Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

VoLTE Digi Mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#73
wild_one_ro

wild_one_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 18.10.2008

View PostSethNY, on 27 iunie 2017 - 18:39, said:



E normal ce ti s-a intamplat. Ca sa ramana in 4G, telefonul trebuie sa aiba configurat un APN care e in profilul tau din centrala; cum tu ai sters cel de interent si "ims" nu ai in centrala, a trecut pe 3G.
Cand o sa fie VoLTE activ vei avea 2 APNuri: cel de internet si "ims" ambele configurate in telefon si prezente in profilul tau din retea. Telefonul va avea 2 IPuri in acelasi tip, un IPv4 ptr internet si un IPv6 (cel mai probabil) ptr VoLTE. Cand folosesti VoWiFi o sa aiba al treilea IP, cel de la reteaua locala de WiFi
am pus si eu acum si vad ca nu sare din 4g merge netul.cu setarile ims. dar cand fac apel sare in 3 g. locatia bucuresti. se pare ca au schimbat ceva la retea. teoretic nu ar fi trebuit sa am net daca schimbam apn .

Attached Files



#74
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
el a sters APNul internet din cate am inteles, de aia ii sarea in 3G si nu mai avea net. acum depinde si de implementara in mobil; si in cazul tau, daca ai ims default selectat si internet neselectat, e posibil sa nu mai ai net  dupa un reboot si sa stai in 3G . nu cred ca s-a schimbat nimic in retea asa repede ...

#75
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 09.12.2005
@SethNY e timpul sa pregătești xiaomi-ul pentru testele VoLTE Digi.. Poate o să meargă mai bine decât la Orange..cine știe ..

#76
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
e rootat deja, asteapta :) ca de Orange s-a cam saturat  ..., nimic interesant in ultimele luni

#77
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Terminalul e pregatit, mai ramane doar sa mut cartela de Digi in el, si sa dea baietii drumul la treaba :)


Attached File  Screenshot_2017-06-28-10-44-09-211_com.android.phone.png   52.98K   319 downloads

#78
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 09.12.2005
Nu îmi fac griji de implementarea VoLTE , aici cat de cat sau mai așezat lucrurile și există un standard.
Greu o sa fie cu VoWiFi ..acolo e mai dificil nefiind implementat pe foarte multe terminale. Cred că o să meargă cu terminale de la Digi inițial ,pe când VoLTE o să meargă pe majoritatea telefoanelor..

#79
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Sper sa mearga si pe OP (5 in special).
Xiaomi si altele ar fi de dorit avand in vedere banda 38...

#80
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007
4G oprit pentru teste?!Attached File  Screenshot_2017-06-28-17-01-52-570.jpeg   92.12K   192 downloads

#81
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 08.01.2012
Pai daca e oprit, cum sa faca testele ?

#82
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007

View Postmikeciprian, on 28 iunie 2017 - 16:36, said:

Pai daca e oprit, cum sa faca testele ?
corect,la asta nu m-am gandit! poate nu era oprit, ci doar ascuns!

cert este ca nu a vrut sa se conecteze in 4ge

#83
mihaita_us

mihaita_us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.04.2007
Eu am un OnePlus 3  cu rom Oxygen OS beta  si nu gasesc nici o optiune de volte prin meniu . Chestia asta o trebui sa activeze ceva cei de la Digi sa apara?  Din ce am citit am vazut ca telefonul este compatibil cu volte....

#84
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Când o să implementeze Digi VoLTE,ar trebui să îți meargă..și eu am un  oneplus2 care la ultimul update au adăugat VoLTE..și eu sunt curios daca o să meargă

#85
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,354
  • Înscris: 01.10.2015

View Postmariusica24k, on 29 iunie 2017 - 21:19, said:

Când o să implementeze Digi VoLTE,ar trebui să îți meargă..și eu am un  oneplus2 care la ultimul update au adăugat VoLTE..și eu sunt curios daca o să meargă
Cred ca va treui sa facem un downgrade... Este la OS  2.2.1 sau 2 parca.. optiunile Volte si VoWiFi apar si le poti configura.. OP3 cu siguranta va primu la urmatorul update setarile Digi.. cat despre OP2, nu stiu.Desi telefonul e VoLTE capabil from the box.. nu stiu exact pe versiunea din Europa, ce setari generale sunt facute.. VoLTE depinde si de softul telfonului. nu neaparat doar de retea.. Totusi, Gigi a anuntat ca in general va merge pe orice telefon capabil VoLTE. Nu vreau sa ne imbatam cu apa rece, dar am inceredere ca vor merge pe setari generale pentru ca, scopul lor e ridicarea latimii de banda la 10 MHz pe B1.

Cu cati mai multi cu VoLTE si cu VoWiFi, cu atat mai bine pentru ei :)

Edited by DUALHD, 29 June 2017 - 22:54.


#86
szaboadrian

szaboadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2012
Corect, cu cat mai multi clienti conectati la VoWiFi cu atat mai libera reteaua 4G.

Edited by szaboadrian, 29 June 2017 - 23:23.


#87
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
Am trimis sugestie la Digi inca din 2015 pentru VoWiFi. Pe iPhone aceasta functie e disponibila din 2014 in iOS 8, compatibila de la 5c in sus.

Edited by deathnite, 30 June 2017 - 00:27.


#88
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007
Stie cineva daca IPhone 5S este compatibil cu serviciile VOLTE si VO-WIFI ? Multumesc anticipat !

Edited by rollandcar, 30 June 2017 - 13:09.


#89
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postrollandcar, on 30 iunie 2017 - 13:05, said:

Stie cineva daca IPhone 5S este compatibil cu serviciile VOLTE si VO-WIFI ? Multumesc anticipat !
Da si nu din punct de vedere hardware din punct de vedere software nu.

#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
5S pe Orange merge doar pe apelare prin wireless, probabil o sa fie asa si la Digi. VoLTE nu .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate