Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Configurare server pt RAID

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
BogdanDecsei

BogdanDecsei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.04.2017
Salutare la toata lumea, sunt nou pe forum,

Detin la birou un server hp proliant ml350 g4, si decurand am facut un upgrade la hdd disck am adaugat inca 2, dar problema mea este urmatoarea, nu reusesc sa accesez Smart array, pentru a mi le seta Raid 1 , am cautat pe toate saiturile dar nu am gasit, ce am vazut la altii ca la un moment dat au optiunea CTRL+A sa acceseze Smart array, la mine nu  apare,  Daca a mai intampinat careva aceasta problema, si ma poate ajuta.

Va  multumesc

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/25UxWK2W6CY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
tocmai faptul ca esti nou, ar fi trebuit sa te indrume spre a citi regulamentul forumului. titlul nefericit pe care l-ai ales ti l-am corectat. macar acum citeste regulamentul forumului si al ariei in cauza, pt a nu avea neplaceri mai tarziu

#3
BogdanDecsei

BogdanDecsei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.04.2017
Multumesc frumos pentru sfat

#4
bitzan

bitzan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 24.01.2006
Nu cred ca ai smart array controller (din cate vad asta e o optiune, nu o dotare implicita la serverul tau); fara asta nu poti face hardware raid . probabil de aia nu iti apare meniul de smart array in momentul in care bootezi de pe diskul de set-up;
vezi aici- http://drivesdirect....ant_ML350G4.php

#5
BogdanDecsei

BogdanDecsei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.04.2017
Am reusit din disk management sa le fac mirror.

https://ibb.co/mU05WQ


Multumesc frumos pentru raspuns.

Edited by BogdanDecsei, 27 April 2017 - 11:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate