Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Kovesi, Coldea, Maior & Co: Noi suntem statul! Cina cu sistemul la Oprea acasa in noaptea alegerilor.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
333 replies to this topic

#181
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

 mahu, on 27 aprilie 2017 - 12:22, said:

Daca dosarul lui Nastase este "securist" ma intreb cum ati fi urlat daca le faceau dosare la toti astia din clica, la care esti tu mare fan.

Nu sunt fanul nimanui. Deci nu le-a facut dosare, ca ar fi urlat nu stiu cine. Tare. O scuza penibila. Tu pui carul inaintea boilor. Ia hai sa le faca dosare pe bune, sa vedem cine mai striga. Of, of, greu cu logica.

#182
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 Iocan, on 26 aprilie 2017 - 19:25, said:

... știu bine că înainte de '89 armata privea cu ură securitatea, existau animozități și o veșnică rîcă. Aceste sentimente s-au sedimnetat în subconștientul tău ...

Cine naiba are incredere in securisti ?...
Pe bune, a avut careva vreodata incredere in SRI si toti ceilalti ?! ...

Eu, cel putin, niciodata nu am avut, nici in fostii securisti, nici in cei "moderni", cosmetizati aparent. Si niciodata nu voi avea.
Si eu nu am lucrat in MAPN.

Edited by sylvius, 28 April 2017 - 04:58.


#183
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

CUM MI-AM PETRECUT O NOAPTE CU LAURA CODRUȚA KOVESI ȘI FLORIAN COLDEA

Suna a threesome nereusit, da' fiecare cu gusturile lui.

#184
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Toti astia, Coldea, Kovesi, sleahta asta care urma a fi denumita binom,  unelteau inca din 2008-2009.


Ma gandesc cu amuzament si tristete la faptul ca tartorii de la SRI o cultivau pe Codruta inca de la inceput.
Au fost cu ea, au tintu-o pe langa ei,  i-au bagat in pat un handralau ca sa o desparta de barbat si sa o aiba la mana,  au fost cu ea peste tot, pe la doctorat si pe la K2 si K69   etc
E omul lor, trup si suflet.  Daca i se spune sa sara, ea poate intreba doar cat de sus sa sara.

Povestea Moraru cum au incercat sa-l racoleze si pe el atunci cand trebuia sa faca Digi24.  Cum venise Maior cu presiuni, cu promisiuni.

In timpul acesta SRI, folosind bratul lor inarmat DNA,  lovea in patronii presei considerate ostile intereselor lor de clan.
Adamescu, Adrian Sarbu plus multi altii.  Apoi le-au furat munca si au pus acolo niste oameni de-ai lor.
Cu ocazia asta s-a vazut si cat de mult controleaza piata de publicitate, cat de mult sunt infiltrati in societatea roamneasca si ce sume de bani invartesc.

Pe Daniel Morar nu au avut curajul sa il ameninte, pt ca riscau sa ii aresteze scurt si cuprinzator, cu autobuzul parcat la poarta sri.   Atunci si-au dat seama ca au nevoie sa stapaneasca dna.  Si cum fata lor era cultivata, inflorita si deschisa,  i-au eliminat concurenta directa (pe Bica) si au pus-o pe ea.  Fata lor.  Fata securistilor.

Istoria lui peste prajit!
Bullshituri balcanice, urezeli de doi bani,  taranisme si ghiolbanisme cat cuprinde.   Manelisti.

Edited by tomaso, 28 April 2017 - 07:50.


#185
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 stantudor, on 27 aprilie 2017 - 16:03, said:


Nu sunt fanul nimanui. Deci nu le-a facut dosare, ca ar fi urlat nu stiu cine. Tare. O scuza penibila. Tu pui carul inaintea boilor. Ia hai sa le faca dosare pe bune, sa vedem cine mai striga. Of, of, greu cu logica.
Nu mai, n-ai inteles. Ma intrebam doar cat scandal ati fi facut daca s-ar fi instrumentat dosarele alea, daca pe un infractor precum Nastase il plangeti atata.

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 07:48, said:

Toti astia, Coldea, Kovesi, sleahta asta care urma a fi denumita binom,  unelteau inca din 2008-2009.


Ma gandesc cu amuzament si tristete la faptul ca tartorii de la SRI o cultivau pe Codruta inca de la inceput.
Au fost cu ea, au tintu-o pe langa ei,  i-au bagat in pat un handralau ca sa o desparta de barbat si sa o aiba la mana,  au fost cu ea peste tot, pe la doctorat si pe la K2 si K69   etc
E omul lor, trup si suflet.  Daca i se spune sa sara, ea poate intreba doar cat de sus sa sara.

Ma intreb de unde le scoti si afirmi toate aceste lucruri cu asa o tarie. Dupa mine esti exponentul unei propagande desantate ce are ca scop final anihilarea sistemului judiciar. Prin utilizarea unor cuvinte dure precum jigodii, scarbosi, securisti incerci sa speli toti marii infractori. Invocand o asa-zisa libertate si intimitate se doreste limitarea mijloacelor anchetatorilor si scaparea infractorilor din lipsa de probe.

#186
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 08:17, said:

Invocand o asa-zisa libertate si intimitate se doreste limitarea mijloacelor anchetatorilor si scaparea infractorilor din lipsa de probe.

Pai daca nu sunt probe, cum sa spui de cineva ca e infractor ? Si cine ii opreste pe procurori sa adune probe ? Pe bune, chiar ai lipsit de la lectiile de logica.

#187
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 08:17, said:

Ma intreb de unde le scoti si afirmi toate aceste lucruri cu asa o tarie.

Pun lucrurile cap la cap.
Si pe masura ce oamenii incep sa vorbeasca,  aflu chestii noi, care imi ofera noi perspective.
Sau spus pe scurt, sunt inteligent.

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 08:17, said:

Dupa mine esti exponentul unei propagande desantate ce are ca scop final anihilarea sistemului judiciar.

Esti liber sa crezi ce doresti.
Dar iti pot spune ca ceea ce discutam noi pe forumuri este egal cu zero raportat la "anihilarea sistemului judiciar".

Exprimarea unor opinii nu are cum sa faca rau sau bine.
Insa stiu ca toti cei care sunteti aproape de sri, cu gandul, cu fapta, cu limba, cu portofelul, vreti sa ne anulati acest drept la a spune ce gandim.  
Daca chiar sperati sa ne inchideti gura,  te anunt ca nu veti reusi,  pentru ca suntem in UE, in NATO.
Si nici nu cred ca ar fi recomandabil sa incercati.

#188
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,876
  • Înscris: 30.07.2006

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 09:06, said:

Pun lucrurile cap la cap.
Si pe masura ce oamenii incep sa vorbeasca,  aflu chestii noi, care imi ofera noi perspective.
Sau spus pe scurt, sunt inteligent.

Si rau intentionat in acelasi timp.

DNA este singura institutie din Romania care are si suportul masiv al populatiei si recunoasterea si aprecierea partenerilor externi: SUA si UE.
Sunt peste 7.000 de dosare de mare coruptie in lucru.


DNA este atacata doar de cercurile securistilor gen Voiculescu si Ghita si de cercurile finantate de Putin.

#189
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 08:17, said:

Prin utilizarea unor cuvinte dure precum jigodii, scarbosi, securisti incerci sa speli toti marii infractori. Invocand o asa-zisa libertate si intimitate se doreste limitarea mijloacelor anchetatorilor si scaparea infractorilor din lipsa de probe.

Acelea nu sunt cuvinte dure.
Mai potrivite ar fi "javre" si "curve",  "criminali"  si "ucigasi",  "talhari" si "banditi" pentru a descrie faptele lor.  
Dar fiind pe un forum,  trebuie sa ne limitam limbajul astfel incat sa nu deranjam sensibilitatile celorlalti colegi, fapt cu care eu sunt total in acord.

Eu nu am avut niciodat incredere in securisti.  NICIODATA.
Ii consider cel mai mare rau pe care societatea noastra il infrunta.   Sunt raul absolut, din cauza caruia Romania este tinuta in bezna si in saracie.  
EI sunt cauza principala pentru tot ce se intampla rau.   EI sunt cauza coruptiei.

Exemplu:

Ovidiu Tender, mare mafiot, om pentru care seful SRI facea trafic de influenta la sefa DIICOT.
Mafia siciliana este pistol cu apa fata de mafia romaneasca.   Acolo serviciile secrete nu fac trafic cu tigari si nici cu motorina.

Dar tie nu iti pasa.  Tu nu vrei sa stii.  Dorest doar sa tacem in timp ce oamenii vostri isi impun caracatita corupta a puterii lor peste viata noastra.
Si va enerveaza ca nu ne supunem celor ca voi.

 marius.bunu, on 28 aprilie 2017 - 09:18, said:

Si rau intentionat in acelasi timp.

DNA este singura institutie din Romania care are si suportul masiv al populatiei si recunoasterea si aprecierea partenerilor externi: SUA si UE.
Sunt peste 7.000 de dosare de mare coruptie in lucru.


DNA este atacata doar de cercurile securistilor gen Voiculescu si Ghita si de cercurile finantate de Putin.


Putin imi pasa de cati sustinatori are.
Atat timp cat pentru mine sunt doar niste corupti, unelte ale securistilor de tipul Coldea,  fac ceva pe recunoasterea unor ghertoi de prin serviciile secrete ale americanilor sau de la dracu in praznic.  

Vrajeala asta cu Putin nu tine decat la manelisti.

#190
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 09:17, said:

Sau spus pe scurt, sunt inteligent.

Esti liber sa crezi ce doresti.
Dar iti pot spune ca ceea ce discutam noi pe forumuri este egal cu zero raportat la "anihilarea sistemului judiciar".

Exprimarea unor opinii nu are cum sa faca rau sau bine.
Insa stiu ca toti cei care sunteti aproape de sri, cu gandul, cu fapta, cu limba, cu portofelul, vreti sa ne anulati acest drept la a spune ce gandim.  
Daca chiar sperati sa ne inchideti gura,  te anunt ca nu veti reusi,  pentru ca suntem in UE, in NATO.
Si nici nu cred ca ar fi recomandabil sa incercati.

Pe langa inteligenta au as enumera si modestia.

Nu-mi place deloc tonul tau din partea a doua a mesajului. Nu incearca nimeni sa va puna pumnul in gura. Mai degraba voi incercati sa anihilati si sa denigrati orice voce ce nu va place. Vezi sintagme precum "tinerii frumosi si liberi", "smartfonisti", ..securisti ...Exprimarea unor opinii are cum sa faca rau sau bine prin impactul ce-l au asupra celorlalti, prin manipulare, denigrare, raspandirea de calomnii si minciuni.

Tormai ca suntem in UE si NATO este un argument sa pastram DNA-ul si sa starpim coruptia. UE si NATO sprijina DNA-ul, precum si majoritatea romanilor !

#191
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 08:17, said:

Invocand o asa-zisa libertate si intimitate se doreste limitarea mijloacelor anchetatorilor si scaparea infractorilor din lipsa de probe.

Mai, eu nu invoc nimc.
Eu spun doar ca libertatea si intimitatea sunt niste drepturi, nu chestii facultative.

Da, categoric da,  trebuie limitate mijloacele anchetatorilor, astfel incat acestia sa nu poate abuza si obstructiona drepturile civile ale nimanui.
Este mai important decat orice ancheta.

Nu este admisibila spionarea in masa,  doar pentru o ipotetica siguranta si pentru ca securistii sa-si usureze munca.

#192
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 09:31, said:


Pe langa inteligenta au as enumera si modestia.

Nu-mi place deloc tonul tau din partea a doua a mesajului. Nu incearca nimeni sa va puna pumnul in gura. Mai degraba voi incercati sa anihilati si sa denigrati orice voce ce nu va place. Vezi sintagme precum "tinerii frumosi si liberi", "smartfonisti", ..securisti ...Exprimarea unor opinii are cum sa faca rau sau bine prin impactul ce-l au asupra celorlalti, prin manipulare, denigrare, raspandirea de calomnii si minciuni.

Tormai ca suntem in UE si NATO este un argument sa pastram DNA-ul si sa starpim coruptia. UE si NATO sprijina DNA-ul, precum si majoritatea romanilor !
Sfanta inocenta ....

#193
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 09:28, said:

Dar tie nu iti pasa.  Tu nu vrei sa stii.  Dorest doar sa tacem in timp ce oamenii vostri isi impun caracatita corupta a puterii lor peste viata noastra.
Si va enerveaza ca nu ne supunem celor ca voi.

Imi cer scuze anticipat, dar cred ca ai luat-o rau de tot pe aratura. Se pare ca disperarea ta nu cunoaste limite si ai inceput sa le infloresti si sa le brodesti rau de tot.

#194
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 09:31, said:

Tormai ca suntem in UE si NATO este un argument sa pastram DNA-ul si sa starpim coruptia. UE si NATO sprijina DNA-ul, precum si majoritatea romanilor !

Propaganda securista.

Coruptia este o infractiune de drept comun,  in competenta politiei.   Asa este peste tot in lumea civilizata.
Niciunde nu se implica serviciile secrete.
Daca vreti reducerea coruptiei aveti metode mai simple.   Votati politicieni mai buni si iesiti in strada pentru a impune legi bune.  

Visele cu starpirea sunt doar vise irealizabile.
De fapt,  prin ceea ce face DNA in clipa de fata, reuseste sa profesionalizeze coruptia.
Cei care vor sa primeasca spaga vor deveni si mai priceputi.   Ca doar nu crezi in ideea ca cine are de primit 2 milioane spaga se va codi de teama dna.
Va lua, dar va avea grija sa o faca in conditii mult mai sigure si fara a lasa urme.

Repet, solutia consta in legi bune, nu in potera.

 mahu, on 28 aprilie 2017 - 09:37, said:

Imi cer scuze anticipat, dar cred ca ai luat-o rau de tot pe aratura. Se pare ca disperarea ta nu cunoaste limite si ai inceput sa le infloresti si sa le brodesti rau de tot.

Vad ca tu pari disperat.  Serios.
Postezi lozinci de preaslavire a securistilor,   imi canti ode Codrutei si sereistilor.
Sunt oamenii tai, din moment ce le iei apararea.

#195
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 04.10.2007
Cuvine-se cu adevarat sa fie pusa la modul sincer supusa dezbaterii ideea transcendentei si perenitatii serviciilor secrete. Servicii care(la noi, in SUA,in Rusia sau aiurea), in numele patriotismului a interesului national a raison d'etat, induc ideea ca este necesar ca functionarea lor sa fie cat mai putin influentata de factorul si fenomenul politic "trecator si schimbator".

#196
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
In SUA se schimba la fiecare alegeri.
Zeci de mii de functionari pleaca, fiind inlocuiti cu cei adusi de partidul care a castigat alegerile.

#197
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 09:43, said:

Propaganda securista.

Vad ca tu pari disperat.  Serios.
Postezi lozinci de preaslavire a securistilor,   imi canti ode Codrutei si sereistilor.
Sunt oamenii tai, din moment ce le iei apararea.

Eu ti-am zis ca ai luat-o rau pe aratura si nu m-ai crezut. Da, poate ca sunt disperat dar nicidecum din dragoaste pentru securisti, asa cum incerci tu sa invoci. Sunt disperat fiindca prin opiniile voastre sustineti ideea de a opri lupta cu marii corupti si a ne intoarce astfel la mizeria anilor 90. Nu am nici o treaba cu securistii pe care ii tot invoci la un laitmotiv - asta apropos de lozinci.

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 09:57, said:

In SUA se schimba la fiecare alegeri.
Zeci de mii de functionari pleaca, fiind inlocuiti cu cei adusi de partidul care a castigat alegerile.

Poate se schimba functionarii din institutii dar nicidecum cei din CIA.

#198
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,876
  • Înscris: 30.07.2006

 tomaso, on 28 aprilie 2017 - 09:28, said:

Atat timp cat pentru mine sunt doar niste corupti, unelte ale securistilor de tipul Coldea,  fac ceva pe recunoasterea unor ghertoi de prin serviciile secrete ale americanilor sau de la dracu in praznic.  

Vrajeala asta cu Putin nu tine decat la manelisti.


Eu in locul tau as vedea ca fosta securitate si nomenclatura comunista- PSD si ALDE ataca pe toate fronturile DNA-ul cu scopul de a o desfiinta : si in  mass-media, si in guvern si in Parlament.

Astia au dus si duc in continuare tara de rapa, furand miliarde de euro din banii publici.
Rezultatele le vezi-daca vrei-.

Dupa aproape 30 de ani de la caderea comunismului, Romania ramane una din cele mai sarace si mai corupte state din UE.
Nu din cauza DNA, ci din cauza astora de la putere.

Edited by marius.bunu, 28 April 2017 - 11:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate