Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

CUM pot rezolva ? - pistol airsoft defect

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jarrda

jarrda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.05.2016
Salutare și bine v-am găsit !
Mi-am cumpărat recent un pistol airsoft de pe olx. Era vândut de firmă, cică. Un pistol COLT M1911 modificat la 3,3 - 3,5 jouli, în valoare de 350 lei. Când mi-a ajuns coletul, nerăbdător să-l testez, am observat că pistolul nu era modificat, ci mi-a venit nemodificat. Am vorbit cu cel de la care am cumpărat și i-am trimis pistolul înapoi în schimbul altui pistol, cu transportul plătit de mine. Am primit un Beretta sTTi M92 FS NEW CO2 (l-am găsit după pe internet). Doar că și la ăsta am o problemă. Scapă aer din butelia CO2. Nu știu care o fi problema..scapă pe la supapă, din cauza garniturii. De la primul tub de CO2 mi-a scăpat (a folosit și el pistolul pentru că i-am spus să-l testeze). I-am spus problema mea și a zis că-ncearcă să m-ajute cu ce poate, că vorbește cu furnizorul de unde cumpără produsele.
Ce pot face ? Cum pot face ?

#2
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 jarrda, on 20 aprilie 2017 - 02:10, said:

Ce pot face ? Cum pot face ?

Suna-l pe fraieru de unde ai cumparat si cere-i banii inapoi . Pe OLX peste 60% sunt NUMAI samsari si bisnitari care vin cu produse ieftine ca sa prosteasca  omul. Exact asta ai patit ..ai luat un pistol stricat. Oricum cei de la ANAF si ANPC i-au luat in vizor pe aia de pe OLX ... fac evaziune in mod constant vanzand produse prin operatiuni de comert fara sa emita factura/bon fiscal....  si vand produse cu defecte aduse de pe la mama dracu de pe afara

Edited by bogdan181180, 20 April 2017 - 08:28.


#3
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
i-au luat in vizor pe naiba.

#4
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Toate pistoalele airsoft scapa putin co2. de aceea nu se recomanda sa il depozitezi cu butelia in el. acum depinde despre ce scurgere vobim... din ce spui pare un produs defect care ar trebui inocuit.

#5
jarrda

jarrda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.05.2016
Chiar e defect..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate