Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Motor bmw n43

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Ce probleme generale are acest motor? Nu motorul Si. Paremise are 173cp dar consum de 325i  uups. 318 nu-l iau in calcul
Consumul extra/combinat/urban cel real nu dat de producator. Muresul nu este nici pe departe aglomerat. Nu bagati Bucurestiul in subiect, nu mai calc pe acolo cat oi trai. Jungla

Varianta de 170 cp NU 150. Productie 2007+ . Cutie manuala neaparat
Primele unitati au fost rechemate in service, au fost schimbate injectoare(SiemensPosted Image ) si update soft. Cam astea sunt problemele pe care eu le stiu Posted Image Daca mai sunt si altele, le citesc cu draga inima. Nu diesel, fac km putini anual. Masina va fi adusa personal din Germania.

Edited by Claudiu998, 17 April 2017 - 21:42.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cam au probleme cu injectoarele din cand in cand si sunt sensibile. Dar au consum bun si merg destul de ok, cel putin asa am vazut din jurnalul de bord de pe bmwclub. Totusi BMW = de la 6 cilindrii in sus si cel putin 200cp Posted Image
Un 320i E90 nu o sa te impresioneze la performante.

#3
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016

 TruculMagic, on 17 aprilie 2017 - 23:50, said:

Totusi BMW = de la 6 cilindrii in sus si cel putin 200cp Posted Image
Asigurare, impozit, si n-ai unde alerga 218cp :(
Din ce stiu 320i 150cp are cuplu la turatii mai joase fata de 170.  20 cp se simt si nu in ultimul rand consumul care la n43 e mai mic cu 1-1,5%.
323 nu iar 320si sunt editie limitata si consuma destul de mult pentru ce ofera.
Diesel nu renteaza pentru mine, fac sub 13.000 pe an. La cat de exploatate sunt mi-e frica sa ma bag in asa ceva.
Vin de pe tractiune fata, unul din motivele pentru care vreau aceasta schimbare. E ok masina, trage bine dar parca as da un vag pe o bavareza pe care o poti conduce si domol si agresiv Posted Image  
Nu prea gasesc informatii despre motor, in ro doar 320d sau cum ai zis tu 6 cilindrii in sus. Mai mai cate un coupe sau cabrio, dar berlina nema. Un benzinar n-am vazut de vanzare. Poate am noroc in De sau Austria.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate