Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema inchidere centralizata-Ford Mondeo mk3

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Kenzor1

Kenzor1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 13.02.2016
Salutare! De ceva timp am descoperit o problema la masina mea.Posted Image  Cand vreau sa o deschid din telecomanda usa de la sofer nu se deschide...pur si simplu ramane acea piedica inchisa pana o trag eu sau o deschid cu cheia iar uneori cand inchid masina tot din telecomanda pur si simplu nu se inchide(se inchide doar de la cheie)...parca e o usa deschisa doar ca asta se intampla uneori. Are cineva idee ce ar putea sa fie? Mentionez ca am schimbat si bateria la telecomanda si nu are niciun efect.

#2
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

 Kenzor1, on 20 aprilie 2017 - 11:07, said:

Salutare! De ceva timp am descoperit o problema la masina mea.Posted Image  Cand vreau sa o deschid din telecomanda usa de la sofer nu se deschide...pur si simplu ramane acea piedica inchisa pana o trag eu sau o deschid cu cheia iar uneori cand inchid masina tot din telecomanda pur si simplu nu se inchide(se inchide doar de la cheie)...parca e o usa deschisa doar ca asta se intampla uneori. Are cineva idee ce ar putea sa fie? Mentionez ca am schimbat si bateria la telecomanda si nu are niciun efect.
o inspectie a mecanismului de inchcidere o sa te lamureasca de problema. Desfaci capacu ala interior de la usa si o sa vezi tot ce-i pe acolo prin ea

#3
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Actuatorul care actioneaza mecanismul e pa. Te duci la orice service care are electricieni priceputi, si se schimba relativ usor.

#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
demontat broasca
- verificat mufele
- verificat contacte, de la trepidaţii crapă lipiturile efectiv
- verificat motoraş

Edited by sarac.lipit, 20 April 2017 - 11:45.


#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si nu ti se intampla sa o armezi (normal, din telecomanda), si sa se dezarmeze singura dupa un timp (scurt, 1-2 minute)?

#6
Kenzor1

Kenzor1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 13.02.2016
Pai am spus asta...dupa ce incerc sa o inchid din telecomanda imediat dupa se deschide ca si cum e o usa deschisaPosted Image
Am incercat chestia aia cu activarea inchiderii centralizate ...am reusit sa o activez si se inchid pt. o secunda doar ca imediat dupa se deschid deoarece are aceasta problema Posted Image

Edited by Kenzor1, 20 April 2017 - 15:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate