Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fort Boyard - PRO TV (2017)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#109
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Mda, putea sa fie asa cum zici tu, insa si Busu are propria emisiune Martea de la 21:30 numita "Romania, Jos Palaria" si nu putea sa lase balta aceasta emisiune pentru a fi Mos Fouras in Fort Boyard, asa ca de aceea l-au ales pe actorul Marius Manole.

#110
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Duminica aceasta, de la 20:30, Fort Boyard lanseaza o mare provocare in randul telespectatorilor, iar aventura este cuvantul cheie!

Telespectatorii sunt invitati sa descopere indiciul editiei si sa il inregistreze cat mai repede pe pagina oficiala a emisiunii - fortboyard.protv.ro. Astfel, ei pot deschide cufarul comorii si pot castiga 500 de euro in fiecare saptamana sau Marele Premiu: o excursie pentru doua persoane, in La Rochelle, unde vor survola cu elicopterul legendarul fort.
In aceasta duminica, Paul Ipate si Octavian Strunila le vor spune Bun-venit!, in mijlocul oceanului Atlantic, lui Kamara, Claudia Pavel, Giani Kirita, Ionut Atodiresei si Lia Bugnar. Cei cinci formeaza echipa Dubiosii, deoarece sunt atat de diferiti, dar, cu toate acestea, functioneaza foarte bine impreuna si sunt o echipa puternica, gata sa treaca peste obstacolele puse in cale de batranul Fouras.
Giani Kirita va fi pus fata in fata cu cea mai mare teama a lui. Claudia si Lia vor fi norocoasele ce vor avea parte de o vizita in restaurantul lui Chef Sadique. Ionut isi va pune la incercare forta si rezistenta, iar Kamara va fi obligat sa evadeze dintr-un loc ce pare fara scapare!
Cum se vor descurca cei cinci in situatii extreme, cum vor reactiona in fata celor mai mari fobii care le ingheata sangele in vine, cati bani vor reusi sa ia din comora fortului, dar si care este indiciul editiei ce le poate aduce telespectatorilor 500 de euro sau marele premiu, ramane de vazut duminica, numai la PRO TV.

Traieste la inaltime, traieste Fort Boyard!

Sursa:stirileprotv.ro

Edited by mediasettv, 15 October 2017 - 15:04.


#111
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Asta-seara iar il vom auzi pe Marius Manole cu a sa voce ragusita in rolul de Mos Fouras.

#112
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Ce tâmpenie ăștia au pus aceleași probe.


#113
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Probele sunt din ce in ce mai grele! Giani Kiriță s_a facut de cacao!Nu a reusit sa treaca proba subacvatica!Rusinica!La "suprafata" se cred mari si tari, dar cand vine vorba de curaj sunt la pământ!

Edited by mediasettv, 15 October 2017 - 20:51.


#114
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Slaba echipa de astazi!Au strans doar 6390 €!

#115
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Vocea mosului ala parca e facuta pentru emisiunile de copii, gen cu mos craciun de pe la finalul anului... foarte enervant.

Si care-i faza de doneaza doar jumatate din suma? ce penibil

#116
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Pana la ora 22 fix a durat emisiunea astazi (nu la 22:15 cat tinea in mod normal).

Primele 2 editii nu se compara cu editia din seara aceasta.

Edited by Robert201, 15 October 2017 - 21:17.


#117
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Nu va mai fi al doilea sezon din Fort Boyard România. Audiență slaba duminica.
Mai sunt încă 4 ediții.

#118
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014

View Postnapster1, on 16 octombrie 2017 - 17:28, said:

Nu va mai fi al doilea sezon din Fort Boyard România. Audiență slaba duminica.
Mai sunt ĂŽncă 4 ediții.
FEREASCĂ DUMNEZEU!Vreau Fort Boyard cel putin 20 ani de acum încolo!

#119
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Era si clar sa fie asa de la editia de aseara, dar umatoarele nu cred ca vor mai fi asa.

Ar fi pacat sa nu mai fie si un al doilea sezon din Fort Boyard :(.

#120
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Nu-mi place sa sopun "v-am zis eu", dar v-am zis eu! :notangel:

View Postpufonel, on 21 septembrie 2017 - 21:42, said:

Nu vreau sa va dezamagesc, dar cred ca va fi un flop. In primul rand tot ce nu e pe primul loc la audiente e un flop pentru Pro. In al doilea rand formatul nu prea lasa loc de certuri intre vedete, asa ca bizonul mioritic va comuta pe Antena sau Kanal, unde sunt 2-3-5 care se cearta cate o ora intreaga, si nici nu costa asa mult productia Posted Image

(Sper sa ma insel, dar din cate stiu despre piata media din Romania, sunt 90% sanse sa am dreptate).


#121
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Și eu am zis chiar înainte de lansare că nu va apuca sez. 2. La noi nu prind concursurile astea. :)

#122
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Nu stiu sa existe ceva oficial in sensul asta, asa au spus cei de la PRO TV sau e doar o speculatie? Era de asteptat ca in Romania sa nu aibe audienta astfel de emisiuni, pai lumea astepta Las Fierbinti la ora aia si se trezeste cu Fort....

#123
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
STOP!Nu se stie nimic sigur, daca va fi sau nu al doilea sezon.Deci, sa nu ne pripim!Dar, daca Doamne Fereste prin absurd nu vom avea parte si de urmatorul sezon, ne vom merita soarta de a fi numiti "țara de mana a doua".
Vom rămâne cu pitipoancele si emisiunile de incultură difuzate la Antena 1, Kanal D,etc.Avem pretentii sa ajungem ca in Germania, Franta sau Italia la emisiunile tv, dar nu stim sa apreciem calitatea.Vai de capul nostru!Le dau dreptate 100% celor care si_au montat antene satelit ptr. a viziona posturile tv din Germania, Italia, Franta sau Marea Britanie.Chiar ai ce vedea acolo!
P.S.In Franta, Fort Boyard a fost difuzat prima data in 7 iulie 1990!De atunci până in prezent, acest concurs face audiență tot timpul, ocupând primele pozitii.

Edited by mediasettv, 16 October 2017 - 23:23.


#124
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Un exemplu foarte elocvent:Fort Boyard, difuzat pe France 2, a fost lider de audienta, pe 1 iulie 2017!
http://tvmag.lefigar...7-e953ea7cf4e0/

Edited by mediasettv, 16 October 2017 - 23:27.


#125
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Duminica trecuta voiam sa înregistrez emisiunea Fort Boyard!Datorită unui cumul de  împrejurări nu am reușit!Mai bine ca nu am facut_o, a durat o singură oră, din motive doar de Pro TV știute!Editia de mâine chiar imi doresc sa o  imortalizez!Cea mai tare emisiune mi s_a parut,  cea in care a participat Andreea Antonescu!

#126
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Razvan Fodor, la un pas de mumificare intr-o proba din Fort Boyard!

Duminica, 22.10.2017, de la ora 20:30, Andreea Ibacka, Roxana Vancea, Ionut Iftimoaie, Razvan Fodor si Jorge intra in jocul jocurilor intr-o noua editie Fort Boyard, prezentata de Paul Ipate si Octavian Strunila. Cei cinci vor incerca sa treaca peste toate probele si sa castige cat mai multe chei care sa deschida camera comorilor.

Galagiosi si plini de energie, membrii echipei "Liceenii rock and roll" intra in competitie siguri ca pot sa ia cat mai mult aur din averea lui Perre Fouras, insa nu stiu ca la fiecare pas fortareata ascunde capcane ce le-ar putea da planurile peste cap. Rasnita de cafea, Cabina telefonica, Plasa de paianjen, Camasa de forta si Benzinaria sunt o parte din probele pe care cele cinci vedete trebuie sa le treaca.

In editia din aceasta saptamana, Ionut Iftimoaie va reusi sa duca la bun sfarsit o proba pe care niciun alt concurent, in istoria show-ului, nu a reusit sa o faca. Despre ce anume este vorba, dar si ce strategie a ales pentru a invinge imposibilul vedem duminica, de la 20:30.

Razvan Fodor a fost la un pas sa fie mumificat intr-o proba in care dexteritatea si agilitatea coechipierilor lui au fost puse la grea incercare. Fiecare secunda a fost importanta pentru el, iar orice ezitare a celorlalti il ducea mai aproape de un final nedorit. "Mi-a ajuns la gat! Va rog, grabiti-va!", a spus Razvan in timpul probei. Daca va scapa sau va ramane blocat intr-una din camerele fortaretei vedem duminica seara, la PRO TV.

Sursa: http://fortboyard.protv.ro

Edited by mediasettv, 21 October 2017 - 09:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate