Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Castile audio care te spioneaza

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostOutOfMind, on 20 aprilie 2017 - 17:04, said:

Eu stiu ca in momentul instalarii trebuie sa iti dai acceptul pentru ca aplicatia sa aiba acces la informațiile personale. Și atunci despre ce procese mai vorbim?
Poti da pe oricine in judecata pentru orice. Asta nu inseamna ca o sa si cistigi. Cum zici si tu, probabil ca aia o sa zica "Onorata instanta, dobitocul asta a acceptat cu mina lui sa folosim datele personale bla bla bla"

#20
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015

View PostShadowBroker, on 20 aprilie 2017 - 13:34, said:

Think twice about connecting those sex toys to the Internet: A vibrator company has agreed to pay up to $10,000 to U.S. customers who used a smartphone app that relayed their data to the firm's server.
The toys in question, which include the We-Vibe Classic and Rave by We-Vibe, are designed to be used by couples, allowing one partner to control the devices via Bluetooth and a smartphone app.
Security researchers, however, discovered the company was also using the smart phone app to harvest data about how customers used the vibrators. The apps collected information such as what temperature and intensity settings the owners used, as well as how often they used the toys.


http://fortune.com/2...brator-lawsuit/

Posted Image

Wtf? Hai ca asta-i prea de tot! Adică să știe ce muzică ascult, ok..fuck them, I don't care. Da' să știe ce temperatură am în păsă când folosesc mai știu eu ce jucărie e deja prea mult :))

#21
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008

View Postslai, on 20 aprilie 2017 - 13:09, said:

nu te panica, ca o sa fie deja drona amazon la geam cu un bax de hartie.
Și dacă n-am geam la baie ce fac? Umblu prin casă cu rahatu-n fund până la primul geam? Ideal ar fi cu un submersibil care să iasă direct din wc, prin canalizare.

#22
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dacă ascultă, aș asculta și eu pe Android 9 Pie (Android One) via TTS numele apelantului sau expeditorului mesajului, să nu umblu prin buzunare dacă tot am cască Bluetooth.
Există vreo aplicație mai puțin intruzivă care să fie capabilă de așa ceva? Anterior am utilizat Sanity, însă politicile Google au dus la generalizarea numelui apelantului: acum toți sunt necunoscuți, dar și la retragerea aplicației din Google Play.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate