Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Aventura de constructie (P+1E) Mogosoaia

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#451
MustaKappeli

MustaKappeli

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 18.02.2020

View Postanam-pop, on 02 iulie 2020 - 09:06, said:

Cumparator, prea multi oameni optimisti cu pasajul vietii... Posted Image  Nu va mai bucurati pana nu il vedem circulabil, ca poate dura si 5-6 ani Posted Image

Traficul e aglomerat, ca de obicei. Din zona Livada e mai ok, depinde de unde te muti in Mogosoaia ca sa iti dai seama daca e mai bine sau mai rau Posted Image


Zona Livada din Mogosoaia este cu probleme dar nu grave. Cum ti-a zis si "colegul de suferinta" declararea zonei are implicatii de alta natura - aici terenurile se vand aproape "ca painea calda" Posted Image
Dar mai important este faptul ca in zona nu este canalizare si nici nu va veni curand... asta ar trebui luat in calcul mai degraba pt ca implica niste costuri consistente ca sa nu ai probleme.Posted Image
Multumesc mult!

#452
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018

View Postanam-pop, on 20 iunie 2019 - 16:09, said:

A mai trecut aproape o luna si am inaintat cu pasi de melc... datorita vremii si vremurilor Posted Image

De 2 saptamani a venit si Nera acasa, ne obisnuim tot mai mult unii cu altii Posted Image
Am finalizat padocul ei si l-am podit, i-am luat si cusca, am avut emotii fiind la prima experienta de acest fel. Aveam si poze dar toate se incarca pe invers si nu le mai pun.

E o placere sa interactionam cu ea si uneori nici nu simtim ca avem caine. Attachment 20190609_075044.jpg
Cine cunoaste cate ceva despre rasa malinois o sa zica probabil ca nu e adevarat ce spun, sunt considerati "bombe atomice", foarte inteligenti dar si incapatanati care nu stau locului nici o clipa. Acum pot sa vina mistretii Posted Image .

E placut si ciudat in acelasi timp sa avem porti la curte dupa atata timp, sunt usoare si silentioase, suntem incantati de cum au iesit (combinatia de grosimi ale profilelor in panou am inventat-o eu si sotul si nu eram siguri cum o sa arate Posted Image). Au mai fost de facut niste modificari la cablurile deja trase cand au montat sistemul dar le-am facut in timp util si totul s-a finalizat cu bine.


Am avut tot felul de neplaceri din cauza ploilor si cantitatii mari de apa, nu am reusit inca sa facem pluvialele si putul absorbant, nici trotuarul perimetral cum aveam in planificare.Posted Image Posted Image  Nu stiu cum e la altii dar in Mogosoaia nu se gasesc oameni cu ziua care sa vina sa lucreze, cei care ii stiam au plecat din tara sau sunt ocupati si suntem in pana de idei si solutii.

Am intrat pe ultima suta de metri cu mutarea, operatiunea e mult mai complicata cand nu e casa "gata" tzipla...Posted Image
Dar nu vreau sa mai amanam, e mirifica senzatia ca stai la casa, racoare, aer curat, liniste... Posted Image
Ne puteam lipsi de tantari si mistreti dar asta e, nu le poti avea pe toate Posted Image

Buna. O sa fim vecini. Si noi finalizam o casa in livada pe Nichita Stanescu. Nu au fost probleme cu gardul plin la receptie? In certificatul nostru de urbanism e trecut ca de la 60 de cm in sus gardul trebuie sa fie transparent. Chiar si asa am mai vazut prin satul nostru garduri pline.

#453
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 26.11.2001
Am citit cap-coada jurnalul, foarte frumos. Felicitari !

Imi scapa mie sau nu ai apucat sa postezi o poza cu fatada terminata ?

PS Sa folositi casa sanatosi si fericiti ! Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate