Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Real Madrid - Bayern M.

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,489
  • Înscris: 12.07.2010
Că „roşul” lui Vidal s-ar fi datorat lui Kassai eu nu prea sunt de acord! Vidal trebuia eliminat mai repede, după un al doilea fault „de galben” şi „iertat” de arbitru. Până aseară l-am crezut pe Ancelotti antrenor mare, chiar şi eu mi-am dat seama că Vidal îşi va „provoca” eliminarea şi el nu l-a schimbat!  Comentatorii PRO TV au anticipat: „Ancelotti riscă mult prin menţinerea lui Vidal în teren” ...

#20
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postcaiuscorneliu, on 18 aprilie 2017 - 23:32, said:

Nu e vorba de mituire la un asa nivel. Ambele echipe valorează și au bugete de sute de milioane sau miliarde de euro. E vorba de greseli de arbitraj si pana nu se baga proba video nu se rezolva nimic.
Nuu,s-au dovedit blaturi pe milioane inclusiv la Mondiale,care sunt urmarite de toata planeta,d-apai la astia.Tocmai,unde sunt bani multi apare si mafia pariurilor

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
A fost eroare de arbitraj.
Vroiam sa castige Realul, dar nu in halul asta. Oricum s-a vazut clasa dintre Ronaldo si Lewandowski. Primul a primit 2 pase a dat 2 goluri, al doilea a primit doua pase in careu, dar nu a reusit sa le fructifice.

#22
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Unde era realu' azi daca nu era un ungur sa-i scoata din rahat? Iar marele tristiano ar putea sa castige la fel de multi bani jucand dame intristate in telenovele braziliene.

#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Realul era tot acolo in semifinale :P


#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostSpaghete, on 19 aprilie 2017 - 03:20, said:

Eu cred ca spectacolul este stricat tocmai de aceasta ''incapatanare'' a forumului arbitrilor, altfel nu ar mai exista ''greseli'' ! Proba video are extrem de mare succes in alte sporturi care nu aduc asa multi bani cum o face fotbalul.

In care?

#25
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Io nu inteleg cum un jucator de la Real o arbitreaza pe Real! : ))

Attached File  vk1.png   290.35K   52 downloads

#26
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
A, baciul ungurean ne-a arbitrat si pe noi la Campionatul European, in meciul cu Franta. Si-n meciul nostru a suferit de cataracta acuta. De-acu', sper sa mai arbitreze prin divizia C maghiara. : )) Nu de alta, da' cu arbitraje din astea fac pipi pe CL si pe echipele spaniole. E timpul sa mai castige si altii, nu numai Barcelona, Real (si Sevilla, prin UEFA). Nu de alta, da' devine plictisitor si enervant. ; P Intotdeauna am fost pentru o competitie sportiva, la propriu si la figurat, in care cel mai bun sa castige pe terenul de joc. Cu asemenea arbitraje catastrofale, nu e de mirare ca se va implementa cat de curand arbitrajul video.

#27
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Arbitrajul este instrumentul prin care băieții controlează jocul, de ce să piardă frâiele din mână? Real nu-i ca Bayern. Chiar și la nivelul ăsta, există o ierarhie... Mai există pericolul ca vreo echipă din tier 2 să ajungă în fazele superioare ale competițiilor internaționale, unde-i cașcavalul gros. Sau, mai rău, să rămână acasă cine nu trebuie (vezi Irlanda - Franța).

#28
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
O fi fost Vidal vinovat, dar eliminarea lui prea a picat la tanc, cand Bayern-ul destabilizare Real-ul. Kassai si-a batut joc de meci. Ca sa nu mai spun ca de ce nu s-a dat inregistrarea sa se confirme sau nu golul ?
Doamne fereste, cum sa ia bataie Real-ul acasa la ei ? El magico, PLM, m-am saturat de fitele lor de echipa supraiubita care are bani cu nemiluita. Si ei si Barsa.
  Daca nu era eliminat Vidal, se p..a Bayern-ul pe Real. Jucatorii Real-ului erau deja obositi fizic.

In ambele meciuri sa le elimini un om? Bun, in primul OK, se accepta. dar in ambele? Iti bati joc de spectacolul fotbalistic.

Edited by sonnydellmarco, 19 April 2017 - 09:52.


#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Ce tristi pot fi romanii, cum nu le convine ceva, imediat dau vina pe forte oculte. Arbitrii nu fac greseli. Ei sunt niste super oameni care vad totul, dar "gresesc" numai la comanda. Posted Image

View Postsonnydellmarco, on 19 aprilie 2017 - 09:45, said:

O fi fost Vidal vinovat, dar eliminarea lui prea a picat la tanc, cand Bayern-ul destabilizare Real-ul. Kassai si-a batut joc de meci. Ca sa nu mai spun ca de ce nu s-a dat inregistrarea sa se confirme sau nu golul ?
Doamne fereste, cum sa ia bataie Real-ul acasa la ei ?
Vidal si-a cerut-o. Pana si comentatorii au stiut asta.

Edited by Bursul, 19 April 2017 - 09:47.


#30
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Pînă la Vidal, și-a tot cerut-o Casemiro, dar pe ăla nu l-a văzut arbitrul. A făcut praf meciul ungurul.

#31
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostBursul, on 19 aprilie 2017 - 09:45, said:

Ce tristi pot fi romanii, cum nu le convine ceva, imediat dau vina pe forte oculte. Arbitrii nu fac greseli. Ei sunt niste super oameni care vad totul, dar "gresesc" numai la comanda. Posted Image

Roman trist ce esti :)

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003

View Posthai_hui, on 19 aprilie 2017 - 09:53, said:

Pînă la Vidal, și-a tot cerut-o Casemiro, dar pe ăla nu l-a văzut arbitrul. A făcut praf meciul ungurul.
Amandoi au fost iertati cel putin o data. De acord ca au facut praf meciul ungurii, insa mai mult asistentii decat centralul.

View Postsonnydellmarco, on 19 aprilie 2017 - 09:55, said:


Roman trist ce esti Posted Image
Nu eu sunt trist ca meciul s-a terminat asa Posted Image

#33
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
Daca nu era eliminat Vidal prelungirile erau de foc... si cred ca Bayern mergea mai departe...

#34
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Daca nu se intampla acel stupid autogol imediat dupa ce a marcat Ronaldo...nu se mai intampla nimic din ce se discuta azi.
Bayern si-a consumat tot norocul cu faza aceea...

#35
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View PostBursul, on 19 aprilie 2017 - 09:45, said:

Ce tristi pot fi romanii, cum nu le convine ceva, imediat dau vina pe forte oculte. Arbitrii nu fac greseli. Ei sunt niste super oameni care vad totul, dar "gresesc" numai la comanda. Posted Image




Ce-mi plac astia cu "proasta specie sunt romanii". De parca ei ar fi Raelieni veniti cu prima nava spatiala pe pamant romanesc.

#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Orice putea sa se intample. Putea sa se ajunga la 11 metri si tot Real sa se califice.
Dupa parerea mea, jucatorii care sunt prinsi ca mimeaza faultul ar trebui sanctionati mai drastic.
Si poate ar trebui 4 asistenti de linie, ca se pare ca unul nu e indeajuns. O fractiune de secunda poate sa nu fie atent si se schimba soarta meciului.

View PostHitmaker, on 19 aprilie 2017 - 10:27, said:

Ce-mi plac astia cu "proasta specie sunt romanii". De parca ei ar fi Raelieni veniti cu prima nava spatiala pe pamant romanesc.
De obicei romanii se plang cel mai mult de arbitraj. La ei e mai mult arbitrajul decat jocul. La ei si la Mourinho.

Citesti declaratiile antrenorilor straini: "nu am pregatiti meciul cum trebuie."
Citesti declaratiile antrenorilor romani: "am pierdut din cauza arbitrajului."

Dar de fiecare data arbitrajul. Romanii joaca perfect, de aceea sunt pe culmile gloriei, dar daca nu era arbitrul ... Posted Image

Edited by Bursul, 19 April 2017 - 10:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate