Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Masina SH 2500-3000€

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
AngelinCireasa

AngelinCireasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2016
Salutare! Revin iar si iar cu intrebari pt ca am cat de cat un buget stabilit si vreau sa ma documentez bine inainte sa dau banii pe o masina.
Masini care mi-au atras atentia:
Opel Astra H (nu caravan-ul)
Ford focus 2(cel break)
Golf V 2004-2005.
Am posibilitate de a aduce masina din Germania.
Cu golf v sunt cam reticent pt ca ce gasesc la 3000 de euro in Germania nu prea ma satisfac si par a tepe, genu ala de masina pe care o aduci si dupa 500 de km iti pica tot la ea.
Astra H imi pare o alegere buna, dar sunt foarte curios legat de ce motorizare sa aleg, la toate cele 3 modele, eventual daca propuneti ceva asemanator celor 3 alegere ale mele, cu tot cu motorizare.
La golf v vreaun 1.9 tdi dar gasesc chinuite.
As prefera diesel pt ca fac saptamanal cam 500km in extraurban.
Astept propuneri si vreau informatii despre motorizare, cod motor, etc. Pana acum cel mai mult imi fac cu ochiul Golf-ul, dar iese din calcul pt ca in banii astia nu iau ceva prea bun. Opel Astra H 1.7cdti, iar Focus tot diesel dar nu-s hotarat asupra motorizarii. Astept pareri. O zi faina!

#2
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
As alege Focus break 1.6 TDCI 90 cp. Motorul e mai bun decat cel de pe Astra, masina mai stabila, ,mai spatioasa.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ia ce e mai nou si mai bine ingrijit. Daca mergi in germania, poti lua astra h bun in 3000 dar nu-ti mai ajung banii de intors.

http://www.mobile.de...:used,dmg:false

#4
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Daca nu suferi sa ai o masina diesel din 2004-2005 cu 400 000 km, esti in grafic. Deci poti merge linistit pe Golf, Astra sau Focus, toate diesel.

Edited by dan1980_25, 22 April 2017 - 13:05.


#5
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Și nu uita să dezactivezi filtrul și să mergi cu maximul de noxe pe stradă. Unul nou costă 1 treime din cât vrei să dai pe ea. Rahat din ăsta nu există pe benzinarele aspirate în gama ta de preț. Dar deh... Diesel rulează... Noxe în draci

#6
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Sunt curios cat de mult ai tu grija sa nu poluezi,vad ca anularea filtrului este o mare problema pentru tine...

#7
AngelinCireasa

AngelinCireasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2016
Deci din punctul tau de vedere mai degraba dau banii de Ford focus pe o rabla din 97-98 care polueaza de 5 ori mai mult, dar la care nu pot scoate filtrul pt ca nu are.

#8
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

View Postsilviu03, on 24 aprilie 2017 - 01:09, said:

Sunt curios cat de mult ai tu grija sa nu poluezi,vad ca anularea filtrului este o mare problema pentru tine...
Pe unde mișun eu tre bulina verde în parbriz. În estul sălbatic merg pistolarii cu chiloții cum vor: intacți, rupți în cur sau chiar fără. Ideea e că cei care nu folosesc filtru ar trebui să plătească. Dar nu se va întâmpla prea curând. Din cauza asta mergem cum mergem ca națiune.

#9
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 16.04.2007
la ce fumigene circula acum pe soselele din romania, un focus sau orice alta masina fara DPF este la fel de buna.

#10
AngelinCireasa

AngelinCireasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2016
Eu am cerut o parere si am primit o parere pertinenta, m-am si hotarat asupra masinii pe care o vreau si btw cel de 90cp nu are DPF. Au sarit toti pe mine. Eu poluez cu un motor de 1.6 dar tu ca ai haudi sau beambe din 98 cu motor de 2.5 nu poluezi deloc

#11
qrevcs5

qrevcs5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 14.12.2011

View PostAngelinCireasa, on 26 aprilie 2017 - 13:44, said:

Eu am cerut o parere si am primit o parere pertinenta, m-am si hotarat asupra masinii pe care o vreau si btw cel de 90cp nu are DPF. Au sarit toti pe mine. Eu poluez cu un motor de 1.6 dar tu ca ai haudi sau beambe din 98 cu motor de 2.5 nu poluezi deloc

Iti recomand orice masina care este mai noua si mai bine ingrijita si usor de intretinut. Am reusit sa-mi iau acum 3 luni cu 2750 euro, Ford Focus 2 - 1.8 TDCi neinmatriculat. Despre poluare nu vorbim aici ca este OFFTOPIC.Fii atent la motorizare, ce fel de motor, ce fel de distributie are, in cazul FF2 atentie la codul motorului poti avea surprize.

#12
AngelinCireasa

AngelinCireasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2016
Am inteles. Mersi fain de tot!

#13
Alexandru611

Alexandru611

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 07.02.2017
Focus 2, 1.6 cdti,  90 cp ( fara DPF), break, perfect si pt oras, cat si pentru drumuri extra-urbane. Consum mic, fiabil, foarte spatios.

Vw-ul e putin mai scump. Opel-ul e bunicel si el

Edited by Alexandru611, 01 May 2017 - 19:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate