Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Skoda Octavia III vs Mazda 3(2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#127
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017

 fotbal5, on 09 mai 2017 - 14:11, said:

Pana la urma tot ce ramane la final e multumirea clientului.
Dar personal prefer sa se duca motorul la masina (o sansa de cat 1-2% din totatul de masini), decat sa mor sau sa raman schilod de la airbaguri (vezi cati...., chiar si 1 om e prea mult) la un acident usor.
Pana acum am avut o dacie 1310, un Golf IV si un Passat B5.5 varinat si am fost foarte multumit. Gusturile si placerile nu se discuta... Si nici nu o sa vorbesc rau de o masina pe care nu o cunosc daca nu am dovezi clare....
Legat de fani cum unii sunt fani VAG asa alti sunt fanii masinilor japoneze (probabil din acelasi motiv, au avut masini sau cunostinte care au functionat fara probleme majore).
Ca daca e sa o luam asa, si VW si Toyota sau alte marci de duzina nu se compara cu firmele de lux Lincoln, Bentley....
Defapt noi facem un top la masini low-end si maxim medium ( daca ne luam dupa pretul de achizitie)...
Singurul lucru pe care eu personal nu-l accept sunt cele de genul: cea mai buna, cea mai fiabila....... FRATILOR nu exista asa ceva chiar daca e VW, Toyota, Mazda sau mai stiu eu ce.... da.
Da exista loturi mai bune si loturi mai proaste, la orice firma.
Sunt prea multi proprietari de masini care nu posteaza niciodata pe un forum sa se planga sau sa laude o masina (daca toti ar posta ar fii altceva). Un alt aspect ar fi faptul ca multe clasamente sunt valabile doar in tarile de origine. Vezi diferente de calitate la diferite modele in diferite tari, de carburant, de starea drumurilor si tot asa... In cel mai bun caz aceste clasamente pot ajuta intr-o anumita masura parerea potentialului client.
Pentru ca daca ar fii doar dupa clasamente s-ar vinde in cantitati mari cu totul si cu totul alte masini, decat se vand la ora actuala.
O spun si o repet, ce-a mai buna masina este cea pe care o detii de multa vreme si nu ai facut reparati majore. Sa nu imi zica cineva ca un fost proprietar sau actual, care are o masina de cel putin 5 ani si are multi Km facuti fara sa faca reparatii majore, va vorbi rau de acea masina...

P.S.
Masina e ca femeia. Ex. Trei surori si nici una nu e ca cealata. Plus ca mai conteaza si cum le intretii daca le doresti fericite ...

Poți să​-l convingi și pe Kroghy sau Torquemada că există si mașini cel puțin la fel de bune ca cele din grupul VAG ?
Dacă reușești să mă anunți și pe mine, ca să nu mai vorbesc de rău grupul VAG.

Edited by fortzoso, 09 May 2017 - 16:01.


#128
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
VAG IN business!

#129
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
De ce in titlu scrie Skoda Octavia 3- si defapt se discuta despre jetta?

#130
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015

 fortzoso, on 09 mai 2017 - 16:00, said:

Poți să​-l convingi și pe Kroghy sau Torquemada că există si mașini cel puțin la fel de bune ca cele din grupul VAG ?
Dacă reușești să mă anunți și pe mine, ca să nu mai vorbesc de rău grupul VAG.
Sincer nu vreau sa-i conving de asa ceva ci vreau sa inteleaga altii nu ei ca ei is cu japonezele ca:
Aproape orice model de masina, fie japoneza, italiana, germana..., poate fii fiabila.
Ei ar trebuii sa inteleaga ca e ok sa ridice in slavi masina care le place sau care o doresc ei, dar nu e ok sa dai cu pitre in restul. Doar ca tu crezi ceva, nu inseamna ca vorbesti pentru majoritatea (vezi politica).

#131
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prea multi...
pardon, multii!

#132
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Daca sunt bani munciti, mai bine nu Octavia 3.

#133
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Argumenteaza...
Deci sa inteleg ca toti cu Octavia sunt hoti? Eu nu cred, e vorba de gusturi si placeri...
Inca odata zic ia ce iti place, dar dupa un test drive sau mai multe (daca ai prieteni cu aceste masini vorbeste cu ei si fa un test si cu ei).

#134
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017

 QuickSpeed, on 10 mai 2017 - 12:29, said:

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prea multi...
pardon, multii!
Fi fiabila....
Pardon fii (lui?) fiabila!

#135
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Nu am zis ca oamenii sunt hoti. Dar e pacat de banii dati pe O3. Eventual o varianta entry level, motor mic. Am urmarit atent modelul, am vrut sa iau una dar am renuntat. Am luat altceva.

#136
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 overseas, on 16 mai 2017 - 18:38, said:

Nu am zis ca oamenii sunt hoti. Dar e pacat de banii dati pe O3. Eventual o varianta entry level, motor mic. Am urmarit atent modelul, am vrut sa iau una dar am renuntat. Am luat altceva.
IniČ›iatorul a dat comanda de Mazda 3 între timp.

Edited by jericho, 16 May 2017 - 18:46.


#137
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Felicitari si multi Km fara probleme...

#138
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Wrong post.

Edited by vladdy99, 17 May 2017 - 11:57.


#139
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 jericho, on 16 mai 2017 - 18:46, said:

IniČ›iatorul a dat comanda de Mazda 3 între timp.
Baiat destept.

#140
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017
Daca nu l-a mai zapacit nimeni cu informatii despre alte marci care nu-l interesau !
Pe majoritatea topicurilor celelalte intreaba omul despre doua marci si isi cumpara in final o a treia, ca despre marcile de care intreaba au grija destui sa-l zapaceasca de cap incat sa le evite. Asta ca sa nu-i mai trebuiasca sa ceara sfaturi de achizitie Posted Image !

#141
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 jericho, on 16 mai 2017 - 18:46, said:

IniČ›iatorul a dat comanda de Mazda 3 între timp.

Da, am dat comanda pentru o Mazda 3 G120 MT Sedan echipare Attraction...vine abia in septembrie

#142
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Cum naiba reziști până atunci???

#143
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 QuickSpeed, on 26 mai 2017 - 18:02, said:

Cum naiba reziști până atunci???
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
fac matanii..poate vine mai repedePosted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#144
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Baga și tu o șpagă la aia...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate