Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nelamurire RCA

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
reclamatie la anpc...stiu sigur ca un comerciant nu are dreptul sa refuze sa vanda ceva ce are. Dacia service e un SC care vinde. teoretic nu ar trebui sa iti spuna ca nu-ti face ceva decat pe motiv intemeiat.
fa o programare telefonica in care le spui doar ca iti trebuie reparat x si y. dupa ce ai facut programarea te duci frumos in ziua respectiva si le spui ca o repari pe dosarul de daune. daca te refuza aplici pentru o reclamatie la anpc.

#74
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Am citit sau am auzit de curand ca posesia de camera video la bord scade pretul asigurarii, stiti cumva la ce firma de asigurare e valabil?
Cu ocazia asta mi'as cumpara una in sfarsit.

Edited by dan.me, 28 July 2017 - 05:24.


#75
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdan.me, on 28 iulie 2017 - 05:22, said:

Am citit sau am auzit de curand ca posesia de camera video la bord scade pretul asigurarii, stiti cumva la ce firma de asigurare e valabil?
Cu ocazia asta mi'as cumpara una in sfarsit.
Minciuni ...camerele astea nu sunt nici omologate si nici recunoscute in justitie....probabil e zvon lansat de vanzatorii de camere ca sa prinda niste gusteri la jumulit....

#76
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
tot vad pe forumuri si aud prostii de genul "camera nu e omologata, filmarile nu sunt recunoscute in instanta"....alooooo natiunea, a fost careva in viata reala intr-o instanta de judecata sa prezinte ca proba o filmare video si i-a fost respinsa?
vreau nume, data prezentarii in instanta, numarul dosarului, numele judecatorului. pana cand nu vad date concrete chestia cu "nu-i omologata/ aprobata in instanta" nu e decat fakenews

#77
Leo777

Leo777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.01.2011
Salut,
Exista cel putin un caz in care pe baza unei inregistrari cu o astfel de camera neomologata a fost castigat un proces, adica respectiva inregistrare a fost admisa ca proba la dosar de instanta de judecata.
De asemenea, un domn politist de la accidente usoare (mi-) a recomandat folosirea unei astfel de camere pentru ca inregistrarile POT FI FOLOSITE CA MARTOR AL TAU cand declaratiile sunt contradictorii, si astfel se vede cine are dreptate si cine nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate