Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

Samsung S8 VS LG G6 VS Huawei P10 VS OnePlus 3T

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

Poll: Samsung S8 VS LG G6 VS Huawei P10 VS OnePlus 3T (70 member(s) have cast votes)

Care smartphone reprezinta pentru voi alegerea potrivita?

  1. Voted Samsung Galaxy S8 / S8 Plus (28 votes [40.00%] - View)

    Percentage of vote: 40.00%

  2. LG G6 (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  3. Huawei P10 / P10 Plus (11 votes [15.71%] - View)

    Percentage of vote: 15.71%

  4. OnePlus 3T (16 votes [22.86%] - View)

    Percentage of vote: 22.86%

  5. Altul - Scrieti modelul in comentarii (5 votes [7.14%] - View)

    Percentage of vote: 7.14%

Vote Guests cannot vote

#19
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ce va spuneam ceva mai sus, Xiaomi Mi6 cel mai dotat / performant / ieftin telefon al momentului.

#20
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View PostLex404, on 18 aprilie 2017 - 22:16, said:

Desi terminalul poate, ramai cu el in epoca de piatra pentru ca: updateurile sunt per operatori, ori cand are samsung chef, pe regiuni, pe..shit.
Daca chiar vrei neaparat update cat mai repede (unii pt asta isi iau tel doar pt update uri), poti folosi odin f usor si ai update ul care apare mai repede, adica daca apare in UK prima data pui rom de UK oficial, nu ti trebuie nici facultate nici doctorat sa faci asta.

Ca sa nu mai zic ca in afara de google adica pixel, cam toti care folosesc android au cam acelasi stil de update uri.

View Postkiario, on 19 aprilie 2017 - 13:01, said:

S8 numai la pret nu este echilibrat, sta putin cam inclinat !
E de inteles avand in vedere ca e samsung si na...brandul.
Oricum la iphone si mai ales la pixel preturile sunt dezechilibrate total, chiar aberant la pixel.

View Postkiario, on 19 aprilie 2017 - 14:56, said:

Ce va spuneam ceva mai sus, Xiaomi Mi6 cel mai dotat / performant / ieftin telefon al momentului.
Cam ce pret are? Ramane de vazut cum sta la camera si autonomie. La design nimic special, ba chiar o copie in proportii f mari dupa P10.

Edited by alin62, 19 April 2017 - 17:05.


#21
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostLex404, on 18 aprilie 2017 - 22:56, said:

iPhone nu e in lista.
iPhone e intr-o categorie separata, iOS. Da. E bun, dar aici eram curios la capitolul Android. :)

View Postmax_01, on 19 aprilie 2017 - 05:59, said:

Eu as alege in primul rand Google Pixel iar pe locul 2, Samsung Galaxy S8 Edge.
Pixel este el stock Android, dar e cam lent per total, foarte scump, nu stiu daca-i o alegere chiar asa buna in ziua de azi, dar e de luat in calcul. :)

View Postkiario, on 19 aprilie 2017 - 13:01, said:

S8 numai la pret nu este echilibrat, sta putin cam inclinat !
E cam cel mai scump, dar ofera ceva pentru banii aia. Materiale, design, ecran, functii, casti, pana si tot pachetul e cel mai complet dintre toate.

View Postoctav727, on 19 aprilie 2017 - 13:32, said:

P10 e un fel de Mate 9 Lite.
P10 l-am vazut, imi place constructia, dar butonul ala home pe fata cu gesturi si interfata ma cam... Nu.
Dar e ieftinut. Iar la banii aia, vorba ta, ba chiar mai ieftin, e OP 3T. :)

#22
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

View Postjegmihai, on 19 aprilie 2017 - 11:13, said:

Pixel nu-si are locul in discutie.

As alege S8, cel mai echilibrat all-rounder.
De ce Pixel nu-si are locul in discutie?Sau iPhone7s?

#23
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu este adus oficial la noi, este overpriced, oferã hardware mai slab comparativ cu telefoanele din acelasi preț (G6, S8).

#24
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Plus ca e o caramida mare si uratica :D

#25
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postalin62, on 19 aprilie 2017 - 19:12, said:

Plus ca e o caramida mare si uratica Posted Image
Las' ca-i zic lu' Gugal sa te bage in blac list Posted Image

Edited by YourFan, 19 April 2017 - 19:47.


#26
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Mai bine si ar baga designerii la blac list

#27
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postkiario, on 19 aprilie 2017 - 14:56, said:

Ce va spuneam ceva mai sus, Xiaomi Mi6 cel mai dotat / performant / ieftin telefon al momentului.

Si fara garantie in Romania, adica e cel mai scump din lista :).

View Postalin62, on 19 aprilie 2017 - 19:12, said:

Plus ca e o caramida mare si uratica :D

Am avut ocazia sa ma "dau" vreo doua zile cu ala micu' si arata mult mai bine in realitate. Bine, nu ma deranjeaza marginile alea groase (avand rolul lor pentru cei cu gauri in maini ca mine), sta excelent in mana si in utlizarea de zi cu zi sunt convins ca nu poate observa cineva diferentele de viteza din videoclip. Intr-adevar, e groaznic de scump si nu face banii. E totusi un device de referinta ce nu prea se adreseaza publicului larg cum era gama Nexus.

#28
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Eu as merge pe OnePlus 3T pentru ca are cel mai curat Android, suport foarte bun, hardware si constructie de top iar pretul e excelent, 440 de euro!
Samsung doar strica Android-ul cu toate mizeriile lor de aplicatii, ei sunt buni la hardware, la software sunt praf.

Edited by Papillon_, 20 April 2017 - 08:47.


#29
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Votez cu s8 pentru aspect si performanta, dar daca ar fi sa achizitionez acum un telefon as merge pe Xiaomi Mi6, are niste chestii in plus care il detaseaza de gloata.

OP3T il vad ca pe o skoda la care proprietarii nu au avut bani de volkswagen.
Dintre toate este cel mai slab pe partea foto.
Iar de soft este curat si cu bube, mereu vad posesori ca ba le crapa una, ba nu le functioneaza alta si tot asa.

Ps. Trebuie introdus in sondaj si Xiaomi MI6.

Edited by trica22, 20 April 2017 - 09:02.


#30
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
OP3T e mai degraba "Mazda"...Cat despre soft se vede ca nu vorbesti din experienta...
In ceea ce priveste Volkswagen Posted Image Cea mai mizerabila companaie atat la propriu(soft de trisat) cat si la figurat(promovarea de diseluri murdare).

Edited by Papillon_, 20 April 2017 - 09:42.


#31
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View PostExtinct, on 20 aprilie 2017 - 08:37, said:

E totusi un device de referinta ce nu prea se adreseaza publicului larg cum era gama Nexus.
Gama nexus avea un avantaj, pretul mult mai mic...

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalin62, on 20 aprilie 2017 - 15:05, said:

Gama nexus avea un avantaj, pretul mult mai mic...

Pai exact asta am spus si eu. Nexus se adresa altor categorii de consumatori. Am mai spus-o si pe topicul dedicat:

Google a lansat  un concept (in genul cum face MS cu Surface) din care sa se inspire ceilalti producatori. Ar fi complet ilogic sa concureze direct cu partenerii pentru ca in felul asta nu fac decat sa loveasca in cei care le aduc banii. Samsung le arata mereu pisica "Tizen" cand incep sa le vina idei din astea, iar Tizen, cu ceva investitii poate ajunge sus (Samsung chiar isi permite sa bage bani in platforma asta). Daca Google voia sa faca telefoane la modul serios, nu vindeau Motorola. Pixel a inlocuit terminalele ieftine Nexus pentru ca, probabil, muscau din vanzarile partenerilor si atunci s-au gandit sa scoata un terminal "referinta" scump, pe care sa nu si-l permita toata lumea, dar care sa pastreze aceleasi idei ca si Nexus. Cred ca lipsa stocurilor si pretul exagerat sunt intentionate iar Google nu urmareste sa scoata profit direct din telefoanele astea.
Sunt convins ca daca esti un dezvoltator de aplicatii Android si ai nevoie de cateva terminale de referinta, le poti cumpara printr-un contract direct cu Google, nu prin Google Store. Cine scoate bani din aplicatii nu se uita la cateva sute de dolari platite in plus pentru niste terminale care te ajuta efectiv sa faci bani din platforma asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate