Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Alcoolemie in aerul expirat / sange

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017

 _chevy_, on 21 aprilie 2017 - 17:53, said:

Salut,

Aprox. acum o saptamana am fost implicat intr-un accident rutier. La testarea care mi s-a facut cu aparatul etilotest, am avut 0,00 in aerul expirat. De asemenea mi-au fost recoltate si probe de sange.

Care sunt sansele sa iasa ceva la sange avand in vedere ca am baut un pahar de bere cu 12 ore inaintea recoltarii de sange. Testul cu aparatul etilotest s-a facut la 10 ore dupa ce am baut paharul de bere.

Multumesc!
Te legau pana acum daca iesea alcool in sange.

#20
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009
Nu stiu cat de repede se misca procurorii in caz de accident cu vatamari, dar in caz de stare de ebrietate la volan nu prea se grabesc! Am un coleg care a fost gasit cu 1.41g. la mie in sange si are aproape un an de cand i s-a deschis dosarul fara i sa se intample altceva!

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,122
  • Înscris: 22.05.2003
https://www.autoevolution.com/bac

#22
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Alcoolul e o otrava ce e eliminata relativ rapid din organism. Poate sa existe vreo boala foarte ciudata care sa incetineasca cumva procesul dar daca esti cit de cit vag "om normal" nu ai absolut nici o treaba dupa 12 ore. Stai linistit, daca e sa iasa e pentru ca au incurcat aia borcanele chiar daca nu ai baut nimic niciodata.

Evident, incearca sa nu le oferi informatia ca ai baut sau ai facut altceva. De asemenea avind in vedere ca e ceva posibil penal ai grija in general ce vorbesti si ce declaratii semnezi (ideal avocat daca ti-e frica rau).

#23
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

 f300, on 21 aprilie 2017 - 19:07, said:

Alcoolul e o otrava ce e eliminata relativ rapid din organism. Poate sa existe vreo boala foarte ciudata care sa incetineasca cumva procesul dar daca esti cit de cit vag "om normal" nu ai absolut nici o treaba dupa 12 ore. Stai linistit, daca e sa iasa e pentru ca au incurcat aia borcanele chiar daca nu ai baut nimic niciodata.

Evident, incearca sa nu le oferi informatia ca ai baut sau ai facut altceva. De asemenea avind in vedere ca e ceva posibil penal ai grija in general ce vorbesti si ce declaratii semnezi (ideal avocat daca ti-e frica rau).
Poate sa le zica ca a fost in coma alcoolica , a dormit o ora si s a urcat la volan , 0 in aerul expirat si 0 de la sange , nici n au ce i face si nici nu cred ca ar avea vreo dorinta sa i faca ceva in conditiile in care era perfect apt pt condus.

#24
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Un pahar? Cati mililitri avea paharul ala?
In alea 12 ore incluzi somnul de peste noapte?
Sau ai baut berea la 9 dimineata si dupa ora 18 ai facut accidentul, si pe la 21 recoltarea?

Edited by rumlegok, 21 April 2017 - 23:57.


#25
amtct

amtct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 05.03.2009

 rumlegok, on 21 aprilie 2017 - 23:56, said:

Un pahar? Cati mililitri avea paharul ala?
In alea 12 ore incluzi somnul de peste noapte?
Sau ai baut berea la 9 dimineata si dupa ora 18 ai facut accidentul, si pe la 21 recoltarea?

Pai nu conteaza si cat e persoana de masiva?Nu exista o formula prin care calculezi cum se elimina din organism?

Eu nu beau ,nu fumez....nu am vicii din alea totusi mereu am fost curios cum stabilesc oamenii la cat timp dupa ce au baut au voie sa conduca.

Edited by amtct, 22 April 2017 - 18:18.


#26
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Deja a spus ca are 90kg mai sus

#27
_chevy_

_chevy_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.11.2008

 rumlegok, on 21 aprilie 2017 - 23:56, said:

Un pahar? Cati mililitri avea paharul ala?
In alea 12 ore incluzi somnul de peste noapte?
Sau ai baut berea la 9 dimineata si dupa ora 18 ai facut accidentul, si pe la 21 recoltarea?

Pahar de 250 - 300 ml . Am spus mai sus ca am si dormit si am si mancat in acest timp

#28
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 Alex522, on 21 aprilie 2017 - 21:03, said:

Poate sa le zica ca a fost in coma alcoolica , a dormit o ora si s a urcat la volan , 0 in aerul expirat si 0 de la sange , nici n au ce i face si nici nu cred ca ar avea vreo dorinta sa i faca ceva in conditiile in care era perfect apt pt condus.

Aici vorbim de un potential proces penal, nu ca iti da Garcea o amenda in baza incalcarii nu stiu carui punct din codul rutier, care se stabileste dupa nu stiu ce procedura. Garantat n-o sa-ti fie bine daca semnezi ca ai baut de nu mai stiai de tine si ai dat peste cineva. Chiar daca iti apare zero la analize o sa-ti spuna ca a fost neglijenta ta, ca erai mahmur, etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate