Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

UN a ales Saudi Arabia sa protejeze drepturile femeilor, 2018-2022

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
194 replies to this topic

#19
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004
@ionutitaly
Eu cred ca da. Nu sunt ei printi si regi pe acolo?
Prea vedeti numai partea goala a paharului. Daca ar fi dupa voi, niciun tanar nu ar trebui angajat ca nu are experienta.
Pana la urma cineva trebuie sa ii angajeze ca sa capete experienta. Da bine, subtilitatile astea nu le prind decat oamenii foarte destepti.

Edited by Cris007, 25 April 2017 - 12:46.


#20
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

View PostJammalan-the-Prophet, on 25 aprilie 2017 - 12:31, said:

Cand dai aproape acelasi numar de voturi Africii ca si Europei, shit like this happens

Nu prea. votul a fost secret, dar dupa matematica rezulta ca 5 tari Europene cel putin, au fost pentru.

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
UN fiind ce?
Ori vorbesti in engleza, ori in romana.

#22
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostCris007, on 25 aprilie 2017 - 12:45, said:

@ionutitaly
Eu cred ca da. Nu sunt ei printi si regi pe acolo?
Prea vedeti numai partea goala a paharului. Daca ar fi dupa voi, niciun tanar nu ar trebui angajat ca nu are experienta.
Pana la urma cineva trebuie sa ii angajeze ca sa capete experienta. Da bine, subtilitatile astea nu le prind decat oamenii foarte destepti.
ai fost in arabia saudita?

#23
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004

View PostBursul, on 25 aprilie 2017 - 12:42, said:

E o masura cu doua taisuri. Daca nu le dai acces la informatii, nu se vor educa niciodata. Poate cei din comisie vor pleca dupa cei 4 ani cu alte idei si sa le aplice in Arabia Saudita, daca ceilalti stiu sa-i convinga.

Arabia Saudita e foarte in urma cu drepturile, dar e pe drumul cel bun.
Eu cred ca nu e chiar asa de cu doua taisuri.
Pana la urma care e alternativa?
Sa ii tot pedepsim? Boring si ne-occidental ca metoda, a pedepsi stie oricine.
Asa macar poate ai sansa sa dai peste niste sauditi cu viziune care ofera o sansa reala femeilor. Pana la urma asa va fi.

View Postarg, on 25 aprilie 2017 - 12:50, said:

ai fost in arabia saudita?
In ultima saptamana? De 2 ori ca stiam ca urmeaza discutia asta.
Dar inteleg ca propui ca cei care nu au fost sa nu isi dea cu parerea pe tooicul asta sau cum? Nu mai faci fata la argumente si trebuie sa discuti userii?

#24
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Rade ciob de oala sparta.
S-au gasit romanii, liderii europei in materie de abuzuri conjugale, sa comenteze.
Voi nici nu faceti parte din comisie, asta spune totul despre perceptia tarilor membre despre romania

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,461
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAlexaLesby, on 25 aprilie 2017 - 12:55, said:

Rade ciob de oala sparta.
S-au gasit romanii, liderii europei in materie de abuzuri conjugale, sa comenteze.
Voi nici nu faceti parte din comisie, asta spune totul despre perceptia tarilor membre despre romania
Exagerezi. La noi o vezi pe Olguta zilnic la TV pe postul de ministrul muncii. La arabi ce vezi?

#26
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postionutzitaly, on 25 aprilie 2017 - 12:46, said:

Nu prea. votul a fost secret, dar dupa matematica rezulta ca 5 tari Europene cel putin, au fost pentru.

5 din 13.
Deci daca ar fi votat doar Europa nu ieseau Posted Image.

View PostBursul, on 25 aprilie 2017 - 12:57, said:

Exagerezi. La noi o vezi pe Olguta zilnic la TV pe postul de ministrul muncii. La arabi ce vezi?

Erau doua topice la dezbateri parca ... femeia e animal si unul cu violul ;).
Daca nu le-ai accesat deja ia o punga de popcorn si enjoy it.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 25 April 2017 - 13:00.


#27
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yh6r89JebTo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De tanti nu face nimeni mișto că are o engleză de engleză?

#28
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostBursul, on 25 aprilie 2017 - 12:57, said:

Exagerezi. La noi o vezi pe Olguta zilnic la TV pe postul de ministrul muncii. La arabi ce vezi?
[ http://ngm.nationalgeographic.com/2016/02/saudi-women/img/02-women-only-fashion-show-2048.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Bunaciuni...single. Se pune la dreptul femeii de a-si face de cap fara sa fie stanjenita de privirile barbatilor?

Attached Files



#29
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostBursul, on 25 aprilie 2017 - 12:42, said:

E o masura cu doua taisuri. Daca nu le dai acces la informatii, nu se vor educa niciodata. Poate cei din comisie vor pleca dupa cei 4 ani cu alte idei si poate le vor aplica in Arabia Saudita, daca ceilalti stiu sa-i convinga.

Arabia Saudita e foarte in urma cu drepturile, dar e pe drumul cel bun.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MD53hwAN5DY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

View PostCris007, on 25 aprilie 2017 - 12:45, said:

@ionutitaly
Eu cred ca da. Nu sunt ei printi si regi pe acolo?
Prea vedeti numai partea goala a paharului. Daca ar fi dupa voi, niciun tanar nu ar trebui angajat ca nu are experienta.
Pana la urma cineva trebuie sa ii angajeze ca sa capete experienta. Da bine, subtilitatile astea nu le prind decat oamenii foarte destepti.

Nu e nici o subtilitate. Sauditii au constrans statele sa-i voteze ca altfel fac urat.   Doar nu crezi ca cineva se gandeste ca se vor schimba drepturile femeilor in KSA in astia cativa ani. E vorba de aroganta sauditilor si de a arata ca sunt in joc.

View PostCris007, on 25 aprilie 2017 - 12:45, said:

@ionutitaly
Eu cred ca da. Nu sunt ei printi si regi pe acolo?
Prea vedeti numai partea goala a paharului. Daca ar fi dupa voi, niciun tanar nu ar trebui angajat ca nu are experienta.
Pana la urma cineva trebuie sa ii angajeze ca sa capete experienta. Da bine, subtilitatile astea nu le prind decat oamenii foarte destepti.

Nu e nici o subtilitate. Sauditii au constrans statele sa-i voteze ca altfel fac urat.   Doar nu crezi ca cineva se gandeste ca se vor schimba drepturile femeilor in KSA in astia cativa ani. E vorba de aroganta sauditilor si de a arata ca sunt in joc.

#31
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 03.10.2014

View PostCris007, on 25 aprilie 2017 - 12:53, said:

Eu cred ca nu e chiar asa de cu doua taisuri.
Pana la urma care e alternativa?
Sa ii tot pedepsim? Boring si ne-occidental ca metoda, a pedepsi stie oricine.
Asa macar poate ai sansa sa dai peste niste sauditi cu viziune care ofera o sansa reala femeilor. Pana la urma asa va fi.


In ultima saptamana? De 2 ori ca stiam ca urmeaza discutia asta.
Dar inteleg ca propui ca cei care nu au fost sa nu isi dea cu parerea pe tooicul asta sau cum? Nu mai faci fata la argumente si trebuie sa discuti userii?

Pai in logica ta propun sa se suspende toate sactiunile impotriva Rusiei pentru Crimeea si Donbass , sa li se plateasca si despagubiri.Cine stie poate o fi cineva cu viziune prin Rusia sa rezolve problemele alea....

Doi nu am priceput cum au fost pedepsiti sauditii?Cumparaul de armament britanic si american e o pedeapsa?

Edited by elef, 25 April 2017 - 13:04.


#32
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostAlexaLesby, on 25 aprilie 2017 - 12:55, said:

Rade ciob de oala sparta.
S-au gasit romanii, liderii europei in materie de abuzuri conjugale, sa comenteze.
Voi nici nu faceti parte din comisie, asta spune totul despre perceptia tarilor membre despre romania

Ciob de oală spartă? Bă tu te auzi? Acolo sunt biciuiți oameni care sunt împotriva regiumului și femeile sunt bătute cu pietre.
2 săptămâni te-aș pune să te plimbi pe acolo, în bikini, 2 săptămâni e cam mult.

#33
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
https://forum.softpe...aids-tale-2017/

#34
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014
Pe logica ta l-ar putea pune pe Assad in charge la UN la agentia care se ocupa de arme chimice ca poate poate se rusineaza saracutu' sau pe chinezi la agentia care se ocupa cu mediul si emisiile industriale:)

Sorry ca nu vad subtilitatile unde nu exista:)

#35
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,461
  • Înscris: 30.10.2003

View PostVelaxa, on 25 aprilie 2017 - 13:03, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MD53hwAN5DY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Arabia Saudita e foarte in urma cu drepturile, dar e pe drumul cel bun.


Femeile din Arabia Saudită au obţinut, pentru prima dată în istorie, dreptul de a vota în cadrul alegerilor, decizie justificată de autorităţile saudite drept „o schimbare semnificativă către o societate bazată pe participare”. (2015)

Ti se pare ca regreseaza in legatura cu drepturile femeilor? Nici in Europa nu li s-au dat drepturi la femei peste noapte. A fost un proces lung, doar ca la noi a inceput muuuult mai devreme.

Edited by Bursul, 25 April 2017 - 13:08.


#36
arigo

arigo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 06.11.2006

View PostCris007, on 25 aprilie 2017 - 12:45, said:

@ionutitaly
Eu cred ca da. Nu sunt ei printi si regi pe acolo?
Prea vedeti numai partea goala a paharului. Daca ar fi dupa voi, niciun tanar nu ar trebui angajat ca nu are experienta.
Pana la urma cineva trebuie sa ii angajeze ca sa capete experienta. Da bine, subtilitatile astea nu le prind decat oamenii foarte destepti.

E clar ca nu intelegi ideologia din spatele lor... Islamul nu e doar o religie..e o ideologie cu pretentii la nivel global. Sa converteasca cu forta sau scurtare de cap... La alegere.
In Islam nu e loc de altceva decat ce au ei acum....Ba da gresesc....e loc de si mai mult Islam.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate