Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Procesor RECOMANDARE - P5KC ASUS

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Dupa ce faci update la BIOS trebuie sa dai un Reset sau Load Default System pt. revenirea Biosului la setarile din fabrica si apoi refaci setarile principale:
pui Hdd-ul First Device si unitatea optica Second Device.

In windows nu e nevoie sa mai reinstalezi programe etc. dupa schimbarea procesorului;
daca nu ma insel, poate doar sa dezinstalezi chipset-ul vechi si sa il reinstalzi iarasi (chipset-ul) pentru noul procesor, sau driverul la procesor; nu mai stiu cum e la windows ca nu mai folosesc de mult timp !

#20
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Sapt viitoare vreau sa cumpar procesorul. Este sigura treaba. O sa cumpar acel q8400.

Intrebare pe ultima suta de metri. Pot gasi altceva mai bun? raport calitate/pet

#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ceva mai bun decat Q8400 ar fi ceva din familia Q9xxx ! dar pretul depaseste 100 Lei si eu nu cred ca merita.
Prea putina performanta pt. o diferenta mare de bani; parerea mea.

#22
paulicamic

paulicamic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 28.02.2009

View Postandrei_ionut, on 22 aprilie 2017 - 16:18, said:

Sapt viitoare vreau sa cumpar procesorul. Este sigura treaba. O sa cumpar acel q8400.

Intrebare pe ultima suta de metri. Pot gasi altceva mai bun? raport calitate/pet
Daca te incumeti poti merge pe un Xeon E5450 modat la LGA775. 120RON
https://www.olx.ro/o...html#7d6f3bb02c

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate