Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Audi a4 b5 VS Seat Toledo VS Skoda Octavia

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 02.09.2005
si eu am auzit numai "de bine" despre aveo.... ca si despre cruze si mai tot ce inseamna chevrolet in europa...

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgabriel011, on 21 aprilie 2017 - 01:32, said:

Va salut pe toti cei care cititi acest topic. Dupa cum se vede si din titlu, vreau o masina sh..bugetul este ff mic(aprox 2450 de euro sau 100 de mil in lei) dar vreau o masina 1.6, berlina(4 usi) de familie Posted Image)fac cam 12.000 km pe an si m.am orientat catre cele de sus..mai precis..pe un a4..doar ca are cam multi KM..nu imi sariti in cap ca sunt vechi..asta e pentru max 5 ani cat o tin..Posted Image sau puteti sa imi recomandati voi ceva..detin un cielo de care sunt extrem de multumit cu al sau motor 1.5 cu care...chiar m.am duelat cu golf 3  doar ca..ma mananca rugina..culmea..in spate( praguri intacte si aripile intacte)
Pun 3 link-uri, sper sa meargaPosted Image
audi: https://www.olx.ro/o...html#2db5e9b296
skoda: https://www.olx.ro/o...html#e184ccd8cb
seat: https://www.olx.ro/o...html#393053a4fd
Cum dracu sa te tina 5 ani epavele alea? Aaa, cu bani bagati la greu, da. Auzi la aia, masini de 16-17 ani in jur de 200k km. Atentie la aia "recent adusa" din cluj. E teapa clasica... e polish profi are :D Inca mai crezi in povesti cu printi si zine, asa-i?
Vezi ca la masini mai vechi vei face itp-ul anual. Pariu ca, daca se va face pe bune, prea putine vor trece.

Edited by _R_A_D_U, 21 April 2017 - 09:42.


#21
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017

View PostTruculMagic, on 21 aprilie 2017 - 09:35, said:



Da... aia care au facut pe o roata mai multi km decat ai facut tu pana acuma :)
Te rog să mă scuzi și îți urez succes in activitatea de "tirist"!

Edited by QuickSpeed, 21 April 2017 - 09:43.


#22
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 02.09.2005

View Post_R_A_D_U, on 21 aprilie 2017 - 09:40, said:


Vezi ca la masini mai vechi vei face itp-ul anual. Pariu ca, daca se va face pe bune, prea putine vor trece.

pai cred ca asta e si smecheria din spate, daca tot nu se mai plateste taxa de timbru, sa te arda la itp, astfel incat sa descurajeze importul de harburi din jermania

#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostQuickSpeed, on 21 aprilie 2017 - 09:43, said:

Te rog să mă scuzi și îți urez succes in activitatea de "tirist"!


N-am nici o treaba cu taximetria, doar ca am folosit vreo 3 ani taxiurile de prin oras si deja mi-am facut o parere. Sa lasam comportamentul lor, eu ziceam de AVEO ! Am si rude cu aveo si numai probleme au cu el.

#24
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
La tine toți au probleme...

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgabriel011, on 21 aprilie 2017 - 01:32, said:

Va salut pe toti cei care cititi acest topic.
Pun 3 link-uri, sper sa meargaPosted Image
audi: https://www.olx.ro/o...html#2db5e9b296
skoda: https://www.olx.ro/o...html#e184ccd8cb
seat: https://www.olx.ro/o...html#393053a4fd

Pentru suma aia,renunta la masinile grupului VW si orienteaza-te spre altceva,care chiar ofera ceva de banii aia.Din cei 2450 de euro.1000 de euro platesti pentru sigla.
Fa comparatii intre dotarile celor trei marci si dotarile unui Renault,KIA,FIAT,Opel,Ford,etc.la aceiasi bani.

#26
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Parerea mea este sa cauti o masina corecta cu maxim 2 proprietari,motor mai slabut si dotari mai la limita,insa fara sa mai bagi inca 2500 in urmatorii 2 3 ani !
Si a luat fratele meu acum 3 luni un Fiat albea 2007 de la primul proprietar,65000 km reali,facturi la tot ce a schimbat,factura de achizitie tot,masina arata impecabil...

#27
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Albea, una dintre putinele masini ce mi s-au parut mai nesigure decat Logan 1 mai ales ca tinuta de drum.


#28
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Daca km afisati sunt reali,asta ramane sa verifici tu, masinile alea mai duc ceva.
Cu rugina, in mod normal nu au probleme,sunt bine protejate din fabrica.
Nu e obligatoriu sa bagi mii de euro in ele ,cum spun unii.

#29
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
ma bucur ca cineva totusi crede ca mai duc ceva, baieti, totusi, sunt masini sh e logic sa bag bani :) daca vreau o masina buna trebuie sa o iau de noua si eu nu prea imi permit( Buzau..oras de provincie, ok ?:) poate mai plusez acum inca vreo 20-30 mil...daca mergeam zilnic cu ea pe distante lungi..bagam un buget de 7500 dar asa pentru un linistit ca mine bag banii in altcv,
accept in continuare pareri.
P.S: observ ca nu toata lumea stie sa vorbeasca sau poate e un caz nefericit de exprimare( "ai mancat dupa jos" etc) vad ca pe toate topicurile exista motiv de cearta...doar daca colaboram ca o echipa vom dobandi ca natie!

#30
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Eu incerc sa iti explic ca daca scazi putin pretentiile ai sanse sa gasesti o masina decenta cat sa ti faci treaba cu ea !
Qew sunt de acord cu tine,dar eu zic ca e mai ok decat o masina cu 3-4 sute de mii de km!

Edited by silviu03, 21 April 2017 - 12:26.


#31
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostQuickSpeed, on 21 aprilie 2017 - 09:54, said:

La tine toți au probleme...

Pentru ca sunt niste masini foarte proaste, de noi au fost mai scumpe ca loganul si s-au devalorizat foarte tare fata de Logan, oare de ce ?

View Postgabriel011, on 21 aprilie 2017 - 12:00, said:

ma bucur ca cineva totusi crede ca mai duc ceva, baieti, totusi, sunt masini sh e logic sa bag bani Posted Image daca vreau o masina buna trebuie sa o iau de noua si eu nu prea imi permit( Buzau..oras de provincie, ok ?Posted Image poate mai plusez acum inca vreo 20-30 mil...daca mergeam zilnic cu ea pe distante lungi..bagam un buget de 7500 dar asa pentru un linistit ca mine bag banii in altcv,
accept in continuare pareri.
P.S: observ ca nu toata lumea stie sa vorbeasca sau poate e un caz nefericit de exprimare( "ai mancat dupa jos" etc) vad ca pe toate topicurile exista motiv de cearta...doar daca colaboram ca o echipa vom dobandi ca natie!


Pai daca afirmi niste prostii. Cum sa zici ca loganul la 200.000km are motorul terminat ca e frantuzesc ? cine ti-a zis tie asta ? Cauta ca este logan ce a trecut milionul de km, am mers eu cu taxi-uri de 5-700.000km, are si vara-mea unul cu peste 250.000km plin de rugina insa merge mult si bine, am condus si eu mii de km si nu a avut niciodata probleme de fiabilitate. Renault si grupul PSA fac masini foarte bune, insa foarte proaste din punctul de vedere al unor persoane care nu vad altceva in afara de masini din grupul VW.AG.
Am zis sa iei pe cea care trece testul mecanic cu brio, care nu necesita multe reparatii. Chiar daca are 3-400.000km daca e in stare buna te mai duce mult si bine, iar pana la urma sa zicem ca i se distruge motorul, iar cum sunt foarte populare gasesti plin de motoare cu acelasi cod la preturi rezonabile nu vad de ce va speriati atata.
Daca ai urmarit acest topic, ai fi vazut ca cei de aici nu sunt multumiti niciodata. Daca e masina din 2007 cu 16.000km reali e epava, daca e veche are multi km si e o troaca, daca e noua nu e buna ca iti iei un sh mai bun, daca are km putini nu e buna ca sigur are mai multi in realitate, etc.
Vezi ca masinile din grupul vw au probleme cu, consumul de ulei la motorizarea 1.6 benzina. La fel si Opel astra G.
Nu stiu la ce o utilizezi insa te poti uita si la o japoneza daca o gasesti in stare buna si cu bani putini, insa sunt cam scumpe.

#32
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 24.05.2006

View Postgabriel011, on 21 aprilie 2017 - 12:00, said:



Pai si daca esti din Buzau n-ai gasit la tine in zona o masina? Cluj, Galati si Dolj, sunt zone unde se dau cu predilectie tepe cu masini, alaturi de Suceava, Ilfov, Timis. Si Skoda si Seatul mi se par tepe, mai ales ala cu jargoane de pietar ('luata din DE de la privat', 'TUV valabil'). Nu te uita ca are carte de service, se falsifica la fel de usor ca si km. Parerea mea, ia-ti un B5 benzinar, cu sau fara gaz, si pe cat posibil de la cineva mai cunoscut. Nu te uita la km, daca e intretinuta, te mai tine ceva timp. Problema e sa nu-ti cada ceva scump, gen ambreiaj, restul de suspensii si frane, nu costa chiar asa mult.

asta pare mai de bun simt:

https://www.olx.ro/o...03b13e;promoted

#33
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 02.09.2005
nu incape indoiala: in buget de 2000 de euro, musai audi, e alegerea cea mai buna

#34
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postwiseguy76, on 21 aprilie 2017 - 13:50, said:


asta pare mai de bun simt:

https://www.olx.ro/o...03b13e;promoted

Da, insa are un consum nesimtit de ulei, parca e motor in 2 timpi, merge cu ulei la fel de mult ca si benzina Posted Image
Si la bani putini nu recomand deoarece intretinerea e mai scumpa, sa vezi cand se duc bratele alea si dai 3-4000lei pe ele originale si pe masina ai dat 12.000lei. Ca daca te zgarcesti si cumperi din alea la 800lei te tin 2 saptamani.
Daca prinzi un Audi care a fost intretinut ca la carte si pui pe el numai piese originale atunci te tine mult si bine, insa piesele oem sunt scumpe. In acesti bani as lua g4, octavia 1 deoarece sunt mai populare si au intretinerea mai ieftina, seat-urile sunt destul de rare in tara la noi chiar daca sunt pe aceeasi platforma.

#35
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005

View Postwiseguy76, on 21 aprilie 2017 - 13:50, said:

Pai si daca esti din Buzau n-ai gasit la tine in zona o masina? Cluj, Galati si Dolj, sunt zone unde se dau cu predilectie tepe cu masini, alaturi de Suceava, Ilfov, Timis. Si Skoda si Seatul mi se par tepe, mai ales ala cu jargoane de pietar ('luata din DE de la privat', 'TUV valabil'). Nu te uita ca are carte de service, se falsifica la fel de usor ca si km. Parerea mea, ia-ti un B5 benzinar, cu sau fara gaz, si pe cat posibil de la cineva mai cunoscut. Nu te uita la km, daca e intretinuta, te mai tine ceva timp. Problema e sa nu-ti cada ceva scump, gen ambreiaj, restul de suspensii si frane, nu costa chiar asa mult.

asta pare mai de bun simt:
https://www.olx.ro/o...03b13e;promoted
Ai vorbit asa frumos pana ai facut recomandarea! Posted Image

Ai 1.000 euro si vrei masina? Ia-ti Audi! Ai 2.000 euro si vrei masina, ia-ti Audi! Ai 3.000 euro si vrei masina? Ia-ti Audi! Posted Image

Edited by Mr. Incredible, 21 April 2017 - 14:10.


#36
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostMr. Incredible, on 21 aprilie 2017 - 14:07, said:

Ai vorbit asa frumos pana ai facut recomandarea! Posted Image

Ai 1.000 euro si vrei masina? Ia-ti Audi! Ai 2.000 euro si vrei masina, ia-ti Audi! Ai 3.000 euro si vrei masina? Ia-ti Audi! Posted Image


Pai exista Audi pentru orice buget... de la audi 80 b2 si b3 pe care le mai vad pe drumuri ce le gasesti ieftin (sub 1000e unele) pana la audi r8 de peste 100.000 Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate