Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

puncte pe googe maps

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
trigom

trigom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 06.05.2015
Mi-am marcat pensiunea pe google maps in urma cu ceva timp si acum doresc sa o scot insa nu prea am idee cum trebuie de procedat. Nu mai stiu nici mail nici parola, plus ca mi-a marcat-o un turist cu care nu mai pot lua legatura.

Ce se poate face in aceasta situatie?

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,749
  • Înscris: 23.05.2013
Poti edita locatia, oricine poate, si noutatile sunt aprobate sau nu de catre moderatori/automat/etc. In functie de caz.
Cauti locatia pe Maps, apasa pe "Sugerati o modificare" si apoi marcheaza locul ca inchis/etc. Nu e garantat ca va fi aprobat, cel putin rapid.

Dar atat timp cat ai o pensiune - chiar de tu ai face asta, oricine poate adauga locatii noi. Si altcineva ar adauga-o la loc. Deci nu rezolvi nimic.
That's the point, sa existe locatiile pe Maps.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,963
  • Înscris: 01.12.2001
Click drepata pe locatie
raportati
Locatia este inchisa definitiv
Attached File  g1.png   29.67K   16 downloads
Attached File  g2.png   23.84K   15 downloads

#4
trigom

trigom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 06.05.2015

View Postdorin_2k, on 24 aprilie 2017 - 20:24, said:

Click drepata pe locatie
raportati
Locatia este inchisa definitiv
Attachment g1.png
Attachment g2.png
Pai asta ar insemna ca daca vrea cineva sa faca rau/sa enerveze pe cineva ce-si marcheaza o locatie pe google maps o poate face cu atata usurinta?

#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,749
  • Înscris: 23.05.2013
Maps este imbunatatit de comunitate. Se pot adauga locatii, modifica detalii, adauga review-uri, poze, raspunde la intrebari si multe altele.
Deci da. Cineva poate pune intentionat sau nu anumite date gresite. Unele modificari sunt acceptate rapid si automat, altele nu - necesita moderare.

Adaugarea de locatii, inchiderea de locatii nu e la fel de usoara si rapida precum modificarea programului unei locatii de catre X, si cateodata este acceptata, cateodata nu, cateodata dureaza incat uiti de ele.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,963
  • Înscris: 01.12.2001
Eu de vreo 2 ani am raportat o locatie gresita la un magazin. Crezi ca au remediat?
Si am raportat de mai multe ori.

Insa ti-am dat procedura standard.

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,255
  • Înscris: 14.11.2006
Ca sa pun pe Google Maps firma la care lucrez a trebuit sa astept timp de doua saptamani sa-mi vina un plic de la Google, plic ce continea inauntru un cod. Am introdus acel cod in Google Accounts si abia pe urma a aparut si firma pe harta.

#8
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,749
  • Înscris: 23.05.2013
Tu probabil te referi la o pagina oficiala a business-ului, care are si locatie pe Maps, in functie de activitate.

Dar locatiile oarecare pot fi adaugate de oricine pe Maps. Cand si daca sunt aprobate, depinde. Sunt moderate.

#9
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
@initiator Incearca mai intai sa-ti revendici firma: https://support.goog...r/2911778?hl=ro

View Postflorinbad, on 24 aprilie 2017 - 22:05, said:

Ca sa pun pe Google Maps firma la care lucrez a trebuit sa astept timp de doua saptamani sa-mi vina un plic de la Google, plic ce continea inauntru un cod. Am introdus acel cod in Google Accounts si abia pe urma a aparut si firma pe harta.
Cand asta? Eu mi-am adaugat firma in Maps foarte simplu, ce-i drept acum cativa ani, acum poate s-a schimbat procedura. Si nu doar ca am adaugat-o, dar am functie de administrator: sa modific programul, sa adaug logo/poze, sa raspund la recenzii, pot vedea numarul de cautari pe Google Search/Maps etc.

Edited by alekz31, 24 April 2017 - 23:23.


#10
Alexalonso1

Alexalonso1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 28.12.2008
are idee cineva de ce uneori dupa adaugarea unei locatii, trec chiar si mai mult de 48 ore si inca nu este vizibila pe maps, desi s-a primit confirmarea de publicare?
am adaugat 6 locatii (de mai bine de 3 saptamani) din care 2 se vad la cautare indiferent de browser si cont google folosit, iar restul de 4 le pot vedea numai daca sunt logat pe contul de pe care le-am adaugat.
specific ca toate au primit acceptul de publicare

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate