Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Romania-Turcia camion !

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Adriann46

Adriann46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.02.2014
Buna seara,
Recent am achizitionat un ansamblu mega si as vrea sa fac curse pe ruta Romania-Turcia. Ma intereseaza si pe mine ce taxe ar fi din Romania pana in Turcia.
Multumesc mult,
O seara buna!

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ciudat mod de a deschide o afacere.
Bine ca nu ai cumparat o flota de elicoptere.

Banuiesc ca sunt vignetele si eventuale taxe de pod.

#3
Adriann46

Adriann46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.02.2014
Stiam si eu ca sunt vignete si taxe de pod , dar pe mine ma interesa pretul lor Posted Image
Si nu ma intereseaza cele de pe google .. as vrea sa stiu de la cineva care face aceste curse frecvent...
Multumesc,

Edited by Adriann46, 23 April 2017 - 20:48.


#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Pai cumpara o statie CB si dai de unu care face curse si ala te lamureste cel mai bine.Dar pana la taxe trebuie sa stii intai drumurile pe care ai voie,orele la care ai voie,tonajul pe fiecare drum...etc.Taxele sunt ultima grija ca alea oricum le platesti!

#5
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Numai afacere nu e asta. E ca si cum as deschide un magazin si as intreba daca trebuie marfa si de care.

#6
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Pana sa ajungi la taxele de drum trebuie sa stii ca Turcia este tara extracomunitara ceea ce inseamna ca transporturile se efectueaza sub conventia TIR. Deci in primul rand ai nevoie de carnete TIR. Insa asta e partea usoara pentru ca ai nevoie si de autorizatii CEMT sau terta tara, dupa caz, care sunt documentele ce iti dau dreptul sa incarci/descarci din/in Turcia, spre/din o alta tara. La final vine viza pentru sofer(care nu-i din aia turistica obtinuta la intrare in TR) ce se obtine la ambasada.
Sa faci extracomunitar nu este o afacere gen butic in care daci firna azi si maine ii dai drumul la treaba. La cum te-ai "prezentat" tu in mod sigur nu este o afacere pentru tine cel putin in momentul asta. Daca gasesti pe cineva dispus contra cost sau moca sa te invete sa te pregatesti pentru la anul, e posibil sa prinzi ceva cemt-uri sau terte din cota pe 2018.

#7
Adriann46

Adriann46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.02.2014
Cea mai proasta alegere am făcut cu voi sa va intreb ... mulți deștepți pe aici .👍
Nu am făcut turcia pana acum și singuru lucru ce ma interesa era cât costa taxele de pod din Turcia atâta tot ... puteți Închide , restul de acte/vize am tot .

#8
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Bulgaria: http://www.api.bg/in...vinetni-stikeri
- vinieta, se ia numai din vama, exclusiv cu card bancar.

Turcia ( inclusiv taxe pod Bosfor):
http://www.kgm.gov.t...Root/Tolls.aspx

Daca vrei s-o dai cotita pe Moldova - Ucraina - Rusia - Georgia sau Serbia - Macedonia - Grecia da un semn sa-ti trimit si pentru alea.

#9
tonidawa

tonidawa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 09.06.2013
Nu o sa iti dea nimeni la liniuta...

Uite un alt linkpoate te ajuta
https://www.euload.c...arta_turcia.php

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate