Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

INMATRICULARI tocmai in septembrie?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 tanaru_ady, on 23 aprilie 2017 - 08:05, said:

Frumos raspuns!Multumesc!
Neatentia si nestiinta se plateste scump de fiecare data . Sunt convins ca samsarul nu ti-a pus pistolul la cap sa-i cumperi masina , am dreptate ? Pai orice om cu mintea acasa nu da banul inainte sa primeasca bunul cu toate actele . Stai relaxat ca nu esti singurul care si-o fura in felul asta dar e vina ta 100 % .

#20
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Pe mine m-au programat peste 7 zile lucratoare.
Dat fiind faptul ca nu am schimbat numerele, am luat certificatul nou in aceeasi zi

#21
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010

 Baxon, on 23 aprilie 2017 - 08:09, said:

Neatentia si nestiinta se plateste scump de fiecare data . Sunt convins ca samsarul nu ti-a pus pistolul la cap sa-i cumperi masina , am dreptate ? Pai orice om cu mintea acasa nu da banul inainte sa primeasca bunul cu toate actele . Stai relaxat ca nu esti singurul care si-o fura in felul asta dar e vina ta 100 % .
Ce trebuie sa fac in situatia asta?sau nu mai exista nici o solutie?

Edited by tanaru_ady, 23 April 2017 - 08:11.


#22
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ar trebui sa faci contract direct cu cel din Olanda , Mai mult nu pot sa-ti spun deoarece implica o ilegalitate si nu vreau sa-mi i-au suspendare aiurea ..

#23
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
eu ca acte am :act de cumparae din Olanda intre el si de unde a luato,brif mare +mic ,act vanzare cumparare intre mine si el asigurare si acel talon sau nu stiu cum ii spune

#24
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Du-te la un birou de pregatire dosar de inmatriculare ca te invata aia ce sa faci .

#25
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
multumesc!

#26
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
am cautat si am gasit asta si parca un pic de adevar spune si samsarul,sau poate gresesc eu?
"Daca inainte de iulie 2016 erai obligat sa depui la dosarul de inmatriculare Certificatul de Autenticitate obtinut de la RAR, indiferent de situatia in care se afla vehiculul (singura exceptare era pentru masinile noi, achizitionate de la o reprezentanta auto din Romania), incepand cu luna iulie sunt obligati sa depuna la dosarul de inmatriculare certificatul de autenticitate doar cei care au achizitionat masina second-hand din afara tarii."

#27
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
Citat dintr-o postare de pe un alt forum:Problema asemanatoare cu a mea:
"Am sunat la primarie la pitesti si intr-adevar omu nu m-a mintit. Fara cartea in romana a masinii nu se poate lua in evidenta masina. Deci omul nu le trece la impozit ci doar le vinde. Acum eu trebuie sa obtin acea carte de la rar, sa merg cu el la primarie la pitesti si cu actele care mi-a spus sa o bage la impozit si sa o si scoata in aceeasi zi si el sa imi dea fiscalul.
Poate ajuta si pe altii aceste informatii pentru ca eu nu le-am putut procura de nicaieri. Parca ar fi un secret de stat atat de greu sunt de obtinut. Pana nu te dai cu capul de sus nu ai cum sa stii cu e."

#28
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

 TheRipper, on 23 aprilie 2017 - 08:09, said:

Pe mine m-au programat peste 7 zile lucratoare.
Dat fiind faptul ca nu am schimbat numerele, am luat certificatul nou in aceeasi zi
In ce oras   Slatina ...!!!?. In Bucuresti  am inteles ca este posibil stand la coada sa rezolvi  in cca 12 ore, desi sant atatea milioane de locuitori nu sute de mii ca in alte orase!!!

#29
sirviezure

sirviezure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.07.2006
Cu programare asteptam vreo 2-3 luni si n-am avut rabdare, asa ca m-am dus la inmatriculari de la 6 dimineata, prins bonul de ordine 75, pana la 12 imi depusesem dosarul, iar peste 2 zile aveam masina inmatriculata pe numele meu.
Asta in Bucuresti, dar nu vad de ce in alte orase n-ai putea sa re duci fara rezervare ( rezervarile aveau ghisee separate).

#30
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

Quote

<<Cu programare asteptam vreo 2-3 luni si n-am avut rabdare, asa ca m-am dus la inmatriculari de la 6 dimineata, prins bonul de ordine 75, pana la 12 imi Stie cineva daca in SLATINA  se poate proceda la fel sau exist o alta varianta ? Inca o data mentionez ca on line rezervarile  se fac dupa data de 21 august  pentru inmatriculari.depusesem dosarul, iar peste 2 zile aveam masina inmatriculata pe numele meu.
Asta in Bucuresti, dar nu vad de ce in alte orase n-ai putea sa re duci fara rezervare ( rezervarile aveau ghisee separate)>>.
Like
Stie cineva daca in SLATINA  se poate proceda la fel sau exist o alta varianta ? Inca o data mentionez ca on line rezervarile  se fac dupa data de 21 august  pentru inmatriculari.


Edited by topital, 23 April 2017 - 13:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate