Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...
 Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA
 Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...
 E de la monitor sau nu?

Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

J7 2016 vs A3 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

octav727

octav727

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostDany_Darke, on 27 aprilie 2017 - 14:51, said:

ce parere aveti de huawei nova?
La pretul pe care il are acum la Altex si eMAG, l-as cumpara. S-ar putea sa-l mai ieftineasca pana cand isi epuizeaza stocul, cu cateva zile in urma era 1300.

Nu cred ca pretul lui P10 Lite va scadea prea curand. Sub el se afla deja P9 Lite 2017, aparut in aceeasi perioada.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

• Grup: Super Moderators
de asta imi e si mie teama putin, dar inca sutn indecisa. momentan huawei nu mai are pe stocul de romania p10 lite, s-au dat aproape toate, au ramas doar gold pe stocuri, pe cale sa se termine si acelea, insa nu vreau gold, e o culoare ce nu o suport. astept ceva pe negru. mai astept putin, mai strang din dinti si asta e.

jegmihai

jegmihai

Senior Member

Ai putea sa iei Nova, la 1100 de lei își merită banii din plin.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

am dat comanda de p10 lite, acum intrebarea ar fi, sa-i pun sticla securizata pe el, cu riscul de a fi mai gros si ciudat, ori folie flexiglass (termopoliuretan flexibil) cu rezistenta 8H din cate zic ei?

nu am pus link pt a nu face reclama

Edited by Dany_Darke, 01 May 2017 - 11:17.

d4m4g3

d4m4g3

The best or nothing.

Eu unul nu as pune nimic... Ci doar as avea grija de el.

Avand in vedere ca destule telefoane in 1000+lei au constructie destul de premium in ziua de azi, as vrea sa simt telefonul cum e.
Fara sa simt alte materiale, sa-l fac gros, etc. E drept ca sticla aia se poate zgaria usor, mereu il pui pe birou, prin masina, dar face parte din uzura normala.
Cand o sa fie prea zgariat si te deranjeaza, ii pui un skin sau un case. Dar te bucuri de el cum e, la inceput.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

pe actualul am folie mata, e mai rezistent la amprente, e drept ca folia sta de 3 ani pe el si are doar o urma de frecare de vreo 5mm lungime, nu stiu la ce s-a gasit sa se frece acolo, in rest este tipla. daca ii scot folia este ca nou. si nu e premium de nici o culoare.

d4m4g3

d4m4g3

The best or nothing.

Da.. Eu zisesem fix invers. Sa te bucuri de el naked la inceput, cand e bucuria unui lucru nou.
Nu sa fie nou 2 ani si apoi cand vrei altul sa scoti folia cand nu mai e nicio bucurie. :)
Folia o poti adauga ulterior daca apar zgarieturi urate.

Dar acum depinde si cum il folosesti, daca obisnuiesti sa-l trantesti, scapi, etc.

Alex522

Alex522

Member

• Grup: Members

View PostDany_Darke, on 01 mai 2017 - 10:49, said:

am dat comanda de p10 lite, acum intrebarea ar fi, sa-i pun sticla securizata pe el, cu riscul de a fi mai gros si ciudat, ori folie flexiglass (termopoliuretan flexibil) cu rezistenta 8H din cate zic ei?

nu am pus link pt a nu face reclama
Am avut si flexiglass , pusa prin mall , vedeam zilnic noi zgarieturi pe ea , recomand folie de sticla , eu unul nu i simt grosimea ca am deja o husa care l face mai butucanos.

t-balt

t-balt

Senior Member

Din câte știu vine cu folie in pachet:) recomand din sticla, sunt multe cu margine 2.5d (rotunjită) și la care nu se simte grosimea asa tare. Vezi ca ai nevoie fata spate ca ai pe ambele fete sticla:)
(Eu asa am la al meu, alta marca)

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

cea de pe spate e mai putin rezistenta la zgarieturi, am citit de la altii.

in schimb am vazut si unboxing, dar si desfacute din cutie direct, dar nu aveau folie preaplicata, iar in pachet nu se regaseste asa ceva. iar aici ma refer inclusiv la piata romaneasca.

t-balt

t-balt

Senior Member

Foarte posibil. La P9 (nu lite) am primit in pachet. La Sony idem, la un huawey y5 care era anul trecut 500-600 la liber sau cât o mai fi fost (primit gratis de la Telecom) am primit iarăși in pachet folie, oricum era mai ieftin decât p10 lite cu mult.
Iar p10 lite văzut la vdf aveau folie pe el și părea primită din pachet, îl aveau ascuns sub masa :))

Era oferta la el, îl dădeau gratis la abonament, doar pe Iași:)

Îți recomand cu caldura sticla fata/spate sau sticla fata și folie spate.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

cu abonamentele e vrajeala, oricum, in mare pe la vreo 300 lei s-a inavrtit pretul la abonament pt el. poate la un abonament mai mare era gratuit, insa ca idee, nu dezbatem abonamentele, aia e alta mancare de peste.

astept sa vad pe miercuri poate vine.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

curierul nu s-a incadrat azi la timp ca sa-mi aduca coletul, a ramas pe maine sa-l primesc. o sa scriu impresii despre el dupa ce il butonez, sper sa am si timp de butonat.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

revin cu update, dat fiind ca din nou am dat de un curier foarte ocupat care nu are timp sa faca livrarile si care nu este de gasit la telefon, iar de miercuri si pana azi nu a mai dat nici un semn ca l-ar interesa livrarea, l-am luat din alta parte.

de pe la 4 si paan acum am butonat la el. merge brici, sunt foarte multumita de el, semnalul este mult mai bun decat la cel vechi, ecranul se vede super, in timp record am scos aplicatiile de care aveam nevoie din play, timp in care cel vechi abia ar fi scos una (nu exagerez), am facut o parte din setari, cele de amprenta le-am lasat pe mai tarziu.

am facut setarea de amprenta doar pt deblocare, ca sa nu mai tastez coduri. cat l-am frecat vreo 3,5h, am reusit sa consum cam 30% de baterie. a venit incarcat cu 65%, acum e pe la 36%

am scris si in topicul dedicat nemultumirea de pana acum, faptul ca nu am gasit setarea pt oprirea automata a ecranului in timpul apelului. are sau nu, poate ma lamuresc colegii de pe topicul dedicat.

momentan cam astea imi vin in minte acum. cel putin pana acum, pot zice ca am facut o alegere foarte buna. o sa vad pe parcurs cum e cu autonomia. cred ca peste o saptamana, dupa ce termin de butonat in exces.

max_01

max_01

Guru Member

View PostDany_Darke, on 05 mai 2017 - 18:59, said:

revin cu update, dat fiind ca din nou am dat de un curier foarte ocupat care nu are timp sa faca livrarile si care nu este de gasit la telefon, iar de miercuri si pana azi nu a mai dat nici un semn ca l-ar interesa livrarea, l-am luat din alta parte.

de pe la 4 si paan acum am butonat la el. merge brici, sunt foarte multumita de el, semnalul este mult mai bun decat la cel vechi, ecranul se vede super, in timp record am scos aplicatiile de care aveam nevoie din play, timp in care cel vechi abia ar fi scos una (nu exagerez), am facut o parte din setari, cele de amprenta le-am lasat pe mai tarziu.

am facut setarea de amprenta doar pt deblocare, ca sa nu mai tastez coduri. cat l-am frecat vreo 3,5h, am reusit sa consum cam 30% de baterie. a venit incarcat cu 65%, acum e pe la 36%

am scris si in topicul dedicat nemultumirea de pana acum, faptul ca nu am gasit setarea pt oprirea automata a ecranului in timpul apelului. are sau nu, poate ma lamuresc colegii de pe topicul dedicat.

momentan cam astea imi vin in minte acum. cel putin pana acum, pot zice ca am facut o alegere foarte buna. o sa vad pe parcurs cum e cu autonomia. cred ca peste o saptamana, dupa ce termin de butonat in exces.
Sa il folosesti sanatoasa, fara probleme tehnice.Posted Image La ce pret l-ai achizitionat?Se vad amprentele pe ecran?Exista vreo folie antiamprente?

Edited by max_01, 05 May 2017 - 19:20.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

am uitat sa zic ca nu vine cu folie, nici in pachet si nici aplicata, e golas, doar intr-o punga de plastic. amprente raman ca la orice chestie lucioasa, ar fi si culmea sa nu ramana.

pretul pt el? pai ... 1100  :D

d4m4g3

d4m4g3

The best or nothing.

Sa te bucuri de el fara probleme! :)

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

multumesc de urari dragi colegi ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate