Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

J7 2016 vs A3 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#37
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
clar, pe emag p10 lite este vandut de afiliati, dar nu ma incurc cu ei. astept sa vad ce si cum mai departe, sa le gasesc prin magazine. oricum, ca si culoare, sunt la negru decisa, bugetul se va intinde pe la 1000-1100, de aceea si dorinta de a lua la 1150 acel p10 sau chiar mai putin de atat.

din ce priviri am dat pe net, p10 lite este ok, am zarit ca se descurca bine in mai toate aplicatiile, cu jocurile sta mai prost, dar ghici ce, eu nu ma joc, asa ca pt mine e ok, e un minus minus pt mine. partea nasoala e ca sunt cam bolnava de ceva zile si nu prea pot sa ies din casa, afara fiind si rece, nu prea pot sa colind prin magazine. o sa vad de luni cum e situatia si sa vizionez cate una ulta.

#38
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

View Postbogdan181180, on 22 aprilie 2017 - 13:18, said:

N-as alege Samsung NICIODATA in viata meaPosted Image . Poate-mi mai sare si vreo baterie in ureche in timp ce vorbesc Posted Image .  Samsung cand era Nokia pe val ... ii bateau aia de-i snopeau la vanzari...
Pai de ce nu ti iei nokia?
Miroase a hater de la 1 km.

View PostDany_Darke, on 22 aprilie 2017 - 13:22, said:

nu e rau acel p10, desi cam sare peste bugetul meu. dar pe gsm arena scrie ca e de 4gb ram, iar pe alte siteuri scrie ca e cu 3. pana la urma cat are?
http://www.ilexgsm.r...000-mAh--Black/
Au si pe gold in caz ca nu mai au black.

#39
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai eu black vreau, dar am citit chestii nu prea placute despre ei si cum isi trateaza clientii online. oricum, nu au stoc, e la comanda si astepti intr-un viitor sa-ti spuna cum si ce fel. asa ca le-am zis pas momentan.

o sa vad maine poate reusesc sa ies din casa, sa trec pe la magazine sa vad ce si cum.

#40
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Am pus si eu mai sus oferta ILEX, dar se pare ca vrea de la un magazin mare precum Orange/Vodafone/Altex/etc

Nu te costa nimic sa lansezi comanda si nu te obliga nimeni sa o preiei daca nu ajunge in timp util sau daca nu iti plac termenii comunicati dupa comanda.

Edited by rumlegok, 22 April 2017 - 20:09.


#41
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la un telefon, pt mine, gold e o culoare cel putin respingatoare, nu vreau sa cumpar asa ceva. alb nu merge pt ca de fapt e sticla alba, dar telefonul este tot gold. albastru arata de parca apartine altei etnii, iar negrul ... e usor mat, adica exact ce-mi doresc.

#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

View PostDany_Darke, on 22 aprilie 2017 - 14:42, said:

la ilex nu vad termenii de livrare, iar asta nu-mi place.
Stai linistita ca nu o sa ai probleme, este magazin serios.

#43
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am inteles rumlegok la ce te referi, insa pt faptul ca am ceva timp la dispozitie pana vad preturile si stocurile, poate reusesc sa trec si prin magazin sa-l vad live. la ilex au transport 15 lei indiferent de comanda. scria pe site.

#44
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

View PostDany_Darke, on 22 aprilie 2017 - 20:07, said:

pai eu black vreau, dar am citit chestii nu prea placute despre ei si cum isi trateaza clientii online. oricum, nu au stoc, e la comanda
Eu nu am avut probleme cu ei. Pe negru il gasesti mai greu, in mod normal la restul magazinelor pe negru este la 1300 lei.

#45
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
De la ilex nu am comandat... in schimb de la Arsis (tot partener Vodafone) am comandat, atat online cat si offline si m-am inteles foarte bine cu ei... iar la livrare erau chiar mai rapizi decat emag din experienta mea.

#46
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
in principiu ma decid greu la chestii de genul, mai ales ca e o suma totusi (neprevazuta in principal) si nefiind familiarizata cu gsm-ul foarte mult, vreau sa aleg bine din prima.

#47
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am vazut ca pe cutiile  telefoanelor codate in vodafone, este aplicat un sticker cu mentiunea, dar pt alte retele, se mai practica? cine a mai luat telefoane codate in retea, stie ceva de asta?

#48
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Dupa cum am spus mai sus, e ultima ta grija asta, daca e luat la pret standard (fara abonament) se decodeaza chiar si pe loc orice telefon. Daca nu, pe mail, nu dureaza mai mult de 24 de ore.
Dar ca sa iti raspund la intrebare, da, se mai practica, cel putin la Orange... la Telekom nu stiu, dar pana acum nu am vazut nici un telefon blocat in retea la Telekom.

#49
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am luat in considerare si achizitia mai ieftina la un telefon luat pe abonament mai ieftin si revandut, evident ca sigilat si fara alte complicatii, de aceea zic ca am vazut ca vodafone are mentiune pt asta, dar daca la lati operatori nu se practica e mai greu de aflat daca e sau nu codat. iar daca e codat si luat pe abonament, atunci nu ma mai incanta decodarea de catre mine.

#50
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
offtopic - ieri am schimbat sim-ul, dupa 10 min in care a incercat sa ma convinga sa facem abonamente, prelungiri, optiuni, traforaje, reduceri, panselute si fluturasi gratis, am convins-o sa-mi dea doar un sim nano. dupa ce mi-a cerut taxa, evident, chipurile pt agenda telefonica. ha ha

inca astept un pret bun pt p10 lite

#51
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
P10 Lite nu cred ca are OIS asa cum am scris cu o pagina in urma si cum apare pe emag si alte site-uri. Diferente semnificative intre camere nu prea sunt: P10 Lite / P9 Lite.

#52
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ce parere aveti de huawei nova?

#53
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostDany_Darke, on 25 aprilie 2017 - 11:43, said:

offtopic - ieri am schimbat sim-ul, dupa 10 min in care a incercat sa ma convinga sa facem abonamente, prelungiri, optiuni, traforaje, reduceri, panselute si fluturasi gratis, am convins-o sa-mi dea doar un sim nano. dupa ce mi-a cerut taxa, evident, chipurile pt agenda telefonica. ha ha
eu ti-am spus ca asta te asteapta in shop cand vrei sa schimbi sim :D
Pana la urma sper ca nu ai platit nici o taxa...

#54
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu am platit nimic, evident

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate