Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Executare sentință

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,121
  • Înscris: 04.02.2011
Am căștigat încă de anul trecut în instanță un proces cu statul pentru taxa auto, însă nu mai am hotărârea în original din cauza atmosferei a la zugravi din casă.
Avocatul îmi spune că este necesară hotărârea în original, nu doar copie. Ce pot face în acest caz..?

#2
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Ceri alta la cel ce a emis prima hartie.

#3
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Probabil avocatul ti-a spus de exemplarul investit cu putere executorie (cel cu stampila ‘NOI, PRESEDINTELE ROMANIEI’ la inceputul primei pagini si cu diverse alte lucruri scrise si stampilate la sfarsit de tot). Nu stiu daca poti obtine un al doilea… Intreaba-l totusi pe avocat.

#4
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

View Postbenis, on 22 aprilie 2017 - 17:19, said:


Avocatul îmi spune că este necesară hotărârea în original, nu doar copie. Ce pot face în acest caz..?

Zi-i avocatului ca in original hotararea se afla in doar două locuri: (1) la dosar si (2) la mapa de hotarari a instantei. Probabil nu a aflat incă...

#5
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
esti tare frate de nu ai pus bine hartia,

#6
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
din cate stiu eu, hotararea nu se elibereaza in original.
trebuie sa faci o cerere la instanta sa iti elibereze inca o copie conforma cu originalul, am impresia ca trebuie sa depui si o taxa de 5 lei pentru eliberarea hotararii; intreaba-l pe avocat

#7
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postiufiuf, on 22 aprilie 2017 - 22:52, said:

intreaba-l pe avocat
pai a deschis topicul tocmai pt ca l-a intrebat pe avocat si i-a spus ce i-a spus

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,121
  • Înscris: 04.02.2011
Haideți că am rezolvat, am fost cu copia la judecătorie și după o plimbare la 4 birouri și 15 lei s-a rezolvat. 5 lei taxă de ștampilă plus 1.5 lei pe foaie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate