Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Clima in Romania !

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 21 aprilie 2017 - 20:58, said:

La noi in Timisoara, e vara din mai pana in noiembrie.
eu  calculez facturile la încălzire. nu dă ca acolo....

#56
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostStokkton, on 21 aprilie 2017 - 21:51, said:

Rommel, de asta ce zici?
http://adevarul.ro/i...1089/index.html

Modificari climatice facute de om exista, dar nu sa provoci furtuna in locul cutare etc. stirea aceea e chiar poveste de adormit copii...

#57
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postomuspan, on 21 aprilie 2017 - 21:02, said:

Partea aia a Romaniei e aproape de Mediterana si are o clima mai blanda, cam asa ceva am invatat la Geografie, dar poate ma insel.
Care parte, Toscana?

#58
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostAdm, on 21 aprilie 2017 - 19:29, said:

Ca sa il citam pe min agriculturii "ne ocupam si de clima" Posted Image
Si eu suspectez guvernul pentru clima si era glaciara care se apropie,astia-s pe mana cu e-on-ul

#59
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostdaniMMM, on 22 aprilie 2017 - 10:19, said:

Si eu suspectez guvernul pentru clima si era glaciara care se apropie,astia-s pe mana cu e-on-ul
Mai nou e.on puncte de plata...delgaz grid...

#60
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014

View Postgladiatore, on 21 aprilie 2017 - 19:31, said:

Tin sa multumesc moderatorului care a mutat topic-ul unde ii era locul , fara sa ma sanctioneze .

Eu nu stiu ce sa zic , se vorbeste intens de incalzirea globala , si nu contest ca nu e adevarat , dar totusi , natura parca vrea sa ne contrazica .
Incalzirea globala nu inseamna neaparat "mai cald" peste tot si tot timpul. Aia face sa se incalzeasca oceanul planetar ca medie, ceea ce duce la topiri de gheturi si implicit o racire a apelor in unele zone, iar asta se reflecta in modificarea curentilor oceanici care sunt al doilea factor ca influenta a climei dupa inclinatia axei pamantului fata de soare.
Asta si pentru cei care spun (total eronat) ca avem sau vom avea doar 2 anotimpuri. Fals. Ar trebui ca axa pamantului sa ramana nemodificata ca sa se intample asa ceva, si nici macar atunci ca am avea un singur anotimp. Tot 4 anotimpuri vom avea. Ca vor fi cu alte caracteristici e alta poveste, dar cu siguranta nu vor fi numai doua.

#61
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,155
  • Înscris: 27.10.2007
cu certitudine , vremea s-a schimbat mult, spre incalzire ..
pana in 90 vacanta de primavara incepea pe in prima sapatamana din  aprilie si frecvent mai prindeam 2-3 zile de data cu sania ...
ce-i drept 1 metru de zapada ca acum, in zona barladului , nu imi amintesc. deci nu vremea e nebuna , ci oamenii au memoria scurta ...

#62
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
"Vreme caldă în lunile mai și iunie; temperaturi peste normele perioadei și deficit de precipitații, în iulie" http://www.gds.ro/Ac...uatie-similara/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate