Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Equipment out of order

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 15.04.2017
Salutare,
La sala pe care o frecventez, majoritatea echipamentelor de cardio si forta au eticheta de mai jos. Stiu ce inseamna dar e normal sa fie puse la dispozitia clientilor? Sunt sigure? Ideea este ca, in ciuda etichetei, toate echipamentele sunt ca noi. Are un alt insemn eticheta asta?Attached File  IMG_20170425_142414.jpg   71.52K   112 downloads

#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
O fi refurbish :) si au uitat sa le scoata stickerul dupa reconditionare ... sau daca il scoteau se vedea urat.

#3
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
cred ca se refera la garantie,la suportul tehnic

#4
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Out of order e kaput, stricat, dauna totala ...

#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
La o bicicleta nu e periculos, dar la un aparat cu cabluri daca se rupe cablul se termina nasol rau.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005
adica este un echipament ornamental....

 SpeedDemon, on 25 aprilie 2017 - 13:44, said:

La o bicicleta nu e periculos, dar la un aparat cu cabluri daca se rupe cablul se termina nasol rau.
depinde ce se rupe la o bicicleta ca poate iesi cu omleta sau cu dinti noi sau si si.

Edited by arg, 25 April 2017 - 13:47.


#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,665
  • Înscris: 13.07.2011
acolo scrie ca nu ai voie sa folosesti aparatura, inseamna ca sunt ceva aparate de prin vest, aduse in Romania si restaurate. Acum daca pot fi folosite este o alta problema, intreaba si tu.

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pot fi folosite pana ramane vreunul fara cap si se inchide sala cu totul

#9
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Nu pot sa cred! Cat de iresponsabili pot fi patronii salii!!!!
De la echipamente defecte la sala poti avea accidente grave. Imbusuri iesite la gantere, sufe rupte, banci faramate...

Edited by sonnydellmarco, 25 April 2017 - 15:26.


#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005

 sonnydellmarco, on 25 aprilie 2017 - 15:24, said:

Nu pot sa cred! Cat de imbecili pot fi patronii salii!
sau poate nu, poate stiu ce au cumparat....

Edited by arg, 25 April 2017 - 15:26.


#11
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 mannyx92, on 25 aprilie 2017 - 13:27, said:

Salutare,
La sala pe care o frecventez, majoritatea echipamentelor de cardio si forta au eticheta de mai jos. Stiu ce inseamna dar e normal sa fie puse la dispozitia clientilor? Sunt sigure? Ideea este ca, in ciuda etichetei, toate echipamentele sunt ca noi. Are un alt insemn eticheta asta? IMG_20170425_142414.jpg
Ce sala e? E in 7card?

 arg, on 25 aprilie 2017 - 15:26, said:

sau poate nu, poate stiu ce au cumparat....
Mai grav

#12
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005

 sonnydellmarco, on 25 aprilie 2017 - 15:28, said:

Mai grav
nu cred ca ar prima oara cand se intampla minunatii de genul asta...

pe de alta parte e posibil sa fie echipamente SH reconditionate la care au uitat sa le scoata eticheta....

Edited by arg, 25 April 2017 - 15:42.


#13
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
No comment.

#14
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Eu stiu ca trageam.prin '93-'94 la o sala care era top atunci dar care acum doamne fereste, ar fi jale. Accidente ? Nu am auzit. Rezultate ale sportivilor? Am avut un campion acolo , a murit saracul intr-un accident de masina. Ce facea lumea acolo ? Tragea de fiare.
Din pacate erau cam inapoiati, nu aveau etichete pe aparate, aveau doar greutati.
Oare cum o fi sa te duci la sala si sa iti arda de citit abtipilde, o fi vre-o noua forma de pregatire psihologica, vre-o motivatie ?

Edited by lil debul, 25 April 2017 - 19:24.


#15
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 15.04.2017

 lil debul, on 25 aprilie 2017 - 19:23, said:

Eu stiu ca trageam.prin '93-'94 la o sala care era top atunci dar care acum doamne fereste, ar fi jale. Accidente ? Nu am auzit. Rezultate ale sportivilor? Am avut un campion acolo , a murit saracul intr-un accident de masina. Ce facea lumea acolo ? Tragea de fiare.
Din pacate erau cam inapoiati, nu aveau etichete pe aparate, aveau doar greutati.
Oare cum o fi sa te duci la sala si sa iti arda de citit abtipilde, o fi vre-o noua forma de pregatire psihologica, vre-o motivatie ?
HA. adica daca tu ai vedea o eticheta de genul, timp de 3-4 luni pe care scrie WARNING, nu ai fi curios sa o citesti macar o data? hai sa nu fim ironici fara sens.
Este posibil sa fie reconditionate pentru ca sunt in stare buna toate echipamentele, nu este o problema asta. Pur si simplu eram curios care e treaba cu anuntul respectiv.
As prefera sa nu dau numele salii pentru a nu face anti-reclama.

#16
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 lil debul, on 25 aprilie 2017 - 19:23, said:

Eu stiu ca trageam.prin '93-'94 la o sala care era top atunci dar care acum doamne fereste, ar fi jale. Accidente ? Nu am auzit. Rezultate ale sportivilor? Am avut un campion acolo , a murit saracul intr-un accident de masina. Ce facea lumea acolo ? Tragea de fiare.
Din pacate erau cam inapoiati, nu aveau etichete pe aparate, aveau doar greutati.
Oare cum o fi sa te duci la sala si sa iti arda de citit abtipilde, o fi vre-o noua forma de pregatire psihologica, vre-o motivatie ?

Aparate simple si robuste, fara etichete si marci pe ele, muult mai fiabile fata de ce este acum, Nautilus and stuff. Ai dreptate.

Din pacate acum sunt multe sali cu echipamente de slaba calitate, care nu sunt facute pentru uz intensiv. faza cu eticheta e penibila, oricum



#17
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,597
  • Înscris: 24.10.2015
Eu la vreo trei aparate le-am rupt cablu. Nu a fost placut deloc dar bine ca nu am patit nimic. Prima data l-am rupt la tractiuni, a doua la extensii pentru cvadriceps si a treia la ramat pentru spate. Ultima a fost si cea mai urata ca m-am rostogolit decateva ori in spate si m-am oprit intr-in perete langa o oglinda, bine ca nu in ea.

#18
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 mannyx92, on 25 aprilie 2017 - 20:18, said:


HA. adica daca tu ai vedea o eticheta de genul, timp de 3-4 luni pe care scrie WARNING, nu ai fi curios sa o citesti macar o data? hai sa nu fim ironici fara sens.
Este posibil sa fie reconditionate pentru ca sunt in stare buna toate echipamentele, nu este o problema asta. Pur si simplu eram curios care e treaba cu anuntul respectiv.
As prefera sa nu dau numele salii pentru a nu face anti-reclama.
Sincer ? Poate ca da dar fara prea mult interes. Oricum ce zic eu nu e relevant, e doar o opinie ironica si niste amintiri de demult si da, sint cam cretinel.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate