Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cazier auto

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Tot sunt in ceata... Ca sa fiu mai clar, ma intereseaza partea cu hartia pe care ti-o dau astia de la Politie (daca e sau nu doar pe ultimii 5 ani), nu ce e in baza lor de date (probabil ca acolo iti ramane tot istoricul).

Cred ca saptamana viitoare ma duc sa imi scot un cazier auto (oricum sunt in concediu si ma plictisesc), sa lamurim odata si pentru totdeauna misterul acesta...

De ce ma roade curiozitatea: vreau sa vad daca pacatele tineretii ma vor urmari vesnic la o eventuala angajare unde ti se cere si cazier auto sau se iau doar ultimii 5 ani, si atunci cazierul meu este neprihanit :)

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Dupa ce il scoti, revin-o cu un feed-back.
Am prieteni ce sunt instructori auto si mi-au zis ca in cazierul auto necesar la reautorizare le-au fost trecute si sanctiunile pt depasirea vitezei din trecut. (anul trecut am avut aceasta discutie).

Edited by dorin_2k, 21 December 2017 - 12:49.


#21
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
No, dragilor, cred ca merit macar sa-mi trimiteti niste ganduri bune / energii pozitive dupa ce mi-am sacrificat o jumatate de zi stand la coada cu toti infractorii sa rezolv dilema noastra cu cazierul... Posted Image

Concluzia finala este ca se da cazierul auto DOAR PE ULTIMII 5 ANI ! Eu am scris in cerere la rubrica cu perioada dorita de la xx.xx.1997 (adica de cand mi-am luat permisul) si pana azi, dar tanti ofitereasa de la ghiseu a zis ca poate sa-mi dea numai pe ultimii 5 ani, ca restul s-au sters Posted Image

Daca intereseaza pe cineva, va trebuie copie dupa buletin si permis, buletinul in original si formularul acela tipizat completat (il gasiti si pe net dar oricum va da de acolo gata listat daca nu il aveti). Cel mai important (o alta dilema de-a mea) e ca nu se mai plateste nimic pentru eliberare (ce postari am mai gasit pe net erau mai vechi si se plateau cativa lei, acum se pare ca a intrat si aceasta taxa in categoria celor 102 taxe scoase de anul acesta). Nu de aia cativa lei era vorba, ci de umblatura suplimentara pe la trezorerie sa platesti taxa.
Erau afise cum ca adeverinta se elibereaza in 15 zile, dar mie tipa de la ghiseu mi-a spus ca sa vin vineri (poimaine) sa-mi scot adeverinta...

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Astept sa vad vineri ce primesti. Daca intr-adevar doar pe ultimii 5 ani se mentin abaterile in cazierul auto.

La ghiseul recuperari permise se depune? Ca acolo e non stp coada imensa.

#23
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Da, maine dimineata voi fi prezent la coada. Asa e, se depune cererea respectiv se ridica hartia de la ghiseul de recuperare permise (unde asa cum zici e plin de lume).

#24
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Am fost azi, am scos adeverinta si este asa cum mi s-a zis (doar pe ultimii 5 ani, degeaba am scris o data mai veche la rubrica cu intervalul pentru care se doreste cazierul).

Deci, sunt curat ca lacrima Posted Image

#25
sicismund

sicismund

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.01.2010
Având în vedere cele postate aici aduc și eu o împrospătare, am ridicat astăzi de la Rutieră (Udriște)  cazierul auto pt care trebuie doar să vă deplasați acolo având la voi xerox după permis auto și CI, se completează o cerere pe care o procurați  din  zona unde sunt cei care fac xerox după documente, se merge la ghișeul 7 cu acele hârtii în copie și veți obține pe loc istoricul de sancțiuni numai pe ultimii 5 ani ,acolo se tipărește strict acea perioadă cu amenzi,suspendări .....  sunt deținător permis din 1993 și nu am avut abateri grave ,dar am colegi șoferi care au avut probleme în penal ( anulare permis pt vătămare din culpă, alcool cu accident) iar  așa ceva rămâne tipărit pe viață chiar dacă ai avut NUP rămân în evidențe pe veci până îți șterge primăria CNP-ul și intri la somn

#26
zablau89

zablau89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.10.2006
Va salut. Poate sa imi spuna cineva ce valabilitate are acest cazier auto (documentul)?
Daca am domiciliul in IF si permisul eliberat de SRPCIV Bucuresti unde pot merge sa scot acest cazier?
Multumesc.

#27
kostake

kostake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 23.03.2006
Cazierul auto e valabil 1 lună.
La a doua întrebare nu știu să-ți răspund.
Pentru București se eliberează în strada logofăt Udriște (pe loc), iar pentru Ilfov în strada Fabrica de glucoză.

#28
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 14.10.2018

 zablau89, on 14 iunie 2021 - 10:18, said:

Daca am domiciliul in IF si permisul eliberat de SRPCIV Bucuresti unde pot merge sa scot acest cazier?
La Serviciul Rutier din IPJ Ilfov.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate