenamente pentru 1000 de situatii diferite posibile

#96
CaleaAdevarulSiViata

CaleaAdevarulSiViata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 13.10.2016

 mihnearau1, on 26 aprilie 2017 - 22:23, said:


vorbesti aiurea
dupa tine isu ar trebui sa aiba si macarale gata de transport cu elicopterul si nu mai stiu ce
si antrenamente pentru 1000 de situatii diferite posibile

De la caz la caz, eventual protocol de cooperare cu firme din zona, sau rechizitionate utilajele necesare, din cate stiu autoritatile militare, ISU in cazul nostru, au acest drept legal, in caz de nevoie pot rechizitiona oricel utilaj necesar, fara discutii, cu toate ca nu cred ca ar refuza cineva asistenta intr-un astfel de caz, dar daca organizare nu e ... nimic nu e, vorba cantecului.

#97
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

 mihnearau1, on 26 aprilie 2017 - 22:06, said:

tinere, ai ocazia sa demonstrezi ce zici
cauta o fantana de genul ala si sapa cu ce echipa vrei tu pana la 16m si vezi in cate ore termini
si sa nu se surpeze putul
alt analfabet functional....

termin in mai putin de 11 ore cu tot cu consolidarea peretilor

#98
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Și după ce săpai paralel cu fântâna ce făceai? Dădeai o gaura orizontala cu robotei din star wars? Ca dacă e vorba de put prin care sa treacă un om, timpul e dat de aia din SUA. Le-a luat 60 de ore, nu 2, nici măcar 10, cât a durat aici

#99
adrianmc1912

adrianmc1912

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 13.03.2017

 VipeR85, on 26 aprilie 2017 - 22:03, said:


da, sunt destept. destul de destept incat sa emit o parere pertinenta. tu esti mai degraba aproape de un analfabet functional care vede ca lumea discuta dar nu intelege si totusi se baga in discutie.
nu-ti pot desena dar iti explic simplu:  1. ajungi la put. 2 evaluezi situatia. 3 te apuci sa cauti solutii.  si aici s-a oprit tot. de ce nu a existat si 4. iei o grupa si ii pui sa sape langa put luand toate masurile de precautie necesare in timp ce noi facem brainstorming pentru o alta solutie. intelegi? sau e prea complicat pentru geniul dvs?

Mda,se si vede cat esti de destept.
Ai învățat si cuvinte noi,analfabet functional :)
Probabil ca esti si fericit trăind cu impresia ca esti destept :D
Aia pe care ii consideri tu idioti nu au pus mana pe cazmale si lopeti dar au adus la fata locului un excavator care cică ar fi mai eficient la săpat gropi si dupa aia s au apucat sa sa gândească si la alte variante. Brainstorming,cum ii ziceti dvs...

#100
adrianmc1912

adrianmc1912

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 13.03.2017

 VipeR85, on 26 aprilie 2017 - 22:31, said:


alt analfabet functional....

termin in mai putin de 11 ore cu tot cu consolidarea peretilor

Wow. Si nu te ai băgat la licitatie sa construiesti noua magistrala de metrou ? Sau erai putin obosit dupa ce terminasei eurotunelul ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate