Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Moștenire, moștenitor executat silit

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004

 althea, on 21 aprilie 2017 - 20:02, said:

Pare că nu are unde să-și stabilească domiciliul ca să poată să-și facă CI cu termen de 10 ani.
Sau mă rog, eu așa am înțeles.
Nu are cine sa ma ia aici unde locuiesc in spatiu, deoarece matusa decedata era proprietar

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,502
  • Înscris: 20.10.2015

 sarateanu2004a, on 22 aprilie 2017 - 07:52, said:

Nu are cine sa ma ia aici unde locuiesc in spatiu, deoarece matusa decedata era proprietar

Atunci mergi urgent si incepe negocierile cu esalonarea datoriei.

Sa nu se inteleaga ca as avea vreo simpatie pentru tine

#21
NewFolder

NewFolder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 12.06.2011

 sarateanu2004a, on 21 aprilie 2017 - 18:33, said:

Buna seara,

Zilele acestea matusa mea a decedat lasandu-mi mostenire casa ei.
Problema este ca eu sunt in executie silita si va trebui sa deschid succesiunea, prima problema fiind faptul ca intr-un interval scurt de timp imi va expira buletinul de identitate.
Ce pot face?

Cred ca prima problema e mostenirea: cum ti-a lasat casa? Testament autentificat la notar? Alte rude in viata ale matusii exista?

Ca sa dovedesti calitatea de unic mostenitor al matusii ai nevoie de niste acte. O consultatie notariala (e gratis) ajuta sa iti lamuresti problema cu mostenirea.

Notarul nu iti va elibera certificatul de mostenitor daca buletinul e expirat; trebuie sa pui o intrebare la evidenta populatiei cum ai putea sa faci cu buletinul, poate e vreo solutie temporara pana iese certificatul de mostenitor.

Cu datoriile mai sunt sanse sa le esalonezi, sa o mai lungesti etc. Nu e musai ca odata ce casa e pe numele tau in Cartea Funciara sa fie si scoasa la licitatie.

#22
valipopescu

valipopescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 06.09.2014

 Tsunnnami, on 22 aprilie 2017 - 14:35, said:

Atunci mergi urgent si incepe negocierile cu esalonarea datoriei.

Sa nu se inteleaga ca as avea vreo simpatie pentru tine
Atunci nu mergi urgent nicaieri, cauti pe cineva sa te ia in spatiu, in zona ta, imposibil sa nu gasesti.

Edited by valipopescu, 22 April 2017 - 19:13.


#23
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
daca acum tu faci plati in dosarul de executare pe care il ai, cel mai probabil nu o sa faca nimeni interogari si sunt sansele mici sa se afle despre acest imobil.
daca nu ai poprire pe salariu sau nu faci plati voluntare, incearca sa faci un acord de plata cu creditorul, daca se va trece la executare imobiliara vor creste cheltuielile de executare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate