Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Adaptation

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Jarnin

Jarnin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.07.2005
Am vazut si eu Adaptation, un film nominalizat la 4 categorii ale premiilor Oscar, si pot spune ca e un film mediocru in ciuda distributiei. Scenariul mi s-a parut destul de slab si n-a avut nici un fel de substrat (cum a avut Beeing Jhon Malkovich, un film facut de aceeasi producatori). Filmul a fost foarte laudat pentru performantele actoricesti a lui Nicholas Cage care a facut un rol destul de bun dar din pacate filmul nu a reusit decat sa fie o pierdere de timp. Daca cineva poate sa spuna de ce acest film e bun si de ce i-a placut , sunt "deschis la sugestii". P.S : Criticii nu m-au convins poate reusiti voi ;)

Edited by Jarnin, 12 February 2006 - 19:40.


#2
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
sa te convingem sa ce? sa iti placa filmul?
nimeni nu poate sa iti schimbe parerea...
faptul ca altii cred ca e un film foarte bun e probabil pentru ca ei au vazut ceva in film ce tu nu ai vazut...
ca legatura dintre personaje...realtiile, momentele fara dialog, subtile
ca scenariul...
ca situatiile tragi-comice in care se aflau persnajele...
lista poate continua...eu unu "dau vina" pe personaje.

#3
Cst

Cst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 18.10.2004
Eu l-am prins la cinema si pot sa zic ca am avut aceeasi parere :)

#4
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
He, he...Adaptation mediocru?...fara substrat? Pai filmul asta abunda in simbolistica si are atatea layere incat granita dintre real si imaginar isi pierde forma. E unul din cele mai originale scenarii, Kaufman fiind genial ca intotdeauna.
Incearca sa-l mai vezi o data si sa "deschizi" ochii bine. Alt sfat ce pot sa-ti dau? Daca tot nu merge, cauta si tu pe net ce s-a mai discutat despre film si uita-te din nou cu "manulalul de utilizare" in fata  :D
Spor!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate