Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Serialul ”Dosarele X/ The X-Files” revine cu un nou sezon în acest an

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
”Dosarele X/ The X Files”, un cunoscut serial SF de televiziune, ale cărui personaje principale sunt agenții FBI Dana Scully și Fox Mulder, va reveni pe micile ecrane cu un nou sezon, ce va fi difuzat în toamna anului 2017, au anunțat, joi, reprezentanții postului Fox, citați de News.ro.

Următorul sezon al serialului ”The X-Files” va fi difuzat în toamna anului 2017 și va include 10 episoade.
Serialul ”The X Files”, ai cărui protagoniști sunt David Duchovny și Gillian Anderson, a revenit pe micile ecrane la începutul anului 2016 cu un nou sezon, compus din șase episoade.
Acel sezon a fost urmărit de aproape 16 milioane de telespectatori, a postul de televiziune Fox, o divizie a grupului Twenty-First Century Fox.
”Dosarele X” este un serial de televiziune american, creat de Chris Carter și difuzat pe parcursul a nouă sezoane, între 10 Septembrie 1993 și 19 Mai 2002 . Acest serial TV a îmbinat elemente science-fiction, fantasy, horror și mystery și a fost una dintre primele producții de succes ale retelei americane de televiziune FOX.

Personajele principale și motto-ul serialului - "Adevărul este dincolo de noi" - au intrat în istoria culturii populare americane.
În serial, agenții FBI Fox Mulder (David Duchovny) și Dana Scully (Gillian Anderson) primesc sarcina de a investiga așa-numitele ”Dosare X”, - o serie de cazuri nerezolvate care implică prezența unor fenomene paranormale. Agentul Mulder crede în existența extratereștrilor și în paranormal, în timp ce agentul Scully este sceptică.
Popularitatea serialului ”Dosarele X” a atins apogeul la finele anilor '90, ducând la realizarea unor filme pentru marele ecran, ce au fost lansate în 1998 și în 2008. Serialul a revenit pe micile ecrane americane în 2016, cu cel de-al zecelea sezon, care a avut premiera pe 24 ianuarie.


Sursa: http://www.digi24.ro

#2
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,790
  • Înscris: 04.04.2008
Da,a  fost cea mai buna veste aseara cand am aflat si nu de la gigi.net direct de la David D.

Edited by cut3ryan, 21 April 2017 - 12:55.


#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Nu ramai cu nimic sau mai nimic dupa ce vezi dosarele X, si ma refer de la primele vechi incoace.

Nu ai ramane cu nimic nici daca le-ar combina cu jurnalul pantofului rosu, dar macar ar fi mai amuzant...

Edited by loock, 21 April 2017 - 12:58.


#4
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
Probabil, primul canal pe care va fi difuzat noul sezon din "Dosarele X" va fi HBO, exact ca "Twin Peaks".
https://forum.softpe...noile-episoade/

Edited by mediasettv, 21 April 2017 - 12:59.


#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
loock nu stii ce vorbesti. Este un serial exceptional, daca nu l-ai inteles, mai uita-te inca o data. Ma refer la cel vechi.

#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 mediasettv, on 21 aprilie 2017 - 12:48, said:

Serialul ”The X Files”, ai cărui protagonişti sunt David Duchovny şi Gillian Anderson, a revenit pe micile ecrane la începutul anului 2016 cu un nou sezon, compus din şase episoade.

Pentru cei care nu stiu: deja au fost sase episoade "noi", asta e un nou sezon. Ma indoiesc ca au avut mare succes, nu stiu de ce au mai facut un sezon dar e la moda, probabil un remake oricit de prost dupa ceva cunoscut e mai bun decit 90% din ce pot inventa in ziua de azi.

#7
dd13

dd13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 12.01.2017

 loock, on 21 aprilie 2017 - 12:56, said:

Nu ramai cu nimic sau mai nimic dupa ce vezi dosarele X, si ma refer de la primele vechi incoace.
Daca te uiti pe sarite la episoade, ai dreptate. Insa daca le urmaresti pe toate, in ordine, atunci ai sa vezi ca e taman pe dos.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Serial din top 10 al meu.
Nu am pierdut niciun episod din primele 9 sezoane. Imi fac timp si pt sezonul 2016.

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,826
  • Înscris: 18.12.2007
https://forum.softpe...iles-dosarele-x

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Au așteptat mult să anunțe pentru că actorii au fost ocupați cu alte proiecte dar era de așteptat că se va continua. Cele 6 episoade au fost de test ca să zic așa (să vadă reacția celor care urmăreau în trecut) și au fost mai slabe decât ce am văzut înainte. Să sperăm că sez. 11 o să fie mai bun. E la modă să aducă înapoi serialele care au avut succes (Prison Break, Heroes, Twin Peaks). Episoadele din sezonul 10 au fost difuzate aiurea (aleatoriu) numai că nu prea s-a observat.

#11
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Cel mai tare personaj eu zic ca a fost Fumatorul din tot serialul.

Edited by gerbil, 21 April 2017 - 13:50.


#12
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
Recomand UN mini SERIAL DE EXCEPTIE pe aceiasi linie THE LOST ROOM http://m.imdb.com/title/tt0830361/

Edited by mediasettv, 21 April 2017 - 14:03.


#13
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,790
  • Înscris: 04.04.2008
Am vazut de N ori cele 3 episoade, nu poti compara cu Dosarelex,indiferent cat de buna e aceasta miniserie.

#14
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Primele 10 episoade din sezonul 1 sunt inspirate din fapte reale!
Smoker rulz Posted Image ... Krycek ma enerva groaznic ... Dar, a jucat bine rolul.

Edited by Alucard, 21 April 2017 - 14:13.


#15
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Mie mi-a placut cel mai mult de Laurie Holden ! arata bine pe la 25-26 de ani cand a jucat in serial.
Oricum, The X Files a fost si este un serial foarte bun; doar ca trebuie urmarit cu rabdare.

#16
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Si eu le-am vazut pe toate, nu erau rele pt. un serial -  daca ar fi fost rele nu m-as fi uitat la toate, dar nici nu ramai cu nimic dupa ele.
E timp pierdut.

Ma refer cel putin la cei care nu s-a nascut ieri, mai stiau lucruri, au mai vazut si alte filme, au mai citit si carti...
Aceia nu raman cu mai nimic dupa acest serial.
A se observa ca am scris mai nimic si nu complet nimic.

Era un fel de entertainment de seria C.
Pt. seria B preferam serialul Highlander si highlander: The Raven .
Nici dupa astea nu ramai cu nimic, dar erau mai distractive.

Ne-am uitat si noi la toate aiurelile care se dau la TV.

In anii '90 ne-am uitat si la sclava Isaura - ca asta se dadea atunci - in mod exceptional, diateza reflexiva impersonala se potriveste de minune aici...

Edited by loock, 21 April 2017 - 22:10.


#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
M-am uitat si eu la cateva episoade din X Files. Nu m-a dat pe spate, mi s-a parut ca erau muuuuulte chestii trase grav de par pe acolo :D

in schimb ma uitam cu mare placere la The Outer Limits (La limita imposibilului). Serial plim de dramatism, dileme etice si morale, chiar daca personajele se schimbau la fiecare episod. Pe asta as vrea sa-l revad.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate