Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Achiziție echipamente pentru "acasă"

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Salut!

Cum timpul nu prea-mi mai permite să dau pe la sală mă gândeam să-mi iau eu niște gantere.
Bară de tracțiuni am, bară Z este, ar mai lipsi ceva gantere.

Am găsit astea pe emag. Ce spuneți de ele la prețul ăsta? A mai avut careva așa, învelite în plastic?

Știți site-uri de profil mai bune? Să umblu prin decathlon parcă nu prea-mi arde și nici nu apuc să văd toată oferta. Pe un site parcă altfel pun un filtru, una alta.

Ideea este că vreau două bucăți de minimum 15 Kg fiecare, reglabile.

Mulțumesc anticipat!

#2
cristianpx

cristianpx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2016
Sau pe OLX, daca chiar nu vrei sa dai pe la sala.
Incearca o sala cu program de la ora 6:00 ( daca ai in zona).

#3
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postvlad29marko, on 23 aprilie 2017 - 18:27, said:

Am găsit astea pe emag. Ce spuneți de ele la prețul ăsta? A mai avut careva așa, învelite în plastic?
Plasticul e ca să nu-ți facă găuri în pardoseală. Dacă au kilogramele, ce mai vrei de la ele?

#4
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Nu știu la câte săli ai mai fost până acum, dar din experiență îți spun că e important acel înveliș.

Spre exemplu sunt unele îmbrăcate într-un strat de cauciuc rigid, care le conferă o oarecare elasticitate și nu pățesc nimic dacă le dai drumul să cadă de la nivelul trunchiului.
Apoi mai sunt cele cromate, dintr-un aliaj de fier+oțel, fără niciun fel de protecție.
Și le avem și pe cele din ciment + plastic, cu care nu am intracționat până acum și nu le cunosc proprietățile, de-aia întrebam.

Se pare că emag vinde în contul ăstora.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
ASA CEVA: http://www.emag.ro/a...o/pd/DSSR02BBM/
ajuta la slabit?

#6
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Nu dați bani pe ceva de care nu sunteți siguri ca îl veți folosi. Nici nu iti imaginezi câte aparate de fitness sunt pe post de umerașe, mese de călcat sau suport de flori pe la casele oamenilor.
Dacă vrei sa slăbești iti trebuie ambiție sa faci mișcare și sa te abtii de la obiceiurile nesănătoase.
Dacă cumperi aparatul acela în sinea ta ai făcut un prim pas pentru a da jos din grăsime. Dar sunt șanse ca totul sa rămână în acel stadiu. Dacă în loc sa cauți aparate care sa te ajute sa slăbești ți-ai petrece acel timp făcând exerciții cardio, genuflexiuni, abdomene, flotări, fandari, ai vedea și ceva rezultate.
Cel mai ieftin aparat de slăbit este padul sau salteaua pentru fitness.

#7
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Pentru slăbit, slai, dietă și cardio.
E ok acel aparat, nu zic nu, dar nu mi se pare necesar.

Dacă ai bani și te încurcă, poți să iei, n-are ce strica, numai să-l obosești cum trebuie! :D

Spor!

#8
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Conform obiceiului pe care încerc să-l respect, mă reîntorc pe topic să prezint cum s-au finalizat căutările:
Din fericire, s-a soluționat favorabil și neașteptat de repede pentru mine.
Mulțumiri userului Cornel care s-a oferit să-mi trimită o pereche de gantere la vederea subiectului.

Numai bine!

#9
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postslai, on 25 aprilie 2017 - 12:38, said:

ASA CEVA: http://www.emag.ro/a...o/pd/DSSR02BBM/
ajuta la slabit?

Vezi ca e topic de calistenice pe aici. Mai bine mergi acolo decat sa arunci pe banii pe jucarii care o sa zaca in casa. Daca vrei un sfat pentru slabit: cauta niste scari si urca zilnic pe ele 30 de minute. Nu costa nimic si bat toate smecheriile astea.

#10
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postslai, on 25 aprilie 2017 - 12:38, said:

ASA CEVA: http://www.emag.ro/a...o/pd/DSSR02BBM/
ajuta la slabit?
2 meloane si 6 sute ???
Cum zicea si colegul mai sus baga trepte, alearga, nu mai hali noaptea. Personal privesc aparatele ca pe o scuza de a nu te forta in mod real, ca o reteta "miraculoasa" de a o freca la rece prin casa in speranta ca se intimpla minuni. Stii sa faci coreene ? E tot ce-ti trebuie , cind ajungi sa faci serii de 50 deja esti supraom.
10 serii de 50.

Edited by lil debul, 03 May 2017 - 17:55.


#11
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
10 serii de 50 nu vor merge niciodată. Nu la un sportiv normal indiferent de pregătire.  După prima serie de 50 ramai fără aer. După a doua mai auzi doar pulsul în timpane iar în timpul celei de-a treia vomiți.  Eu fac 50 de serii de câte 10 cu pauza de 30 secunde între serii în maxim 50 de minute dar sufăr 2 zile după asta.

Edited by Mariusvlad2, 04 May 2017 - 10:19.


#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Care e treaba cu coreenele ? Gasesc diferite variante, dar toate implica niste flotari.

#13
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Varianta standard consta din flotare, aduci genunchii la piept, te ridici și sari drept cu mâinile la ceafa.
La varianta simpla intri în poziția de flotare dar nu o execuți. In rest e la fel ca varianta standard.
Pentru varianta grea execuți săritura cu genunchii la piept.
Exista și o varianta complexa care înlocuiește saritura cu o tracțiune la bara.
Denumirea generica este "burpees" după inventatorul lor și au apărut ca o cerință a armatei Americane pentru a stabili nivelul de pregătire a-l soldaților.

Edited by Mariusvlad2, 04 May 2017 - 11:10.


#14
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Doamne cate denumiri. Si eu cand practicam vingtsun se numeau vanica-stanica. Faceam de ne ieseau ochii, varianta cu flotare, insa flotarea cu coatele langa corp si palmele una peste alta.

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Zi burpees si gata.

View Postvinciun, on 04 mai 2017 - 11:42, said:

insa flotarea cu coatele langa corp si palmele una peste alta.

diamond push up

#16
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Interesant concept :

http://m.emag.ro/gan...r_s&cmpid=61279

#17
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Ia-ți și un TRX, poți face mai multe chestii la el, numa bine diversifici exercițiile

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate