Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Halucinatii si altele. Ce am?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#19
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostEle_elegant, on 25 aprilie 2017 - 14:51, said:

As vrea niste sfaturi daca ma puteti ajuta. Am de ceva timp, de cativa ani niste stari ciudate. De ceva timp tot am haluciantii vizuale cat si auditive. De exemplu in unele momente aud sunete, suflari ce chiar nu sunt reale, dar simt. Vad umbre, lucruri, obiecte pentru un moment dupa care acestea dispar. Ma simt urmarit tot timpul. Stau uneori, si ma gandesc de ce trebuie sa am asa ceva si plang. Sunt timid, nu imi place sa fiu in centrul lumii. Sunt mai "izolat" ca sa spun asa. Vara trecuta eram sigur ca cineva este in casa, asa ca am fugit repede afara. Mi-e frica sa stau singur in casa, daca vine mama sau tata sau cineva ma linistesc. Uneori ma duce gandul sa imi fac rau, sau chiar la suicid.

In afara faptul ca iti dau tarcoale niste demoni esti absolut ok.  Ai doua posibilitati: "Doamne Iisuse Hristoase, miluieste-ma pe mine, pacatosul!" - cei mai multi dintre demoni o iau la sanatoasa cand aud asa ceva sau sa mergi la un psihiatru, caz in care tratamentul e, de cele mai multe ori medicamentos, scump si chimic la nivelul creierului (nu recomand). Mai poti incerca, pe cont propriu, o ocupatie productiva si ceva sport precum si sa ai mereu prin preajma compania oamenilor.

#20
Ele_elegant

Ele_elegant

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2017

View Posttchoara, on 25 aprilie 2017 - 16:18, said:


Depinde ce varsta ai,

14 ani am.

#21
Nemo2017

Nemo2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 323
  • Înscris: 16.04.2017

View PostEle_elegant, on 25 aprilie 2017 - 18:09, said:


14 ani am.

Esti tanar, daca te duci la medic ai sanse mari sa-ti revii 100%. Cu cat astepti mai mult cu atat sansele scad.

#22
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007

View PostEle_elegant, on 25 aprilie 2017 - 18:09, said:


14 ani am.
Copile, spune-le parintilor tai ce probleme ai si fuga la medic. Cu cat mai repede, cu atat mai bine!

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postrosix, on 25 aprilie 2017 - 18:03, said:

In afara faptul ca iti dau tarcoale niste demoni esti absolut ok.  Ai doua posibilitati: "Doamne Iisuse Hristoase, miluieste-ma pe mine, pacatosul!" - cei mai multi dintre demoni o iau la sanatoasa cand aud asa ceva
Unii spun ca pleaca mergand, tu zici ca o iau la sanatoasa, i-ai vazut fugind?

#24
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
Scoala la care inveti colaboreaza cu vreun psiholog pediatru ?

E posibil sa ai aceste probleme si din cauza schimbarilor hormonale din perioada adolescentei, poate e vorba despre un dezechilibru chimic la nivelul creierului. Cum e familia ta, ai avut o copilarie normala, fericita, fara griji ? Sau dimpotriva, sunt probleme in familie, certuri, conflicte ? Poti asocia inceputul problemelor cu vreun eveniment, o intamplare din viata ta sau a familiei ? Parintii pun presiune pe tine pentru rezultate bune la scoala ?

#25
Ele_elegant

Ele_elegant

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2017

View Postcorinadaniela, on 25 aprilie 2017 - 18:28, said:

Scoala la care inveti colaboreaza cu vreun psiholog pediatru ?

E posibil sa ai aceste probleme si din cauza schimbarilor hormonale din perioada adolescentei, poate e vorba despre un dezechilibru chimic la nivelul creierului. Cum e familia ta, ai avut o copilarie normala, fericita, fara griji ? Sau dimpotriva, sunt probleme in familie, certuri, conflicte ? Poti asocia inceputul problemelor cu vreun eveniment, o intamplare din viata ta sau a familiei ? Parintii pun presiune pe tine pentru rezultate bune la scoala ?

Am spus ca traiesc cu parintii, se pare ca am spus gresit. Defapt traiesc cu o bunica. Copilarie, sa zicem. Nu a fost cine stie ce. Fericita, cand da cand nu. La fel si cu grijile, cand da cand nu. Parintii sunt divortati. Da, pun presiune pe mine pentru a lua rezultate bune la scoala, si cu toate acestea am rezultate foarte bune.

#26
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 02.02.2014

View PostJurasikMan, on 25 aprilie 2017 - 15:06, said:

Ai vertij , bre ! Ti s-au amestecat otolitii si faci atacuri de panica . Nu trece nici cu lopatin .
Ia de cauta pe net litania  Bene Gesserit impotriva fricii si recit-o pana nu mai poti .
da-i si bibliografia :) (Dune)

#27
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Monoglutamatul din mancare e cauza!

#28
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Cati ani ai? O sa-ti treaca repede, cand mai cresti un pic. Nu te mai panica atat ca n-ai nimic si sunt o gramada ca tine.

#29
Ele_elegant

Ele_elegant

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2017

View Postripper, on 25 aprilie 2017 - 19:48, said:

Cati ani ai? O sa-ti treaca repede, cand mai cresti un pic. Nu te mai panica atat ca n-ai nimic si sunt o gramada ca tine.

Cum sa nu fie nimic cand eu nu mai pot si pe zi ce trece si aceste "halucinatii" apar gandu ma duce direct spre suicid dar imd ma gandesc la altceva. Deoarece nu mai pot.. E usor de spus, da doar cine are stie.

#30
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Posttihyyy, on 25 aprilie 2017 - 21:02, said:

Trebuie sa faci sex mai des Posted Image)!
De preferinta cu o alta persoana . De preferinta, persoana sa fie femeie .

#31
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Ce ai tu este depresie asociata cu compartament obsesiv compulsiv si nu este o boala ci doar o dereglare. Adevarul te va elibera. Spune totul parintilor, si daca vor fi destul de incuiati sa nu te creada sau sa te ia in seama, cere ajutor la medicul de familie. Si eu am suferit acum mai multi ani de asta si acum ma bufneste rasul. Totul a trecut. Suferi de o fobie care a scapat de sub control. Starile pe care le ai, tu le creezi, mai exact mintea ta care sufera de o teama necontrolata si nejustificata. Tratamentul pe care il prescrie un medic in cazul tau nu trebuie sa te sperie. Dar eu spun ca, cu o doza f mica de xanax o poti controla, astfel incat, apoi sa lucrezi la eliminarea ei din subconstient.
Succes si nu te speria. totul se rezolva. doar sa vrei.

#32
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Postcostin001, on 26 aprilie 2017 - 13:51, said:

cu o doza f mica de xanax o poti controla
Sper sa nu se apunce de capul lui sa ia o doza mica. Doar dupa consultarea medicului !

#33
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ajunge.
Ti-am spus ca o sa-ti treaca, linisteste-te. Si fa bine si spune-le parintilor, te va ajuta mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate